SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój plan.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
Witam. Ćwiczę ok 2 miesiące planem:
A- klata, biceps, barki.
B- nogi, plecy, triceps.
I to wygląda tak, że ćwiczę 3x w tygodniu i zamieniam:
Poniedziałek- A. Środa- B. Piątek- A. Poniedziałek- B. Środa- A ...
I tak w kółko A i B w poniedziałki, środy i piątki. Lekka poprawa już jest. Kolega mi mówił że ten plan jest do kitu bo nie powinno się łączyć np. klatki z barkami w jednym dniu. Co sądzicie o tym planie? Coś zmienić, czy dalej nim ćwiczyć? Macie jakieś porady?
Pozdrawiam :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 79

Wzrost: 193

Cel treningowy: Masa, siła

Staż treningowy na słowni: 2 miesiące regularnie

Uprawiane inne sporty: WF w szkole.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka płaska z możliwością skosu w górę, 2 gryfy (prosty, łamany), 1 hantel, modlitewnik, 75kg obciążenia.

Dieta: Brak, ale staram się jeść zdrowo i jak najwięcej

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak

Zmieniony przez - Koyotek w dniu 2009-12-19 15:28:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1622 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11751
wykonywanie ćwiczeń do załamania mięśniowego nie ma sensu z takim stażem
lepszy w Twoim wypadku byłby split partia 2x tydzień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1169 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6480
To nie jest plan, ano tylko podzial na partie

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
No niby tak :)
Opisać co i jak robię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
napisz

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
KLATKA:
Płasko:30kg x 12, 40kg x 12, 40kg x 10, 45kg x 10, 45kg x 10, 50kg x 8, 50kg x 6.
Skos górny: 30kg x 12, 35kg x 10.

PLECY:
Wiosłowanie w opadzie: 12 x 30kg, 10 x 35kg, 10 x 40kg, 8 x 40kg.
Wiosłowanie końcem sztangi: 12 x 30kg, 10 x 40kg, 10 x 45kg, 10 x 50kg, 8 x 50kg.

TRICEPS:
Wyciskanie francuskie hantla jednorącz: 7 serii. ( jak jestem w szkole na siłce to pompki na poręczach, wyciągu itp ).

NOGI:
Przysiad ze sztangą na barkach: 12 x 30kg, 10 x 35kg, 10 x 40kg, 8 x 45kg, 8 x 45kg.
Wspięcia na palce stojąc: To samo co przy przysiadach.

BARKI:
Wyciskanie sztangi zza głowy: 12 x 20kg, 10 x 20kg, 8 x 25kg, 8 x 25kg, 6 x 25kg.
Wyciskanie sztangi sprzed głowy: Tak samo jak zza głowy.

BICEPS:
Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem: 12 x 20kg, 10 x 20kg, 8 x 25kg, 8 x 25kg, 6 x 25kg.
Uginanie przedramion ze sztangą nachwytem na modlitewniku: 12 x 20kg, 8 x 20kg, 6 x 25kg.

PS. Czasami chodzę na siłownie w szkole to troszkę urozmaicam to na niektórych maszynach, bo w domu za dużo możliwości nie mam :)
I zauważyłem że np. jak ćwiczę klatkę, barki, biceps to średnio ten trening wygląda, zakładam nie za duże obciążenia bo np. jak zrobię kilka serii na barki i biceps to przy klatce już ręce napompowane i średnio idzie to wyciskanie, ale efekty na pewno już jakieś są bo 2 miesiące temu gdy zaczynałem ćwiczyć wyciskałem 55kg, teraz 70kg. Czyli coś tam ruszyło :)





Zmieniony przez - Koyotek w dniu 2009-12-19 17:06:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
No koksy, doradźcie coś ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 730
to jakim ciężarem mogłes sobie darowac...wystarczyłoby jakbyś napisał ile serii i powtórzeń. Na płaskiej za dużo tych serii. Rozpiętki przydałoby sie robic...ale masz tylko 1 hantle. Na triceps jedno ćwiczenie to mało. Rób lepiej gryfem łamanym wyciskanie francuskie. Barki...wyrzuć jedną serie. Modlitewnik lepiej też rób podchwytem xD

"Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
Oka a reszta ok?
Koleszka mi mówił ze lepiej jakbym cwiczyl mniej wiecej tak:
Pon: klatka, tric
Sro: barki, bic
Pt: plecy, nogi

Co o tym sadzicie? Tylko ze tym co cwicze teraz z 2giej strony czesciej trenuje dana partie i to wydaje mi sie ze tez lepiej. Sam nie wiem :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 780 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11142
Dobre połączenie partii na 3 dni treningu dał Ci koleszka

"Ten, kto nie jest wystarczająco odważny by podjąć ryzyko, niczego w życiu nie osiągnie" - Muhammad Ali

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 730
pn klatka, triceps
sr barki, nogi
pt plecy, biceps

"Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 138
To w końcu jak? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Słaby przyrost masy i siły!!!

Następny temat

Jak ćwiczyć - rozpiska

WHEY premium