SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODYKA TRENINGU : PROGRESJA A STRES

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65730

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 248 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4210
Moze chodzi o to ze w 1 tygodniu robimy:
60%15powt - OD 1 TYGODNIA
70%12powt - OD 1 TYGODNIA
75%10powt - OD 1 TYGODNIA
nastepnie w 2 tygodniu dokladamy o jedna serie wiecej w tym przypadku:
80%8powt - OD 2 TYGODNIA

A wiec w od 2 tygodnia mamy:
60%15powt
70%12powt
75%10powt
80%8powt
i analogicznie postepujemy w kolejnych tygodniach tak jak zostalo to pokazane w tabelce... czyli:
40%10PWT - OD 1 TYGODNIA -ROZGRZEWKA
50%8POWT - OD 1 TYGODNIA -ROZGRZEWKA
60%15powt - OD 1 TYGODNIA
70%12powt - OD 1 TYGODNIA
75%10powt - OD 1 TYGODNIA
80%8powt - OD 2 TYGODNIA
85%6powt - OD 3 TYGODNIA
90%4 powt - OD 4 TYGODNIA
70%10POWT - OD 5 TYGODNIA
60%12POWT - TYDZIEN 6

Czy dobrze to rozumiem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Dokladnie.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 248 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4210
No to jestem very happy z tego powodu!!!
Jestem mlodym zawodnikiem(czyt.kulturysta )dlatego wazne sa dla mnie kazde szczegoly.Duzo kabinuje zeby zobaczyc co dla mojego organizmu najlepsze A Ty i paru innych specow bardzo mi w tym pomagaja :]))
Dziekuje wam za to bardzo
Tak trzymajcie!
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Ostatnio jakos wiecej artykulow pojawia sie w "treningu". WOdyn jak zwykle spisales sie na medal, bede musial to dokladnie przemyslec.
Szkoda tylko, ze ludzie poza stresem zwiazanym z treningiem maja znacznie wiecej innych zmartwien, ktore w jakims stopniu blokuja przyrosty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1312 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20446
ja np zeby obesrowac co dla mnie lepsze załozlem sobie taki zeszycik treningowy.(nie da sie przeciez wszystkeigo pamietac)
zapisuje w nim hhm... przebieg treningu,samopoczucie rano i stan miesnie (zakwasy albo costam) zaczołem niedawno zobacze co z tego wyjdzie.
Sog za plan moze przetestuje z twoim planem klatki.
AJ.. Sog juz byl w tym dziale :D

Zmieniony przez - olczi w dniu 2006-12-27 08:54:17

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wodyn_ ostatnio jak saib robił Twój plan(podczas testu)

to miał tam niepełne wyciskanie tzn opuszczał gdzies do połowy i od tego poziomu wyciskał.

Odwrotna sprawa jak ze skróconym ruchem

co poprzez to chciał/chciałes osiągnąć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
wzmocnienie ostatniej fazy ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3303
Wodyn, czyli wedlug tego treningu kazda partia miesni ma miec po 3 cwiczenia, dobrze zrozumialem

edit: czy moglbys jeszcze rozpisac przykladowy trening plecow na mase? Chodzi mi o to jak pogodzic MC i drazek na tym samym treningu przykladowo.

Zmieniony przez - erufiku w dniu 2006-12-27 11:06:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1321 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22407
Spoczo ale czy poczatkujacy tez moga sie bawic w taki system?

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
olczi


ja np zeby obesrowac co dla mnie lepsze załozlem sobie taki zeszycik treningowy.(nie da sie przeciez wszystkeigo pamietac)
HEHE, JA PAMIETAM WSZYSTKO OPROCZ DAT... TZN DOKLADNYCH DAT.
W TEN SPOSOB MOGE WIECEJ PRZEANALIZOWAC.
POZA TYM NIE BADZ OFIARA GADANIA ZE KAZDY JEST INNY.
TO NIE DO KONCA TAK.
ROZNIMY SIE TYLKO SZCZEGOLAMI.
JA DUZO SKORZYSTALEM NA DOSWIADCZENIACH INNYCH.

zapisuje w nim hhm... przebieg treningu,samopoczucie rano i stan miesnie (zakwasy albo costam) zaczołem niedawno zobacze co z tego wyjdzie.
TEZ TO ROBILEM.
NA ANALIZE POTRZENINGOWA NIE STARCZALO MI KARTKI, A MIALA BYC JEDNA NA TRENING, HEHE..

ZAJMIJ SIE NAJPIERW METODYKA TRENINGU(JAK W TYM ARTYKULE), TO DZIENNICZKI ZACZNA MIEC SENS.


Pudzian


Wodyn_ ostatnio jak saib robił Twój plan(podczas testu)
to miał tam niepełne wyciskanie tzn opuszczał gdzies do połowy i od tego poziomu wyciskał.
Odwrotna sprawa jak ze skróconym ruchem

- WCALE NIE ODWROTNA!! TO JEST SKROCONY RUCH PRZECIEZ.

co poprzez to chciał/chciałes osiągnąć ?

OPROCZ TEGO CO PISZE THIAGO PONIZEJ, PRZEDE WSZYSTKIM JEST TO ZNACZNIE SKUTECZNIEJSZE CWICZENIE NIZ PELNE WYCISKANIE, SZCZEGOLNIE JESLI KTOS NIE MOSTKUJE I MA DLUGIE RECE. PELNE TEZ POWINNO BYC W PLANIE, ALE NA MNIEJSZYCH CIEZARACH.

W SKROCIE OMIJAMY TZW "MATRWA STREFE RUCHU"...
O TEJ STREFIE MOZESZ POCYTAC NP TU:
https://www.sfd.pl/temat290861/
https://www.sfd.pl/temat281827/


erufiku


Wodyn, czyli wedlug tego treningu kazda partia miesni ma miec po 3 cwiczenia, dobrze zrozumialem

NIE, NIE O TO CHODZI.
WIEKSZOSC LUDZI I TAK BEDZIE ROBILA 3 CWICZENIA, DATEGO TAK PISALEM.
TRZECIE JUZ MALO DAJE. NIE OPLACA SIE ZBYTNIO.

W PLANIE SILOWYM WYRAZNIE ZAZNACZYLEM ZE TO TRZECIE ROBIMY JESLI NA PRAWDE MOOOCNO CHCEMY I SIE NIE POWSTRZYMAMY.



PRZYKLADOWO: KIEDYS ZAWSZE CZYTALO SIE Z ZE NA RAMIONA NA POCZATKU KARIERY WYKONUJEMY 3 CWICZENIA:
-1 NA BICEPS
-1 NA TRICEPS
-1 NA MIESIEN RAMIENNY

POZNEJ JAKIS KRETYN WYMYSLIL ZE TRICEPS LUB BICEPS TO ODDZIELNA GRUPA MIESNIOWA I NA ZACZAL ROBIC NA NIE PO 3 CWICZENIA NA JEDNEJ SESJI.
ABSURD.
LEPIEJ MNIEJ A DOBRZE.
MOZE BYC WIECEJ SERII

PODAM ORIENTACYJMIE ILE CWIOCZEN STARCZY NA JAKA GRUPE:
ILOSC CWICZEN ZAEZY OD ZLOZONOSCI GRUPY MIESNIOWEJ.


-NARAMIENNE(CZYLI BEZ KAPTUROW): 3-5 CW
-PLECY: 3-7 CW
-KLATA: 1-3 CW
-BICEPSY, TRICEPSY: 1-2 CW
-BRZUCH: 2-3
-CZWOROGLOWE: 1-2/3(BO TO WYTRZYMALY MIESIEN)
-TYL UD: 1-2
-LYDKI: 1-2
-PRZEDRAMIONA: 2-5 CW.


edit: czy moglbys jeszcze rozpisac przykladowy trening plecow na mase? Chodzi mi o to jak pogodzic MC i drazek na tym samym treningu przykladowo.

PO CIAGACH "DRAZEK" JEST OSLABIONY NIEWIELE.
JESLI ZAS NA PLECY ZROBISZ MALO POWTORZEN TO TYLKO ROZJUSZYSZ BESTIE USPIONA W PLECACH ( )I NA DRAZKU MOZE POJSC LATWIEJ.

JAK PISALEM W TRENINGU PLECOW NALEZY ODJAC PO 2 POWTORZENIA W MASIE ALBO ROBIC SILE, WIEC MASZ:

1) M.C. NA SILE LUB NA MASE O 2 POWT MNIEJ W KAZDEJ SERII

2) DRAZEK - JAK BEDZIESZ SIE PODCIAGAL DO CZOLA ALE Z OBCIAZENIEM TO ZNACZNIE LEPIEJ NA TYM WYJDZIESZ 4* 8 POWT

3) WIOSLOWANIE JEDNORACZ (NA WYCIAGU DOLNYN LUB POLSZTANGA) 4* 8 POWT - NIE MA TU WIEKSZEJ ILOSCI POWT PONIEWZA CW TO JEST ZLOZONE, JAK JUZ CZYNC SIE POMPOWAC NA 12-15POWT TO DRAZKIEM LUB SCIAGANIEM Z GORY.

PLUS EWENTUALNE DALSZE CWICZENIA O CHARAKTERZE "POMPUJACYM".

AHA: DRZAZEK PODCHWYTEM WG MNIE JEST LEPSZY NA NAJSZERSZE.

A "POGODZENIE" CIAGOWI I DRAZKOW MASZ TEZ TUTAJ:
https://www.sfd.pl/temat304336/


techno_boy


Spoczo ale czy poczatkujacy tez moga sie bawic w taki system?
NIE POCZATKUJACY POWINNI CWICZYC STALYM CIEZAREM W OK 5 SERIACH I ZWIEKSZAC GO O 2,5KG NA TYDZIEN.

KIEDY DOJDA DO POZIOMU W KTORYM PO WYROBIENIU LICZBY POWT NIE SA W STANIE UKONCZYC SERII TO :
-TYDZIEN PRZERWY
-COFKA Z CIEZARAMI O 10-20% I ZNOWU PO KROCZKU DO PRZODU.. TYM RAZEM POWINNI ZAJSC DALEJ.

OPIS ROWNIEZ TU:
https://www.sfd.pl/temat304336/

TA TECHNIKA JEST ROWNIEZ SWIETNA DLA ZAAWANSOWANYCH.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego trenuje nogi?

Następny temat

Trening mistrza :PP

WHEY premium