SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam problem na osiedlu/w szkole - pisać tylko tu! vol. 2

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 215611

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 569 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14642
Jeden powie, że pożyczył drugi powie, że nie pożyczał i tyle. Tak samo mogę iść na policje powiedzieć, że sąsiad pożyczył ode mnie 1000zł i nie chce oddać. Tyle samo dowodów. Bawić się w sądy nie ma sensu. Tak jak Ashardon mówi: nie pożyczaj byle komu - lekcja na przyszłość. Jedyna opcja złapać go z kumplem jakimś na dworzu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2543 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14764
Bez dowodów nie zdziałasz nic,nawet jakbyś miał dowody w postaci "rozmów" to równiez ciężko by było co kolwiek zdziałać dlatego,że Kolega mógłby np na rozprawie powiedzieć,że Tobie oddał a Ty teraz chcesz wyłudzic od Niego raz jeszcze i sprawa by się toczyła i toczyła aż została by umorzona,w przypadku pożyczki można spisać oświadczenie obu stron a w przypadku przelewu na konto danej osoby masz dowód w postaci KWITU na którym widnieje kwota. Tak więc podsumowując,nie wiele teraz zdziałasz prawnie aby odzyskać pieniądze,masz nauczkę na przyszłość,jak juz sie decydować na "pomóc koledze" to tylko i wyłącznie poprzez spisanie oświadczenia z terminem spłaty

Trzeba trawę tyrać nosem,żeby zostac komandosem...

Systema Specnaz Training...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak pisali. Nie zdziałasz prawnie nic,bo nie masz mocnych dowodów.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 356
to że na policji nic nie zdziałam wiedziałem od razu. pytanie co zrobić żeby nie przekroczyć prawa. narazie jedyną opcją jest pogadanie z jego rodzicami, ale wielce prawdopodobne ze pocałuje klamkę ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 256 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1413
Dużo od Twojego uporu zależy. Sam również starałbym się skontaktować z jego rodzicami. Zakładając, że są trzeźwo myślącymi dojrzałymi ludźmi, powinni Cię wysłuchać przynajmniej. Sam już pewnie doszedłeś do wniosku, że nie ma sensu kontaktować się z tym typem. Z drugiej strony, piszesz, że pocałujesz klamkę.. Chyba nie zakładasz wersji, że twój "kolega" powiedział swoim rodzicom: "Nie otwierajcie mu drzwi, bo on coś ode mnie chce, nachodzi, wydzwania"? Jeśli masz więc zaparcie i chęci, "poluj" na jego rodziców.

Yebać, karać, nie wyróżniać!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
ja bym się nie zdziwił jakby Cię jego rodzice zlali.Chyba nie sądzisz ze on się rodzicom przyzna "tak pożyczyłem mu kase i nie mam zamiaru oddać"... Będzie szdł w zaparte ze nic Ci nie pożyczał,a wtedy chyba nie sądzisz ze jego rodzice staną po stronie obcego typa a nie swego dziecka...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Różnie może być, ale koncepcja, żeby uderzyć do jego rodziców jest jak najbardziej słuszna. Rodzice bywają różni, jedni to oleją, ale większość się jednak zainteresuje tym, że ich syn pożycza od kogoś kasę i nie oddaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1311 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38514
oswiadczenie przed pozyczeniem

chin up:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
adamoxll
oswiadczenie przed pozyczeniem


No ok, ale to na przyszłość. Rozważaliśmy konkretny przypadek, w którym takie oświadczenie nie zostało sporządzone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 136 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 356
oczywiste jest że idąc do jego starych wezmę zdjęcie przelewu na jego konto, oraz wydruk rozmowy na fb z jego zdjęciem w profilowym.
z polowaniem jest taki problem jak już pisałem wcześniej ze on mieszka w mieście oddalonym o 50 km , a ja studiuje i pracuje w oddalonym o 40 km w drugą stronę. z czasem nie bardzo żeby tam wystawać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gala Boxing Night 15 Czerwiec !! - Darmowa transmisja HD

Następny temat

Czy obecnie służba w wojsku się opłaca?

WHEY premium