SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Magiczna bariera 150 kg.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 28019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
Dzięki Panowie , zdrowie najważniejsze . Tak jak planowałem z koncem roku powiedziałem pas i robie tydzień pauzy , wczoraj przypadł mi pierwszy trening na siłowni delikatne roztrenowanie przyszły tydzień (czyli całe dwa treningi ) też jeszcze delikatnie , trenowane partie wczoraj to klatka oba skosy i barki
Wyciskanie skos ujemny
80x8
90x8
100x8
100x8
skos dodatni
4 serie 60x8
następnie spróbowałem tego co opisywał Cortes wycikania z podwójnym dnem
3 seryjki 70x8 a właściwie było to 70x12 :)
Barki wyciskanie z przodu stojąc
4 seryjki 40x8
wznosy bokiem 3 seryjki 5kgx8
coś na tył jeszcze no i zakończenie 20 min skakanki
NA chwile obecną z obręcz barkową jest oki tylko raz cos poczułem jak odkładełem gryf na skosie ujemnym a to przez to ze za daleko mam stojaki ustawione potem juz prosiłem kumpla żeby odbierał i było spoko . Tak więc na chwile obecna wchodzimy na obroty ,troche martwi mnie sprawa regeneracji bo zawsze po treningu jeszcze ide na garaż podłubać przy wynalazkach ale ograniczę się i postaram sie być przed 24 juz w łóżku w dni treningowe , to by było na tyle następny trening planowany na wtorek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
Witam, zacząłem śledzić twój temat, nie czytałem całego tylko początek i końcówkę. Widzę, że chyba nie robisz nóg, a to błąd moim zdaniem i promowanie złego stylu życia, bo w tym sporcie chodzi o równomierny rozwój.
Gratuluje wyniku, w swoim życiu widziałem (mówię na żywo w moim mieście) tylko dwóch kolesi co cisnęli więcej niż 150 i obaj na mega koksach. Więc nie masz się co wstydzić. Nie każdy po tak długim stażu tyle wyciska, bo nie każdy robi siłę.
Sekretem wyciskania dużych kg jest dziennik treningowy - czyli plan i systematyczność. Inaczej nie dasz rady musisz stale brnąć do przodu wyznaczając sobie cele. Nie możesz opuszczać treningów i pic alkoholu. Bo tak naprawdę w piątki i soboty siłownie świecą pustkami, a w poniedziałki przejść nie idzie, dlaczego?... sam sobie odpowiedz, ale wiedz, że właśnie dlatego inni tyle nie wyciskają. Zatem jeśli chcesz robić progres trzymaj się tego i poszukaj porad u najlepszych, a najlepsi w WL to trójboiści. Życzę powodzenia. Będę zaglądał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
_CORTES_
Widzę, że chyba nie robisz nóg, a to błąd moim zdaniem i promowanie złego stylu życia, bo w tym sporcie chodzi o równomierny rozwój.



W jakim sporcie ja nie jestem kulturystą ani trójboistą, jestem zawodnikiem wyciskania sztangi leżąc i w moim przypadku powiedz mi do czego te nogi sa mi potrzebne oprócz początkowej fazy wyciskania w której wbija sie ja jak najmocniej w ziemi , wiem i zdaje sobie sprawę że nie wyglada to najlepiej choć w moim przypadku to jeszcze słabo widać , ale mając 176 cm wzrostu jestem za wysoki do kategori 75 kg wiec trzeba budować jak najwiekszą i najmocniejszą góre bo już sie kręcę w owych granicznych 75 , mój wzrost jest co najmniej do kategori 82 lub nawet 90 kg , nie jest pożądana masa na udach . Niektórzy nabijaja się z zawodników bench press że niby kurze nóżki itd. itp. lecz nawet nie zadadzą sobie pytania co taki gosc trenuje , bo jesli jest kulturystą i zaniedbuję nogi to jak najbardziej należy to piętnować ale jeśli gość jest dobrym wyciskaczem to należało by sie zastanowić .

Wiadomo że

_CORTES_
chodzi o równomierny rozwój.


który na pewno jest zdrowszy , ale nie ma co rozmawiac o zdrowym podejsći jak sie ma dwukrotnosc swojej wagi na rękach średni dwa razy w tygodniu na treningach :)

Co do reszty Twojej wypowiedzi to dzieki za gratulacje ja również Tobie gratuluje choć uważam ze masz troche łatwiej ze względu na dużą mase i do 170 dojdziesz spokojnie . Co do alkoholu to raczej żadko u mnie ( dwa piwa na miesiąc )
Systematycznosć jest ale trenigów mało bo tylko dwa na tydzień
_CORTES_
P.S. Pod koniec, aby dojść do 150 zrezygnuj z ćwiczeń dodatkowych i w pon rób lekko klatkę a w piątek na maxa czyli w tym momencie 142,5 kg lub poszukaj kogoś do pomocy i ruchy negatywne ze 150 kg, a nawet i więcej z każdym tygodniem, aby przyzwyczaić ciało do większego ciężaru.

I tu sam piszesz żeby zrezygnowac z dodatkowych ćwiczeni i tak własnie robie bo majac dwa treningi na tydzień o nogach nie mam co myslec tym bardziej że nie zależy mi na nich , a co do ruchów negatywnych itp. wszystko wprowadze w swoim czasie , narazie zastosuje to podwójne dno o którym pisalismy wczesniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 463 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3077
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
na pewno ma to swój wpływ na poprawę nawet Pana Jan Łuka ma filmik o tym na YT , plecy trenuje razem z bickiem ale to jest własnie mój trzeci trening w tygodniu który wykonuje niestety w domu (bardzo rzadko uda sie zrobic na siłce ) lecz w domu to głównie podciaganie na drążku co kiedyś bardzo lubiłem i nawet startowałem w zawodach tak teraz wychodzi to średnio bo często biceps przy tym rwie , a robie podciaganie na końcu treningu , robie też wiosłowanie hantlami do klatki w opadzie własnie coś odwrotnego do wyciskania .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
wczoraj i jutro jeszcze tak na 80 %
WL
80/8
90/8
100/8
100/8
WL wąsko
60/8
60/8
70/8
70/8
WL szeroki uchwyt
4 serie 70/8

wyciskanie francuskie stojąc z talerzem 20 kg to tak 5 serii ale talez za duzy i łokcie za bardzo na bokach
następnie 4 serie na wyciagu na szerokim prostym uchwycie i dla zabawy 2 serie w podchwycie
no i 4 serie pompek na poręczach bez obciażenia po 10 powtórzeń
trening zakonczony skakanką 20 min bo o najważniejszy mięsień trzeba dbać

Ci co to czytają niech nie myślą że olewkowo podchodzę do tematu bo poprostu trzeba wchodzic stopniowo na obroty , był tydzień lenistwa teraz mija 1,5 tygodnia wprowadzenia które zakończe jutrzejszym treningiem , i od przyszłego tygodnia znów wejdą "piątki " byle by barki siedziały cicho i się nie odzywały nie proszone ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
S wyciskanie skos ujemny
100/8
100/8
100/8
100/8

wyciskanie skos dodatni
60/8
60/8
70/8
70/8
wyciskanie hantli skos dodatni ale bardzo mały
25/8
25/8
BARKI Wyciskanie z przodu stojąc
40/8
40/8
50/8
50/8

wznosy bokiem 4 serie5kg/ 8 powtórzeń
wznosy w opadzie 4 serie5kg/ 8 powtórzeń
no i skakanka
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
Za mną wczorajszy trening , można powiedziec że pierwszy na docelowo-startowym obciążeniu

S
WL
100/5
110/5
110/5
110/5
110/5
WL szeroki uchwyt
5 serie 90/5
WL wąsko
5 serie 90/5
wszystko wskazuje na to że przerwa noworoczna wyszła mi na dobre i za tydzień coś dorzuce do ciężaru
Triceps na wyciagu
wyciskanie francuskie siedząc jednorącz
15/6
15/6
15/6
15/6
Pompki na poręczach
24/5
24/5
24/5
24/5
na końcu skakanka ale skonczyłem szybciej bo jakis głodny byłem obiad był o 16.30 a nastepny posiłem po treningowy wypadł o 22.00 za długa przerwa i przez to włączyło mi się ssanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 278 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3932
S Piątkowa rozpiska
Wyciskanie skos ujemny
115/5
115/5
120/5
120/5
120/5
Wyciskanie skos dodatni
75/5
75/5
80/5
80/5
80/5
80/5
Wyciskanie hantli lekki skos dodatni
3 35/8 i był zapas
Wyciskanie stojac z przodu na barki
5serii 55/5 ale ciężko
Wznosy bokiem
5 serii 10kg/8
Wznosy w opadzie 5serii 5kg
Na końcu kaptury i skakanka
ogólnie siła jest zaskakująco dobra , czuje wiekszy power niż na zakonczenie roku jak podchodziliśmy pod finał konkursu na 150 kg , za tydzień powtórzę te obciążenia jeśli pójdzie wtedy będę dokładał .
Teraz mam pytanie , zastanawiam sie na wykonniem sobie badań , nie z powodu że czuje że cos jest nie tak , lecz poprostu tak profilaktycznie i dla swojej wiedzy myslałem nad wykonaniem ( nie wiem czy dobrze to nazywam )
1.krzywej insulinowej
2.krzywej cukrowej
3.i lipidogram
I teraz pytania
1.czy radzicie cos jeszcze wykonać jak tak to co ?
2., czy na któreś z powyższych badań potrzebuje skierowanie od rodzinnego ( tak słyszałem głównie insulina ) pomimo tego że za wszystko bedę płacić ....??
3......bo z funduszu to chyba nie można , nie wiem , a jak można ubiegac sie u takie badania za darmoche ( bo też kiedys słyszałem że raz do roku można isc wykonać podstawowe bez opłat ) to co mam lekarzowi powiedzieć bo kiedyś z takim czymś zagadałem to tylko mnie zbył , nie wie czy z jego nie wiedzy czy po prostu nie mozna w tym kraju rzeczywiście iść wykonać określone badania bez opłat ??
4. jeśli obecnie moje żywienie opiera sie na low carb ( węgle na poziomie ok 100 g na dobę , czasem mniej w dni nietreningowe ) , czy wyniki z owych badań lub tych co jeszcze zalecicie mogą byc zaburzone ( w laboratorium jak dzwoniłem i pytałem o to same w kontekscie samego lipidogram , Pania tak dosyc niepewnie odpowiedziała że tak wyniki mogą byc zawyzone itd. ) ??
5. jeśli tak rzeczywiście jest to co najpierw by trzeb było zacząć "normalnie " jeść a potem przystąpic do badania ?? to troche mija mi się z celem ??

proszę o konkretne odpowiedzi najlepiej tez w punktach wszystko prosto i czytelnie bo ja zwykły chłopak jestem :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyprawa, która poprawia płodność i podnosi poziom testosteronu

Następny temat

Konkurs kerad37 zaliczamy wymyk i odmyk.

WHEY premium