SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja 3-miesięczna redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6205

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

Mężczyzna

Waga

108

Wzrost

187

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30% http://i.imgur.com/mAXrElL.jpg?1

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

7:00 pobudka. 8:30-10:30 trening siłowy. 12:00 - 18:00 praca biurowa. O 18:00 godzinny spacer. Co drugi dzień dodatkowo godzinne bieganie od 19:00-20:00. O 23:00 zasypiam. W niedziele zero aktywności fizycznej.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Codziennie trening siłowy (Dzień A - Górne partie, Dzień B - Nogi i brzuch). W dni w które trenuję górne partie dodatkowo wieczorem biegam wolnym tempem około godziny. Codziennie spaceruję mniej więcej godzinę. Amatorsko z dużymi przerwami ćwiczę od 10 la

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Przez pierwsze dwa miesiące redukcji dieta dukana. Efekt - około 10 cm ubytku w pasie przy jednoznacznie dużym przybytku masy mięśniowej. Następny miesiąc dieta ketogeniczna. Efekt - około 5 cm ubytku w pasie wraz z przeciętnym przybytkiem masy mięśniowej

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Jak u konia, czasami drobne problemy ze stawami kolanowymi, które glukozamina leczy jak złoto.

Stosowana lub planowana suplementacja

Od początku redukcji około 20g dziennie BCAA + 20g dziennie L-Glutaminy. Codziennie rano multiwitamina + codziennie na noc magnez. Przez 2 miesiące rano i wieczorem 1,5g lecytyny - odstawiłem ją tydzień temu i nie odczuwam żadnej różnicy. Od miesiąca 10g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 83 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2059
Tak jak pisałem we wstępie - codziennie godzinę spacer plus co drugi dzień dodatkowo godzina biegania wolnym i średnim tempem. Co więcej siłownia na którą chodzę nie jest klimatyzowana i jest na poddaszu. Gorąco jak w saunie. Co serie muszę wycierać ramiona i twarz ręcznikiem bo inaczej mi po oczach spływa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
tutaj masz dobry artykuł
http://potreningu.pl/articles/4159/czy-wysoka-temperatura-otoczenia-podczas-cwiczen-ulatwia-odchudzanie

Co do aerobów to wydaje mi się że waga może nie lecieć poprzez kiepską intensywność cardio :) Wrzuć interwały
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 429 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19939
To ze na silowni jest goraco jak w saunie i kapie z ciebie pot to w niczym nie pomaga. Jak już to organizm spala wiecej tluszczu w nizszych temperaturach gdyż zurzywa wiecej energi na ogrzanie organizmu. Taka ciekawostka dla ciebie Wieć otworz sobie okno dotlenisz sie bardziej a lepiej na tym wyjdziesz. Aero kreć krótsze ale za to intensywne taka moja rada
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 83 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2059
Po drobnych poprawkach wyczarowałem coś takiego. Dodatkowo zakupiłem sobie wczoraj pas neoprenowy jak kupowałem pas na bidony, żeby zwiększyć intensywność aerobów bo był w promocji za 7 zł

Po miesięcznym zastoju zostały wprowadzone następujące zmiany :
-Całkowita modyfikacja śniadania przetreningowego z B W na B T.
-Zwiększenie intensywności aerobów
-Zastosowanie pasa neoprenowego
-Rozpoczęcie suplementacji L-Karnityną oraz CLA & Green Tea.

Za tydzień dam znać jakie efekty.








Zmieniony przez - dverCS w dniu 2015-08-15 10:19:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
zamieniłbym posiłek po treningowy na coś innego :) Np: płatki jaglane , ryż , mięso , warzywa :) Ten chleb mi nie pasuje :D do twarogu na kolację dorzuciłbym troszkę tłuszczy :)


Zmieniony przez - lwp3 w dniu 2015-08-15 10:59:42
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 83 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2059
Koleżanka na pierwszej stronie też mi kazała coś dorzucić do tego twarogu. Przeglądam to forum sporadycznie od 10 lat i od zawsze czytałem, żeby absolutnie wykluczyć spożywanie T/W na noc (a już szczególnie na redukcji). Ja dodatkowo jestem endo i nie mogę się przemóc psychicznie żeby dorzucić coś do tej kolacji. Co do potreningówki mam jeszcze taki wariant. Lepiej?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
Jeśli masz dobrze zbilansowaną dietę to nie bój się dorzucić węgli na noc :) Np : warzywa 200g ;) . Co do posiłku po treningu wygląda o wiele lepiej :) Sam jem taki posiłek tylko mam zmniejszoną ilość płatków na rzecz owoców suszonych :) Zamiast oliwy możesz dać też orzechy włoskie czy nerkowce :) Fajnie smakują z kurczakiem i ryżem :)

Moja kolacja wygląda : 5 całych jaj ( omlet, jajecznica , gotowane ) do tego 200g warzyw :) i jakoś waga leci :) !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Żebyś nie czuł się zmęczony zanim dobrze rozkręcisz się na treningu kolacja musi zawierać węglowodany złożone. Do kurczaka nie dorzucaj panierki, która wchłania tłuszcze nie te co organizm akurat potrzebuje na zdrowie. Można go naprawdę na wiele sposobów robić i smakuje super. Nie zapominaj też o innych rodzajach mięs np indyk, chuda wieprzowina i wołowina i oczywiście świeże rybki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 83 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2059
Ponoć L-Karnityna znacznie ułatwia czerpanie energii z tłuszczy więc skoro zacząłem ją suplementować wydaje mi się, że te węgle nie potrzebne summa summarum, szczególnie z moim BF%. Jeżeli chodzi o indyka to codziennie prawie wyłącznie spożywam szynkę z jego piersi. Orzechów i ryb w mojej diecie mało z powodu obecnie trudnej sytuacji finansowej, niedługo je znowu wrzucę.



Zmieniony przez - dverCS w dniu 2015-08-15 13:20:13

Zmieniony przez - dverCS w dniu 2015-08-15 13:22:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 1924 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19638
Według badań L-karnityna ma prawie 0% skuteczności :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzdęty brzuch

Następny temat

Dieta tryb życia

WHEY premium