SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z siłownią - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej.
Mam problem, chodzi o to czy chodzić dalej na siłownie czy nie, zrobiłem sobie 2 tygodniową przerwę ze względu na to że byłem chory i stwierdziłem że po chorobie zrobię sobie jeszcze tydzień wolnego bo czułem jakby siłownia już mnie przemęczała, dzisiaj był dzień w którym wróciłem mimo to że często myślałem o siłowni na przerwie czułem się dość średnio, mam 17 lat i chodzę od 9 miesięcy 4 razy tygodniowo. Mam tak że jedna część chce abym chodził a druga nie i nie wiem co mam zrobić.


Zmieniony przez - nerqu w dniu 2024-04-22 20:08:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736

Nie znamy Cię i nie wiemy jak reaguje Twoje ciało na chorobę może się okazać, że potrzebujesz więcej czasu na pełna regenerację. I tutaj masz dwie możliwości. Po pierwsze możesz potrzebować więcej czasu po przebyciu choroby zanim wrócisz do pełnej sprawności, wszystko zależy jak poważnie chorowałeś przez ten okres 2 tygodni.

Druga opcja to po prostu brak treningów w ostatnim okresie spowodował spadek formy i musisz po prostu wrócić na obroty treningowe, ale pocieszające jest to, że takie spadki dość szybko się odrabia i ta forma sportowa.

Co do chęci to tutaj nie ma jakiejś filozofii bo każdy ma czasem słabsze dni i mu się nie chce iść na trening, ale szczerze mówiąc jak teraz masz takie dni często to może jednak siłownia to nie jest forma aktywności dla Ciebie i może musisz pomyśleć o czymś innym. Ja tak do 30 lat miałem taki głód treningu, że trenowałem dużo więcej razy w tygodniu i nie była to tylko siłownia, a kilka dyscyplin więc jeśli Tobie będę się często zdarzać takie dni to może trzeba pomyśleć nad czymś innym bo jednak treningi muszą dawać satysfakcję bez tego długo się nie da.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-04-23 11:29:13

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
chlopie, ale my mamy decydowac co masz robic se swoim cialem czy zyciem?%)
pytasz randomowych typow na forum, co masz robic w zyciu?

Jak silownia cie nie kreci, czujesz, ze nie spelnia Twoich upodoban co do treningu to nie chodz i sie nie mecz na sile. Nie kazdy musi trenowac na silowni i byc dobrze zbudowany, to, ze jest taka moda, nie oznacza, ze nie mozesz wybrac sam, swojej sciezki. Byc moze jest sport, ktory cie interesuje bardziej. Jak masz chodzic na silke i czuc, ze marnujesz woj czas, to zdecydownaie wybierz cos, co cie ciekawi mocniej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33132 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
Ty sam musisz zdecydowac i pamietaj że jak bedziesz robił coś na siłe to nie ma znaczenia czy to siłownia , praca , nauka to efekty będa marne . Może problem polega na tym że chodzisz i nie masz specjalnie dobranego planu , dieta słabo wiec nie masz efektów a jak nie masz efektów to się demotywujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
ja majac 16 lat na mysl, ze mam trening danego dnia juz sie jaralem jak male dziecko :)
Taka motywajce mialem 2-3 lata bez zmian, cisnalem na trening zadowolony z tego co robie :) z efektami bywlao roznie, raz byly raz nie, bo wszystko czlowiek robil na oko, nie mial dostepu do Internetu, wiedzy zweryfikowanej. Nie mowiac juz o trzymaniu diety, czy jakiejs suplementacji. Jadlem to co bylow w domu, ale na mys o treningu zawsze byla motytwacja i podjarka :)
obencie weszlo juz to na tyle w krew, ze jets to dla mnie cos normalnego, jak choidzenie do pracy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
spokojnie zrób sobie przerwę jak czujesz że poa na odpoczynek.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Nie do końca rozumiem jakiej porady od nas oczekujesz? Wybór wydaje się dość oczywisty. W sytuacji, gdy chcesz trenować i sprawia to Tobie przyjemność, to trenuj, a jak nie, to może lepiej przeznaczyć czas na coś, co sprawia Tobie większą przyjemność i będzie nowym hobby. Przecież każdy z nas ma inne podejście. Co z tego, że jeden napiszę, żebyś trenował, a inny napisze, żebyś nie trenował? Tak i tak to Ty musisz zadecydować co rzeczywiście chcesz robić, a nie my. Przerwy między cyklami treningowymi jak najbardziej warto robić. Co 8-12 tygodni okres strategicznego roztrenowania.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2409 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17442
Ja to w ogóle nie rozumiem tego tematu. Jak dla mnie możesz nie chodzić. Podejście ludzi w takich przypadkach zawsze mnie rozbraja, bo zawsze najważniejsza jest motywacja wewnętrzna. A nie, że przykładowo ktoś tam kazał/sugerował/mówił, że chce abyś ty chodził itp. itd.

"Everyone has a plan until they get punched in the face."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12080 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
mysle, ze autor chcial po prostu uslyszec od nas, ze jak nie chce to nie musi trenowac%)
ja mam takie samo podejscie do podopiecznych, jak jakis nie jest w stanie mi skleic raz na tydzien raportu, to ja nie pisze do niego i sie nie upominam by taki raport mi skleil. Nie chcesz zap*****lac, to nie. Ja nie mam przyjemnosci z prowadzenia takich gagatkow i wtedy nawet sie ciesze jak jakies slabe ogniwo samo sie wykrusza z ekipy. Taki z emnie dobry motywator ale jak mam czytac kolejne sciemniane raporty, wymowki, placze to mnie mdli%)
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - efekty

Następny temat

Objętość treningu - jaką wybrać?

WHEY premium