SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

NOWOŚĆ TRIBUSTERON 60 !

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 30307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2221 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19900
Nie napisal ze podniesie poziom do poziiomu jaki moze wytworzyc ten wlasnie osobnik ktory to bierze - czyli z twojego przykladu to bedzie te 7,5

NiC Na SiŁę - WsZyStKo MłOtKiEm
Jeśli w jakikolwiek sposób ci pomogłem to niewachaj się i daj mi SoGacza ---> o tam kliknij

Zmieniony przez - GiKeR w dniu 2003-10-03 12:56:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Przed, czy po posiłku?...

Saponiny steroidowe są substancjami bardzo dobrze rozpuszczalnymi w wodzie, w związku z czym, najkorzystniej jest stosować je przed posiłkami. Zażywane w trakcie, lub po posiłku, wchłaniają się słabiej, szczególnie, gdy posiłek obfituje w pokarmy zwierzęce. Po takim posiłku, w treści pokarmowej występuje cholesterol i kwasy żółciowe, z którymi saponiny tworzą stabilne, trudno wchłaniane połączenia, usuwane poza organizm.
Skąd, więc biorą się zalecenia niektórych firm, stosowania preparatów tribulusa w trakcie, lub po posiłku?...
Może to być spowodowane nieporozumieniami, związanymi z błędną interpretacją zaleceń farmakologicznych i/lub charakterystyki surowca.
Do niedawna, jedynym, oficjalnym, medycznym wskazaniem do stosowania preparatów saponinowych było leczenie miażdżycy. Preparaty saponinowe obniżają bowiem poziom cholesterolu, wiążąc i usuwając zarówno sam cholesterol, jak też jego produkty – kwasy żółciowe. W leczeniu miażdżycy, oczywistym jest, że preparaty saponinowe należy stosować w trakcie, lub po posiłku, bo wtedy saponiny najefektywniej wiążą cholesterol z pokarmu i kwasy żółciowe, napływające do treści pokarmowej w konsekwencji spożycia posiłku. Farmakologia zaleca więc, w leczeniu miażdżycy, podawanie preparatów saponinowych podczas, lub po posiłkach. Niektóre firmy mogą więc bezkrytycznie, bez dogłębnej analizy zagadnienia, ekstrapolować zalecenia farmakologiczne na obszar wspomagania... Jednak to, co znakomite, dla leczenia miażdżycy, nie znajduje zastosowania we wspomaganiu. Tutaj, bowiem należy dążyć, nie do maksymalnego tworzenia i usuwania kompleksów saponinowych poza organizm, ale odwrotnie – minimalizowania tego efektu i intensyfikacji wchłaniania samych saponin.
Surowce saponinowe (zawierające saponiny steroidowe) zaliczane są do szerszej grupy farmakognostycznej – surowców steroidowych. Generalnie, steroidy nie rozpuszczają się w wodzie, za to dobrze rozpuszczają się w tłuszczach – mówimy, że są lipofilne i hydrofobowe. Należą do chemicznej grupy izoprenoidów, podobnie, jak np. witamina A, witamina D, beta karoten, likopen i koenzym Q10. Substancje nierozpuszczalne w wodzie wchłaniają się w efekcie procesu, zwanego micelizacją. Micelizacja polega na tworzeniu maleńkich banieczek tłuszczowych, pod wpływem działania na tłuszcz lecytyn i kwasów żółciowych, które absorbują substancje rozpuszczalne w tłuszczach, rozpraszają się w wodzie i wchłaniają z przewodu pokarmowego. Do tego wchłaniania niezbędna jest więc obecność pokarmu, szczególnie takich jego składników, jak: tłuszcze i lecytyny. Z tego też powodu, generalnie steroidy lepiej wchłaniają się w obecności treści pokarmowej. Jednak saponiny stanowią tutaj wyjątek. W cząsteczkach saponin, molekuły steroidów związane są z molekułami cukrów prostych, co powoduje, że bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie i wchłaniają, z pominięciem procesu micelizacji. Wiązanie z cukrami (glikozylacja) jest mechanizmem, umożliwiającym rozpuszczanie w wodzie steroidów oraz innych lipofilnych substancji, a tym samym, ich transport pomiędzy tkankami organizmów roślinnych i zwierzęcych. Znowu, więc niektóre firmy mogą bezkrytycznie, bez dogłębnej analizy, ekstrapolować ogólne zalecenia stosowania steroidów i innych izoprenoidów, na saponiny steroidowe.


S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Wilhelm, napisałem wyraźnie - podnosi o ok. 40-cikilka procent!!! Jeżeli twój wyjściowy poziom wynosi X, to w trakcie suplementacji będzie ok. 40-ci procent wyższy.
Czarnoczuk i Brutus, Bul miał dużo racji. Większe dawki 40-tki to, nie to samo, co mniejsze 60-tki lub 90-tki. Tribulus, oprócz saponin zawiera dużo polifenoli, w tym tzw. frakcji ciężko hydrolizujących, które utrudniają wchłanianie saponin. Im więc większe stężenie saponin, tym mniejsze innych składników ekstraktu - więcej saponin w produkcie finalnym i dodatkowe, pełniejsze ich wchłanianie. Gdyby tak nie było, laboratoria nie konkurowały by w ekstrakcji, jak najwyższych stężeń saponin...

S. Ambroziak

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 11776 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 62881
Juz dzisiaj wieczorem preparat dostepny w super promocyjnej cenie w **********

Szukasz taniego sklepu z odżywkami, z szybką, miłą i profesjonalną obsługą? Zajrzyj do: ODZYWKI.PL by Lalka. Gorąco polecam! Mój nr. 1
Pomogłem, wejdż na http://www.pajacyk.pl i kliknij na pajacyka. Dzięki
Michał G. "GÓRAL" https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100334 my foto:)
.:: Członek mafia.suple.hardcor.pl ::. >>> Doradca w Suplementacji <<<

>>> DORADCA W SUPLEMENTACJI <<<
Michał G. vel GÓRAL. Pomogłem, wejdź na http://www.pajacyk.pl Dzięki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
no to niezle jak mowisz Goral ze w super promocyjnej cenie...


<<<Champions
are Made
Not Born
>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
hmm... to dziwne... mowisz ze wyjsciowy poziom testosteronu podniesie sie o 40%
otóż prześledźmy taką sytuację:
moj wyjsciowy testosteron wynosi 7.5
w chwili obecnej mam go, poniewaz wiek, i inne czynniki ok 4,5
dodając do wyjściowego 7.5 te 40% mam go juz 10.5 czyli wzrost od mojego obecnego poziomu wynosi ponad 100%!!!
hmm... dlaczego w takim razie nie uwzględniliście tak pięknej cyfry w Waszej reklamie???
A otóż dlatego ze jezeli moj organizm ma max produkcji 7.5 to tego poziomu ziołami nie da sie przeskoczyć i w wieku 20-30 lat procentowy wpływ waszego preparatu wynosi od 0 do kilkunastu procent a to 40% to skrajny przypadek 50 letniego juz prawie impotenta albowiem praktycznie nikt w wieku, w ktorym uczeszcza na silownie nie ma spadku poziomu testosteronu o 40%. wyjatkiem sa osoby zazywajace SAA i PH oraz niewielki odsetek impotentow naturalnych

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Tribulus MOŻE podnieść poziom teścia do maksymalnej wartości osiąganej dla danego osobnika.I to jest jasne.Czy tak jednak być musi?Nikt tego nie obiecuje,może ale nie musi akurat do takich wartości teścia podnieść.Więc pisanie o wyjściu poza poziom maksymalny jest nieporozumieniem,i olimp o tym nie pisał.40% to poziom maksymalny jaki mozna dzięki ziółkom uzyskac.

Sławku,skoro wartośc fizjologiczna jest bezpieczna dla organizmu-stad możnaby wnioskować że nie trzeba brać tribulusa w cyklach tylko cały czas.Jednak mechanizmu obronne,regulujące również się starzeją i jeśli poziom teścia spada,wtedy i te mechanizmy w organiżmie nie sa na poziomie sprawności 18 latka.Więc dlatego Tribulus brany w większych ilościach(dłużej) może aromatyzowac.I dlatego zaleca się go w cyklach.
Czy tak?
Pozdro.

MIĘTKI To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..Respect for all!

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
tt moze jednak aromatyzowac ? bo to dla mnie nowosc...pamietam ze bylo cos o tym pisane w dziale suple...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wlasnie cos by sie przydalo na temat aromatyzacji TT...Moze Slawek cos nam nastuka...!?


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=100931
O - tu moszna mnie obejrzeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 961 Napisanych postów 19310 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158823
ja widzialem jakos asrt. po angielsku kiedys chyba ale malo zrozumialem jednak...czyli zmoe cos po Pl...

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Whey Pro Isolate vs Pure Whey Isolate 95

Następny temat

NOWOŚĆ ACETOSTERON !

WHEY premium