SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METODYKA TRENINGU : PROGRESJA A STRES

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 65669

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 800 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10076
witam
wiem że post nie był długo odświeżany, jednak ja go odświeżę bo mam jedno pytanko odnośnie tego właśnie treningu.
stosowałem go kilkukrotnie i byłem bardzo zadowolony z efektów

jednak w bliskiej przyszłości mam zamiar przejść na mocniejsze środki i stąd pytanie jak taki trening sprawowałby się na saa?

FACET BEZ BRZUCHA LEPIEJ RUCHA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Wodyn, czy progresja którą rozpisałeś w tym arcie może być tylko w tych ćwiczeniach których ją chcemy (poza ćwiczeniami niesklasyfikowanymi) czy lepiej jeśli zastosujemy ją we wszędzie tam 'gdzie się da'?

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 602
Wyglada dosc skomplikowanie mam nadzieje ze uda mi sie rozgryzc ten plan z 1wszej strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 794 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27328
ćwiczyłem tym system klatkę i MC.
I coś mi się nie zgadzało, bo wcale nie miałem zapasu, a nawet w koncowych seriach nie udawało mi sie zrobić wszystkich powt.
No i sprawdziłem dlaczego - nie wiem dlaczego Wodynie zakładasz,że podane przez Ciebie procenty pozwolą na wykonanie swobodne i z zapasem, kiedy nie zgadzaja się z ogolna tabelka doboru cięzaru, taka jak np tu: http://s*************.pl/trening/40-trening-silowy/408-jak-dobierac-obciazenia-w-treningu-silowym

na przyklad masz w rozkladzie:

75%10powt - OD 1 TYGODNIA
80%8powt - OD 2 TYGODNIA
85%6powt - OD 3 TYGODNIA

tymczasem na te wartosci procentowe powtórzenia wygladają tak:

75%*8
79%*7
82%*6

nie dziwię się zatem,dlaczego tak ciężko mi szło...a co ciekawe przy 15 powt dałeś ok-60proc. Jak to wyjaśnisz? Ja już w swoim trenigu przykroiłem te powtórzenia i wygląda to teraz tak:

40%10PWT - OD 1 TYGODNIA -ROZGRZEWKA
50%8POWT - OD 1 TYGODNIA-ROZGRZEWKA
60%15powt - OD 1 TYGODNIA
70%10powt - OD 1 TYGODNIA
75%8powt - OD 1 TYGODNIA
80%6powt - OD 2 TYGODNIA
85%4powt - OD 3 TYGODNIA
90%2 powt - OD 4 TYGODNIA
70%10POWT - OD 5 TYGODNIA
60%12POWT - TYDZIEN 6

A i jeszcze jeden argument. mój max, wyliczony wg mojej metody i Twojej to 93kg na klatę. Bo wyciskam 8x75 do załamiania. wg Twojej metody,mam wlasnie tyle wycisnąć (80%*8powt). Jaki jest sens, skoro sam mówisz, żeby tego załamania NIE było? zwłaszcza, ze jest bardziej prawdopodobne po zmęczeniu paroma seriami wcześniej? Nie ogarniam:P

Zmieniony przez - parakultur w dniu 2012-02-01 23:31:32
...
Napisał(a)
Usunięty przez apokalipsa za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 413 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2746
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
delete

Zmieniony przez - Mercedes w dniu 2013-02-13 13:47:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jako, że już odświeżyłeś to warto wspomnieć, że artykuł jest świetny. Rewelacyjnie opisuje to co dzieje się u nas w głowie przed ciężarem. Inne myślenie jest wtedy, gdy na regresji musimy coś podnieść 20 razy czy ponad 20 razy w serii, mimo że ciężar wcale tak mały nie jest, a inne myślenie wtedy gdy ciężar jest dosłownie 15kg cięższy ale mamy to podnieść tylko 3 czy 2 razy, nasza wyobraźnia lubi wyolbrzymiać ciężar do granic niemożliwości i to nas najbardziej blokuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 616
Mam kurcze nietypowe pytanie, bo juz sie pogubilem.... Maxy które trzeba wyliczyć to odpowiednio do każdej ilości powtórzeń (tj. 15,12,10,8,6,4) czy jeden max np dla 10 powtórzeń i z tej jednej wartości procentować przy kazdej ilości powtórzeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Dawno tego nie czytałem ale procenty wyliczasz ze swojego maxa na 1 powtórzenie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 616
Czyli robie max dla 15 powtórzeń mnożę to razy 1,25 i wyliczam procent, robie maxa dla 12 powtórzeń mnożę razy 1,25 i wyliczam procent itd dobrze rozumiem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego trenuje nogi?

Następny temat

Trening mistrza :PP

WHEY premium