SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko po treningu (cz.1)

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 104291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
na dodatek jesli ktos nie ma zrodla swiezego prosto od krowy moze sie spodziewac w nim hormonow i innych shitow.

ja odpisalem Ci na to zdanie

'shitow' mozna spodziewac sie w kazdym kupionym produkcie
nie tylko w mleku!

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2485 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40634
A gdzie teraz nie ma chemii?
W cyckach estrogen przykładowo.
Nie mam zamiaru sobie odmawiać po treningu mleka, gdzie i tak się jest maszynką do przerabiania żarcia trochę mleka do odżywki, czy ketchupu do posiłku i od razu lepiej wchodzi.
Można żyć na suchym kuraku, albo zrobić sobie kuraka z sosem własnej roboty, czy nawet kupnym np. ketchupem.

solaros nie miał na celu tutaj propagować picia mleka litrami, tylko na przykładzie mleka dodawanego do odżywki, które większość osób wywaliło z diety całkiem nawet z odżywek, bo mleko jest złe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Dodam tylko że osoby z chorobami autoimmonologicznymi i alergiami w łatwy sposób mogę sprawdzić jakim g.... dla nich jest nabiał. Wystarczy odstawić te produkty na jakiś czas i obserować samopoczucie, a zapewne już nigdy nie wrócą do takich produktów jak mleko, jogurty czy twaróg.

Podaje to jako ciekawostkę, takie zalecenia daje na forum medycznym gdzie się udzielam więc dotyczy to osób chorych, ale obecnie alergie są tak popularne że sporo osób z nas ma, więc można spróbować.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
co tego nie ma zadnych watpliwosci
takie produkty nalezy unikac

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6646
czyli wypicie wpi + carbo 1:2 + okolo 200g mleka low fat bedzie kozystniejsze
dla anabolizmu niz 1:2 + woda?
bo nie pisaliscie o bialku z weglami i mleku, tylko samym bialku z mlekiem przez te 8 stron
wpi + carbo daje lepsza odpowiedz insulinowa niz same wegle to wiadomo
tak wiec wpi + carbo + mleko da jeszcze wieksza

Zmieniony przez - Pavah w dniu 2011-06-30 23:23:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
tak
ale nie znaczy to ze jesli dasz te 200ml mleka osiagniesz jakies spektakularne rezultaty!
moze bedzie odrobine lepiej moze nie

ale napisze po raz n-ty
temat mial na celu pokazanie ze te ~200ml mleka nas nie zabije
bo mleko - jak i duzo innych skladnikow - jest poprostu zbytnio demonizowane
a ten dodatek szklanki mleka ani nie zaszkodzi
ani tez nie uczyni cudow


poprostu pij tego shake'a jak Ci lepiej 'wchodzi'!

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
A jak jest z jakością i przyswajalnością węgli z mleka?

Zmieniony przez - kondek w dniu 2011-07-11 23:15:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
jakich węgli?
te 5g laktozy/100g produktu?

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 213 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6708
Ostatnie 3 tygodnie zrobiłem eksperyment i potreningowe białko piłem z około 280 ml mleka 0,5%. i powiem że żadnych odczuć negatywnych w porównaniu z wodą. I tak jak solaros napisał trzeba mieć trochę przyjemności jak wydaje się sporo kasy na białko. Zauważyłem tylko jedną różnicę przy większych ilościach w porcji np. 50 gram w porcji 80% białka z wodą , dość szybko gnało mnie do kibla mniej więcej 10 minut. z mlekiem tego nie mam dziwne.

Jak ci pomogłem daj soga:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
czyli kolejny plus


sa bialka ktore daje rade wypic z woda
teraz jestem na redukcji wiec nawet wypadaloby z woda tylko
ale sa bialka ktore z woda nie nadaja sie do picia
moze dla masochisty jakiegos

z kolei - i temu nikt nie zaprzeczy - ze bialko diametralnie zmienia i konsynstecje i delikatnie (czasami nawet bardzije niz delikatnie) samk shake'a,jak rowniez (zalezy jakie bialko) czyni do 'deliktaniejszym' -> w sensie efekt milk shake'a
Tego na wodzie sie nie da uczynic.

Np w moim przypadku 100ml mleka robi robote.
Daje do m100ml mleka - reszta woda.
Tak robie praktycznie 90% moich shake'ów.

Wilk syty i owca cala -> z racji tego ze wypijam kilka shake'ów dziennie - musze jakos ta iosc mleka podzielic.
Wypijam na porcje skromne ilosci - ale takie ilosci jakie pozwalaja mi wypic tego shake'a z przyjemnoscia.

...a co do problemow to pomoc moga - ale nie musze jakies enzymki -> mozesz sprobowac laktaze,czy jakies enzymki typu bromelina
Albo probiotyki!
Jesli masz to lykaj z porcja bialka!

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

EPA & DHA (omega 3) - obniża poziom kortyzolu

Następny temat

Kazeina przed treningiem? .............zonk

WHEY premium