
...
Napisał(a)
Witam, mam dylemat odnośnie progresji w martwym ciągu, obecnie trenuję na swojej siłowni i nie mam tyle obciążenia żebym w MC zrobił 1-2 powtórzenia, obecnie zakładam wszystko co mam i robię 5-8 powtórzeń i nie czuję takiej satysfakcji
bo wiem że mógłbym jeszcze dołożyć ciężaru, i pytanie moje takiej- jak progresowac, co zrobić żeby iść do przodu z siłą?

...
Napisał(a)

Tak na prawdę żeby budować siłę musisz mieć zaplecze sprzętowe. Niestety jak brakuje Ci obciążenia to jedyną słuszną radą jest żeby go dokupić, ale wiadomo jak jest w ćwiczeniach złożonych jak przysiady, martwy ciąg, wiosłowania nie wystarczy dokupić 10kg obciążenia bo to wystarczy tak na prawdę na 2-3 treningi i staniesz w tym samym dokładnie miejscu co teraz.
Żeby jakoś poprawiać te wyniki, niekoniecznie w sensie siłowym, choć jakieś małe przełożenie będzie musisz manewrować innymi parametrami treningowymi. W tym wypadku możesz się pobawić zakresami powtórzeń czyli z treningu na trening dokładać po 1-2 powtórzenia żeby jakiś większy bodziec dać w martwym ciągu. Drugim parametrem jaki możesz zmienić to tempo wykonywania powtórzeń, nie są to idealne metody choć dają pewne pole do popisu i przez jakiś czas będziesz dawał treningiem nowe bodźce mięśniom.
Tak czy inaczej jeśli chcesz się rozwijać to musisz dokupić obciążenia żeby w tych podstawowych ćwiczeniach progresować, a jak teraz braknie w martwym to zaraz Ci braknie w przysiadzie itd.
Polecamy również: Progresja treningowa - klucz do rozwoju muskulatury
Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-05-10 16:52:44
1
Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:
Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!
16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!
Sprawdź
...
Napisał(a)
Możesz np progresować technicznie, bądź dołożyć powtórzenie (chociaż przy martwym powyżej 10 nie będzie miało dużego sensu).Ewentualnie wyszukać sobie tanie używane obciążenie , bo w nieskończoność powtórzeniami progresować nie ma sensu. Skoro masz poczucie , że jest jeszcze sporo zapasu, możesz też spróbować zrobić powtórzenia z pauzą , bądź spowolnić ruch - to na pewno utrudni cwiczenie.
1
...
Napisał(a)
Zastanawiałem się właśnie nad technicznym progresowaniem, szerzej dłonie, bardziej się pochylać etc, tylko czy to da jakąś progresję W siłę? Nie ukrywam że najbardziej lubię klasyczny MC a może zmienić na sumo czy jakiś inny rodzaj MC
1
...
Napisał(a)
StathackerZastanawiałem się właśnie nad technicznym progresowaniem, szerzej dłonie, bardziej się pochylać etc, tylko czy to da jakąś progresję W siłę? Nie ukrywam że najbardziej lubię klasyczny MC a może zmienić na sumo czy jakiś inny rodzaj MC
Techniczne progresowanie zawsze będzie dobrą opcją , im lepsza technika tym lepszy rozwój mięśnia i siły. Z pewnością lepsza technika da progresję + dobra dieta. Jak zmienisz na sumo to pewnie zaczniesz brać jeszcze więcej kg bo jest inna dzwignia , więc myślę ze to zly pomysl szczegolnie ze lubisz bardzo klasyczny MC :)
1
...
Napisał(a)
Dzięki, właśnie przed chwilą wpadłem na pomysł żeby opony dodać jako obciążenie xD mam parę starych opon, może do czegoś się przydadzą :D
1
...
Napisał(a)
Każdy z pozoru głupi pomysł jest często dobry. Progres obciążenia jest ? Jest! Jedyny minus w tym wypadku to to , że mogą śmierdzieć :D
1
...
Napisał(a)
Jak już technika będzie ok, to niestety bez dodatkowego ciężaru się nie obejdzie. Wydłużanie ruchu poprzez deficyt, czy coś będzie powodować, że siła może wzrosnąć jeżeli problem jest z oderwaniem. Jeśli nie ma tam problemu, to niestety nic nie da. Po prostu będzie innym ćwiczeniem.
1
MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html
Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]
...
Napisał(a)
Po prostu trzeba dokupić obciążenia, zmienić ćwiczenie na trudniejsze lub ewentualnie manipulować tempem, bo tak jak wyżej już wspomniano, powyżej 10 repów, to już bardziej na rozgrzewkę, niż na trening właściwy się nadaje :)
1
Siła ponad wszystko!
...
Napisał(a)
Dobra dzięki panowie za wasze komentarze :D poswirowalem trochę z tymi oponami i jest dobrze na krążki zakładam oponę i jadę z tematem xD (oczywiście nie dosłownie) ale na dodatkowym profesjonalnym obciążeniem muszę wydać parę groszy bo w innych ćwiczeniach też zaczyna już brakować między innymi w przysiadach, w wyciskaniu na klatę jakoś mniej progresję, no i moim celem jest siła więc wiadomo kg trzeba dokładać
...
Napisał(a)
Możesz progresowac tak : zaczynasz od np 100 x 8 x 4
Za tydzień 102.5 x 6 x 4 , za dwa 102.5x7x4 za trzy 102.5 x 8 x4 i teraz 105 ale znowu 6x4 itd. A jeśli brak ciężaru to zrob serię po 12 - 10 powt I tut np 3020 . Uwierz że wtedy Ci długo może nie zabraknąć ciężaru
Zmieniony przez - guban1988 w dniu 2022-05-13 08:29:52
Za tydzień 102.5 x 6 x 4 , za dwa 102.5x7x4 za trzy 102.5 x 8 x4 i teraz 105 ale znowu 6x4 itd. A jeśli brak ciężaru to zrob serię po 12 - 10 powt I tut np 3020 . Uwierz że wtedy Ci długo może nie zabraknąć ciężaru

Zmieniony przez - guban1988 w dniu 2022-05-13 08:29:52
Polecane artykuły