SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moduł kwietniowy Krata Na Lato 2023

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607813
ojan
wycwiel
iti wkurzony potrafi nawet zawirować
mam mieszane uczucia! Najpierw fascynacja a potem obejrzałem drugi raz i stwierdziłem, że muszę spokojnie obejrzeć przynajmniej jeszcze raz!



Zmieniony przez - ojan w dniu 2023-04-15 19:43:12


Ojan obejrzyj w zwolnionym tempie. Jeśli już się czegoś czepiać to w pierwszym powtórzeniu za ręce dotykają za blisko kolan, ale później reszta jest ok i moim zdaniem do zaliczenia. Jeszcze jedno jest takie nieudane w momencie zgubienia rytmu przed poprawą pozycji. Jedyne nad czym się można zastanawiać to nad końcówkę bo to wykonanie jest trochę inne niż na początku, ale i tak prawie wszystkie powtórzenia moim zdaniem są poprawne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12134 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131038
Viki - chciałbym oglądać w zwolnionym tempie. Zastrzeżenia mam do stopnia ugięcia kolan - wg mnie jest zbyt duże.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7298 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
" ugięcia kolan " ?
No chyba któryś z kątomierzy Ci przekłamuje
Bo jak nic używasz ich kilku .
Może powinieneś w końcu określić sposób nagrywania : sylwetka nagrana dokładnie z boku tak aby była widziana w całości przez cały czas trwania próby .





Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2023-04-16 09:52:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12134 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131038
wycwiel
" ugięcia kolan " ?
No chyba któryś z kątomierzy Ci przekłamuje
Bo jak nic używasz ich kilku .
Może powinieneś w końcu określić sposób nagrywania : sylwetka nagrana z boku tak aby była widziana w całości .
Trzymaj się faktów - sposób nagrywania był określony a także mówiono aby stan ugięcia kolan nie był nadmierny.
Ponieważ w tym konkursie jako kandydatki do nagród ( na podstawie dotychczasowych dokonań) liczy się Viki i Paatik to czekam jeszcze na opinię Paatik w sprawie zaliczeń powtórzeń.
Wg mnie po 20 powtórzeniu ugięcie kolan jest znacznie odbiegające od wykonań pozostałych uczestników (moje wykonania są pozakonkursowe ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12971 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607813
Jak widać najprostsze ćwiczenie można skomplikować w dziale 35+ nie ma prostych ćwiczeń

Może Iti ma długie nogi i krótkie ręce albo gorszą mobilność tylnej taśmy i nie da rady nóg wyprostować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7298 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Nie no ojan bez urazy ale trzymam się faktów sam przy ocenie np. mojej twierdziłeś że nagranie zrobione było pod innym kątem .
Gdyby był rzeczywiście w regulaminie zapis okreslający ustawienie kamery to co innego .Zresztą potrzebę ustalenia takiej rzeczy w konkursie na odległość wyjaśnił by Ci najlepiej drazekm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12134 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131038
Viki
Jak widać najprostsze ćwiczenie można skomplikować w dziale 35+ nie ma prostych ćwiczeń

Może Iti ma długie nogi i krótkie ręce albo gorszą mobilność tylnej taśmy i nie da rady nóg wyprostować
Byłem świadomy gorszej mobilności ewentualnych uczestników i za dopuszczalne uznałem ugięcie kolan bez dopuszczenia do karykaturalnego ich ugięcia.
Wycwiel - głównym problemem jest stopień ugięcia kolan gdyż im większy tym łatwiej dotknąć łydki w wyznaczonym miejscu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel

Zresztą potrzebę ustalenia takiej rzeczy w konkursie na odległość wyjaśnił by Ci najlepiej drazekm


Nie zabieram głosu bo w tym ćwiczeniu jestem najsłabszy
Moja propozycja wymyków była trudniejszym ćwiczeniem ale chyba łatwiejszym do oceny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7298 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
No wiadomo ale czy u iti wygląda to karykaturalnie ?
Drazekm chodziło mi o to że zawsze potrafiłeś określić ustawienie kamery tak aby wychwycić niuanse ćwiczenia .
Ja jestem zwolennikiem konkretnego opisu powtórzenia do zaliczenia w regulaminie ( od do ) a nie gdybania czy bardziej czy mniej czy tak samo jak inni .
Ale wyszła nam z tego ćwiczenia dość wymagającego ( bo miejsce dotknięcia dłońmi to właściwie powinny być stopy a więc też trudniejszego i łatwiejszego do sędziowania ) forma zabawowa więc



Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2023-04-16 10:44:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Trudno jest przewidzieć wszystko nawet w najbardziej szczegółowym regulaminie, ale fakt ustawienie do kamery powinno być jasno określone i to zarówno kąt i wysokość z której ma być filmowane, co do zgięcia nóg nikt nie będzie mierzył kątomierzem to trzeba z góry przewidzieć że będą problemy i myśleć nad innym ćwiczeniem.
Wycwiel obaj wiemy ile jest niuansów z wykonem zawsze będzie ale, dlatego im trudniejsze ćwiczenie tym lepiej bo jak ktos niema siły to żadne niuanse nie pomogą
Przykład nie w temacie ale tu żadne niuanse nie pomogą jedynie co można by wymagać to film z silki z oryginalnym obciazeniem i nakręcenie wagi ciała na tym samym filmie



Pewnie jakaś dziewczyna pomyślała, ale CC to dla kobiet za dużo, zgadza się ale chodzi o to aby było trudno i bez możliwości kombinacji więc hipotetyczny ciężar dla pań w tym cw. wynosiłby np 2/3 CC


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2023-04-16 11:34:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Likwidacja flaka na brzuchu

Następny temat

ROBIĘ TO NA CO WŁAŚNIE MAM OCHOTE CZ.2

WHEY premium