SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadgarstek, kciuk.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5486

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Witam, w temacie chciałem zadać kilka pytań. Wiadomo, że na treningach SW podczas sparingów zakłada się rękawice bokserskie. W normalnej walce na ulicy czy gdziekolwiek indziej często jest tak, że przy zadawaniu ciosów nie trafia się w twarz (trafiamy w twardą czaszkę), czy inne konkretne punkty i ręka często schodzi i nadgarstek wtedy cierpi. Wiadomo, że odczuwa się ból. I pytanie dotyczy tego, czy są jakieś ćwiczenia na to, żeby nadgarstek jakoś usztywnić?
Jak już jestem przy tych uderzeniach to kciuk też można sobie porządnie wybić. I teraz II pytanie czy można ten kciuk jakoś wyćwiczyć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Wracając do walenia dwoma pierwszymi kostkami - argument że tak uderza się w karate kyokushin więc jest ok jeśli chodzi o walkę na gołe pięści nie jest bez sensu, bo przecież, tak sobie myślę, na początku w kk można było uderzać na głowę. Ogólnie w różnych stylach karate tak się często uderza.

Po drugiej stronie barykady mamy za to na przykład wing chun czy inne chińskie style (nie wiem ile) preferujące uderzanie dwoma środkowymi (a celowanie trzema). Podobnie było w oldschoolowym boksie.

Z jednej strony pierwsza kostka jest większa od trzeciej, ale znowu trzecia bardziej wystaje.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
1 pompki na kościach
2 technika i prawidłowe ułożenie kciuka

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Ok, słyszałem że na sekcjach karate robi się pompki na nadgarstkach, to możliwe? I takie pytanie poza tematem, w normalnej walce co jest największym sukcesem, obicie komuś uda? Podobno to już 50% wygranej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
w walce sportowej największym sukcesem jest piękne KO przed czasem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Ale chodzi mi o to jak tłuczesz się z gościem na ulicy. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
lul po co ci to :D... durne pytanie idz na ulice pona**ac sie z kims i kombinuj :D...

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 125 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1994
Ale chodzi mi o to jak tłuczesz się z gościem na ulicy. :)

to tym bardziej, im szybciej odpłynie tym lepiej, wdawanie się w dłużą wymianę ciosów jest niebezpieczne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
A macie może jakieś techniki, żeby szybko gościa zgasić? Obić nogi lockami, czy szarpać się i do parteru, żeby go otłuc na ziemi? Wasze sugestie? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3259
najbezpieczniej jest trenować sprint na 400m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Tu nie chodzi o uciekanie, przecież dobrze wiesz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ćwiczenia są - pompki na pięściach, samo uderzanie w worek przecież pomaga. Jak Twoje dłonie przywykły już do obijania czegokolwiek to możesz, wzorem niegdysiejszych bokserów, poobijać worki z piaskiem. Wbrew propagandzie - to Ci pomoże. Następną sprawą jest to jak uderzasz. Może i jestem trochę nudny, ale Jack Dempsey czy w pewnym stopniu inspirujący się nim Bruce Lee, zalecali celować trzema ostatnimi kostkami, a uderzać środkowymi. Poczytaj "Championship Fighting" w formacie pdf.
Warto też pomyśleć o nasadzie dłoni.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc w ulozeniu planu i dobraniu czwiczen

Następny temat

trening do boksu

WHEY premium