SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nogi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
Ćwiczę FBW 15-10-5 i teraz mam robić po 10 powtórzeń. I mam problem bo przy przysiadach na barki założę jedynie 47kg sztangę, a tymi 10 powtórzeniami nie zmęczę nóg, a potem 5 to już całkiem No i nie mam stojaków na sztangę. Więc robić głębszy przysiad czy nogi ćwiczyć dalej 15 powtórzeniami, a resztę normalnie zmieniać wg cyklu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Jak jesteś w stanie robić głębszy siad z zachowaniem odpowiedniej techniki to śmiało możesz jechać głębokie siady ale problem na pewno wróci przy "5" pomyśl nad zakupem stojaków

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
lub wykroki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
za bardzo nie mam kasy na stojaki własnie a przy wykrocznych działają trochę inne mięśnie, ale to jakieś rozwiązanie jest. Narazie będę robił głębsze przysiady. Thx za odp, pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
troche inne ? a jakie znasz te inne miesnie co nie dzialaja przy przysiadach? bo mi sie wydaje ze nadal to sa glownie czworoglowe czyli o te o ktore chodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- pracują przede wszystkim głowy boczne, pośrednie i przyśrodkowe mięsni czworogłowych ud

PRZYSIADY WYKROCZNE:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-przywodziciele krótkie i wielkie, w mniejszym stopniu głowy boczne, pośrednie i przyśrodkowe mięsni czworogłowych ud

Więc przy wykrocznych mniej wchodzi na czworogłowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
spoko.

ja ogolnie mialem anatomię szczegółowa- przyczepy miesni przegieg praca kazdego z nich.
jesli wykonujesz wykroki tak ze wykroczna noga idzie tak jak w przysiadzie - nie ma mozliwosci zeby przywodziciele mialy tam wieksza pracę.
co wiecej napewno nie beda mialy wiekszej od miesni czworoglowych jak napisal autor tego co podales (rozumiem ze z atlasu cwiczen pewnie).

co wiecej m przywodziciel krotki ktory przyczepia sięna przedniej galezi dolnej kosci lonowej a konczy się na kresie chropawej - stąd wiedzac gdzie one są - patrzymy na jego przebieg i widac prace jak na dloni;

- przywodziciel ! (jak z nazwy)
- obraca udo na zewnątrz !
- zgina udo

przywodziciel wielki natomiast :
rozpoczyna sie na gałezi PRZEDNIEj k. lonowej i kosci kulszowej, konczy sie tez na kresie chropawej a do tego idzie do guzka przywodziciela(nad nadklykciem przysr. kosci udowej) -

stad amy jego dzialanie-
jet to po pierwsze najsilniejszy PRZYWODZICIEL konczyny dolnej.
do tego tez wykonuje ruchy obrotowe, bo idzie podobnie jak poprzednio opisany
co wiecej (i tu moze wynika błąd autora) - jest on bardzo silnym PROSTOWNIKIEM ale w stawie biodrowym ! a prosotowanie w stawie biodrowym to jest odwodzenie nogi tył, ktore moglobyć pomylone w prostowaniem nogi w stawie kolanowym ktore mamy przy przysiadach / wyprostach nog.

oczywiscie nie mowie ze te mięsnie przywodziciele- nie maja zadnego udzialu w tym ruchu - bo tak nie jest. jednadze bezapelacyjnie glownymi miesniami zaangazowanymi w owy ruch są miesnie czwroglowe (w koncu wstajac opieram sie na jego sile prostujac noge w stawie kolanowym )

w razie wątpliwosci moge zdjąć z polki ksiazke do Anatomii i wyslac zdjecie strony poswieconej wybranym miesniom konczyny dolnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Faku a jak sie ma praca dwugłowego i pośladkowego w wykrokach bo dawno temu jak je zacząłem robić początkowo czułem zakwasy w pośladkach i na dwugłowym

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 536 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4756
spoko, nie trzebaJa się na anatomii za bardzo nie znamJedynie z prostego opisu własnie z Atlasu uważałem, że przy wykrocznych w miejszym stopniu będą czworogłowe zaanagażowane i że nie do końca dobrze mogłoby to zastąpić zwykłe przysiady. Dzięki za pojaśnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
miesien posladkowy wielki jest najsilniejszym prostownikiem w stawie biodrowym [ a na 2 miejscu jest wlasnie przywodziciel wielki ] - jego praca to jeszcze :
utrzymanie pinowej psotawy ciala w chodzeniu / staniu
wyprostowuje tulow z siadu czy wchodzenia po schodach - jak to blo ladnie napisane w anatomiii co wiecej takze jest miesien obrotowym - najsilniej obraca na zewnatrz w biodrze
tu tez ciekawostka - est tez przywodzicielem (bo konczy sie na udzie)

takze pomagaja one w kazdym cwiczeniu gdzie idzie o stabilizacje ruchu, czy wyprost sylwetki np z siadu w przysiadzie gdzie mam odchyły tulowia i jego wyprosty wstając.
to samo tyczy sie miesni tylnej grupy ud

2glowe-raczej ogolnie tylna grupa miesni ud - polsciegnisty/polbloniasty i dwuglowy (poza glowa krótką) sa to mięsnie dwustawowe czyli ich praca odbywa sie zarówno w zginaniu nog w stawie kolanowym (tzw uginanie np na maszynie leząc) jak i podczas prostowanie a stawie biodrowym (np martwy ciąg zeby zobrazowac)

wiec podobnie jak 'posladek' przy ruchach stabilizacji, wyprostow tulowia, czy przeciwdziałajac sile tarca stopy do podlogi zebysmy nie odjechali w przód stopami.

wystarczy sobie dany ruch przelozyc na ruchy jakimi cwiczysz te mięsnie na inne sposoby

musisz uzyc wyobrazni w sumie;
robisz przysiad - patrz co sie dzieję [ w lsutrze jak nie mozesz skminic] z udami podczas siadu i wyprostu potem jakby zablokuj sobie pewna czesc ciala i bedziezs widzial wszystko.

wlasnie dlatego np. brzuszki pelne i wznosy nog do pionu to to samo ( chyba ze unoszać nogi w gore dodatkowo odrywamy tyłek jakby w przód (biodra) bo powinnismy tak robic zeby bardziej pracował brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Dzięki

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobry plan? FBW na mase

Następny temat

JAki plan?

WHEY premium