SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam 15 lat i chcę zacząć ćwiczyć

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
Witam! Mam 15 lat i mam w piewnicy lekka siłownie mam bieżnie, atlas, ławka prosta ( na klate) możliwość ustawienia jej wyżej, hankle, drążek itp. Mam trochę tkanki tłuszczowej którą chce spalić i zastąpić mięśniami. Dodam że już jakieś 1 rok temu ćwiczyłem i brałem na klate 30kg. Chce zrobić klate, brzuch, biceps. Pomożecie mi ułożyć jakiś harmonogram jak ćwiczyć ile i co żeby uzyskać jakiś sensowny efekt. Dzieki za pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Najpierw wypełnij ANKIETE w dziale jest łatwa i objeta w regulaminie.

https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 56 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 317
Po pierwsze ćwicz całe ciało. Po drugie nikt Ci planu nie ułoży. Spróbuj FBW sam ułożyć, a my skorygujemy. Po trzecie dieta z zaniżony zapotrzebowaniem kalorycznym (chcesz schudnąć) - tak jak trening, ułóż w dziale odżywianie, koledzy sprawdzą;) No i przydała by się ankieta.

Jeśli pomogłem, daj SOGa;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 502 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3196
Tak jak napisali koledzy wyżej . Jezeli chcesz otrzymac profesionalna pomoc , najpierw wypelnij ankiete. Co do spalenia tkanki tluszczowej , dobre jest tez bieganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22
Po 1 ułóż diete !
Po 2 ćwicz cale cialo wszystkie partie miesni !!

A jak chcesz spalić brzuch to polecam - 3 razy w tygodniu bieganie po 30 min!!
Lub Cwicz A6W !!

Zakochałem się w dziewczynie !
Metanabol ma na Imię : DD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2061
Nie cwicz A6W bo spalisz mięśnie brzucha to niema sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
Płeć : Męszczyzna

Wiek : 16

Waga : 68kg

Wzrost : 175cm

Cel treningowy : Zrobienie brzucha i klaty

Staż treningowy na siłowni : około pół roku

Uprawiane inne sporty : piłka nożna, siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia domowa: bieżnia, sztanga,sztangielki, ławka prosta, ławka łamana itp.

Dieta : Brak na razie myślę że białkowa

Przeciwskazania medyczne : BRAK

Zażywane suplementy : BRAK myślałem nad czystym białkiem rozrabianym w mleku

Ostatnio przerabiany plan: klata 3 serie po 15razy 25kg, 30 brzuszków 3 serie

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Wyciskanie mój rekord to około 6miesięcy temu 30kg odważników.


A co z dietą żeby dobrze przybrać trochę na masie to trzeba specjalną dietę w moim wieku? Co myślicie o białku które się rozpuszcza w mleku? ile powinno zawierać procent biała 80 czy mnie? PS. O co chodzi z tym A6W bo nie wiem ^^ pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Posłuchaj uwaznie
1.Cel treningowy : Zrobienie brzucha i klaty

nie ma czegos takiego , cwiczysz całe ciało albo nie cwiczysz , bo w inny sposob mozesz sobie zrobic tylko krzywde.

2.Twój priorytet to NOGI I PLECY nie tylko z przyczyn zdrowotnych by zachowac poprawna np postawe ciała, ale cwiczac te partie bedziesz rósł cały bo w trakcie odbudowy wywołuja najwiekrza odpowiedz hormonalna.

3.narazie odpusc sobie białko wejdz do działu ODZYWIANIE i tam poczytaj jak co i dlaczego, musisz zmienic nawyki - zero smietnika zywieniowego. (oczywiwscie uzywki takze )

4.A6W to lipa i tyle kropka.

5.Dla ciebie plan FBW i same podstawowe cwiczenia jeden zestaw, priorytetowym cwiczeniem - przysiad z sztanga na barkach.

ogarniasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
tak ;d Ale z tym brzuchem to mi chodziło o sześciopak itp. ok na razie bd ćwiczyć ogólnorozwojowy :) dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spilt do korekty.

Następny temat

Przejście ze splita na fbw

WHEY premium