SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg - jak wkomponować go w plan?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 440 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2106
Ciężar 102 kg, 7 serii po 6 powtórzeń (jest zapas: chyba mógłbym zrobić 8 a w późniejszych seriach 7), przerwa między seriami - 2 minuty. Codzienne wykonywanie nie powoduje spadków - przetrenowania tylko coraz większe odciski. Czy cieszyć się tylko i nic nie zmieniać, czy może zwiększyć ciężar zmniejszywszy liczbę powtórzeń albo zwiększywszy długość przerwy po to żeby organizm sygnalizował, że trzeba zmniejszyć liczbę sesji tego ćwiczenia w tygodniu?

Dodaję, że jestem na deficycie kalorycznym.


Zmieniony przez - Bobo1969 w dniu 2023-01-28 19:18:07

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572

Nie podałeś za dużo informacji o swoim całym treningu, ale jeśli uważasz, że wykonanie 7 serii ćwiczenia dziennie jest w stanie doprowadzić nasze ciało do przetrenowania to chyba nigdy nie otarłeś się nawet o przetrenowanie.

Taki trening dla osoby, nie mówię wytrenowanej, ale przeciętnie sprawnej nie będzie żadnym wyzwaniem i tutaj musiałbyś katastrofalnie źle jeść i mieć solidnie zaburzoną regenerację żeby wykonywanie jednego ćwiczenia dziennie jakoś nadszarpnęło Twoją regenerację.
Z drugiej strony zobacz jak ciężko trenują ludzie na standardowej redukcji. Nie wykonują jednego ćwiczenia dziennie tylko cały plan treningowy i różnie od 3 do 6 dni treningowych i też ich przetrenowanie nie dopada. A nie tylko ciężko trenują, ale i niejednokrotnie jeszcze pracują fizycznie i dają radę.

Na prawdę trzeba solidnie fizycznie trenować i kiepsko się odżywiać i regenerować żeby doszło do nas przetrenowania w takich przypadkach jak Twój to przypuszczam, że mógłbyś dwa razy dziennie wykonywać ten martwy ciąg i nie doprowadzisz do przetrenowania.

Polecamy również: Przetrenowanie - objawy, rodzaje i postępowanie




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-01-30 09:55:24

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699657
Jaki jest cel a może bardziej sens takiego treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 440 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2106
Właśnie się nad tym zastanawiam i stąd ten wątek. Myślałem, że będę w stanie tak ćwiczyć ze 3 razy w tygodniu a okazuje się, że mogę codziennie.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
jak mozesz codziennie to widocznie nie jest to jakiś spory Ciężar dla twego organizmu, kolejna sprawa jest taka że zrobisz 100 treningów i będzie ok a na 101 bedzie coś osłabione i Ci strzeli, to że głowa się czuje ok nie oznacza że mięśnia nie potrzebują regeneracji, czy układ kostny

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 440 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2106
rion10
Nie podałeś za dużo informacji o swoim całym treningu, ale jeśli uważasz, że wykonanie 7 serii ćwiczenia dziennie jest w stanie doprowadzić nasze ciało do przetrenowania to chyba nigdy nie otarłeś się nawet o przetrenowanie.



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-01-30 09:55:24

Martwy ciąg wykonuję wieczorem a rano albo przysiady i do tego jeszcze jedno (klatka albo biceps albo barki) albo wykroki i też do tego jeszcze jedno (klatka albo biceps albo barki). Zatem w ciągu dnia wykonuję 3 ćwiczenia każde po 6 serii i każdego dnia są ćwiczone nogi. Gdybym codziennie wykonywał przysiady albo wykroki albo klatkę albo biceps albo barki, to zapewne już po trzech dniach z rzędu doszłoby do przetrenowania ale nie w martwym ciągu mimo tego, że intensywność relatywna jest porównywalna.

Zmieniony przez - Bobo1969 w dniu 2023-01-31 09:01:59

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6501 Napisanych postów 62291 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777572
Pamiętaj, że wbrew pozorom nie jest łatwo doprowadzić ciało do przetrenowania. Musisz na prawdę kiepsko się odżywiać, kiepsko regenerować żeby doprowadzić do przetrenowania i nie następuje ono z dnia na dzień to zmęczenie się kumuluje i daje nam ciało jasne sygnały, że nie wyrabia z regeneracją.

Po drugie nasze ciało też adaptuje się do wysiłku i to nie znaczy, że w ogóle się przetrenujesz bo ciało wskoczy na odpowiednie tory i zacznie działać na innym torze.

Przetrenowanie jest złożonym problemem i zanim do niego dojdzie ciało da znać, że sobie nie radzi. We wcześniejszych latach potrafiłem robić 8 sesji treningowych w tygodniu i było ekstra kwestia jedzenia, planowania regeneracji, słuchania ciała.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a moze ty superman jestes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 440 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2106
Napisałem, że przy innych ćwiczeniach nie jest mi obce przetrenowanie.

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160396 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234249
Ogolnie moze po prostu za malo wkladasz w to energii?
Ja powiem Ci szczerze, ze po ciezkich plecach, gdzie mam ciagi, ja akurat robie rack pull i poszaleje nieco z ciezarami, to na drugi dzien czuje sie jakby mnie rozkladala grypa. Wszystko mnie boli i samopoczucie jest do bani%)
swoja droha 107 kg w martwym ciagu to nie jest ciezar ktory w jakis posob organizm moze doprowadzic do "zniszczenia" oczywiscie dla kazdego bedzie to inny wyznacznik, jednak mysle, ze tutaj na spokojnie moglbym to wykonac nieco ciezej. Jak masz sily na 7 serii po 6 powtorzen, to znak, ze te serie sa po prostu zbyt lekkie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 440 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2106
TomQ-MAG
Jak masz sily na 7 serii po 6 powtorzen, to znak, ze te serie sa po prostu zbyt lekkie

O to mi właśnie chodzi. A zatem co, dołożyć ciężaru i robić mniej powtórzeń / serii?

"I like when skinny guys give advice how tu build muscle."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160396 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234249
zdecydowanie 2-3 serie robocze powinny tutaj zalatwic temat.
Chyba ze trenuejsz typowo pod TS to sprawa wyglada zupelnie inaczej. Jednak jak celem jest sylwetka to pierwsza seria robocza powinna byc na tyle mocna, ze kolejna seria wymusi na Tobie deload, lub wykonanie jej na mniejszym zakresie powtorzen.
Ja robie oecbie rack pull z ciezarem 230 na 5-6 ruchow, a druga seria robocza ucinam 20% i powtarzam taka sama ilosc ruchow. Chec wykonania drugi raz podejscia pod 230 bylaby bardzo ciezka na taka sama ilosc powtorzen. trzecie seria robocza wrecz niemozliwa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wykopy na maszynie

Następny temat

Początek dbania o siebie

WHEY premium