SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Modelowa dieta sportowa, a równowaga kwasowo-zasadowa organizmu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16527

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
24zł za litr i z siusiami misa polarnego

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Dobrze, ze nie z watroba. Hiperwitaminoza gwarantowana

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
A zimą taki sok pomidorowy(100% bez dodatków) jako zastępstwo może być? Bo teraz trudno o warzywa a mrożonki mi niezbyt smakują, poza tym większość jest bardzo gazotwórcza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Moze. Polecam tymbark pikantny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Tymbark szczególnie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Domer - OK, to czekam na ifno - jak oczywiście przy jakiejś okiazji znajdziesz .
Wzór na PRAL jest dośc prosty, wiec znając ilość bialka, fosforu, magnezu, wapnia i potasu w produkcie zywnosciowym - mozemy łatwo oszacować jego potencjał kwaso czy zasadotwórczy (uznając iż PRAL jest wskaznikiem precyzyjnym, gdyby sugerowac sie podrecznikowym bilansem milirównoważników trzeba byłoby brac pod uwagę jeszcze inne pierwiastki, jak chocby siarke, czy chlor). Teraz jestem na wyjezdzie i mam mega wolny net, nie poszukam wiec srednich wartosci w/w dla WPC, ale przyznam iz nie chce mi się wierzyć trochę jednak by wynik PRAL wyszedł dla WPC ujemny. Spodziewałbym się raczej wyniku mocno dodatniego.

S.M.P.A. - nie zaskoczyłem trochę z tym linkiem... temat jednak sugeruje powinowactwo pomiedzy zakwszeniem organizmu a zgagą, z czym trudno sie zgodzic...

Koniu - wody alkaliczne są w sklepach dostepne, np muszynianka, staropolanka, muszynskie zdroje. Warto uwzglednic w diecie.

Wampirate - nie koncentrowałbym się jednym zrodle pokarmowym, mysle ze z produktów banalnych - warto zjesc sobie ziemniaka, banana, jablko, napic sie staropolanki, czy zjesc porcje wiecej magnezu, wapnia itp...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2010-12-25 11:09:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
faftaq
wiem, ale tamta woda z tego co pamiętam jest specjalnie wzbogacana, pH bodajże w granicach 10,
widziałem na ten temat badania, jak znajdę wrzucę.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-12-25 14:59:33

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ronney88 - bo pominąłem Twoje pytanie (i teraz juz rozumiem link ktory wrszucił S.M.P.A.), nie zgaga nie jest objawem zakwaszenia organizmu, i co istotne - produkty zywnosciowe moga dzialac korzystnie na rownowage kwasowo-zasadową (zasadotworczo), a niekorzystnie w wypadku nadkwasności (np cytrusy).

Koniu151 - OK, ale badania odnosnie czego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
ja wiem co sie kryje za alkalicznym charakterem wpc

tym czyms jest...

<werble>

glutamina! %)

http://www.ajcn.org/content/61/5/1058.short 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
a jeżeli mam jakiś przykładowy posiłek: kasza + kurak to czy na podstawie PRAL moge jakoś obliczyc ile np. szpinaku dodac aby się wszystko zrównoważyło?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chudzielec z zapytaniem

Następny temat

Dieta na masę 50 kg

WHEY premium