SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lambaloona-dłuuuga droga do celu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 305
Ale się dziś wkurzyłam...
Rano wszystko fajnie wstałam pełna pozytywnej energii, pałer jak h... (jak to pani Basia mówi), na śniadanko pełnoziarnista buła i jajo, torba spakowana i jadę na siłkę zadowolona że w końcu wyładuję cały nadmiar enerigii nagromadzonej przez ostatnie dni, druknęlam jeszcze rozpiskę Obli, myślę sobie-trenerowi wyjda gały z orbit jak ją zobaczy więc jadę, banan na twarzy i co...pocałowałam klamkę siłka zamknięta do piątku W tamtym tygodniu nie byłam bo nie miałam z kim córki zostawić wiec myślałam że w tym sobie pójdę a to zonk. Dwa tygodnie przerwy a ja chodze jak bomba zegarowa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 305
Acha Obli wielkie dzięki za rozpiskę i pomoc. Mam nadzieje że twój plan zadziała i będzie widac efekty

Chociąż powiem szczerze jak popatrzyłam na dzienniki innych kobietek, ile one dźwigają to powiem uuuuu u mnie to będzie cieniuśko. No ale dobra nie wszystko na raz od czegoś trzeba zacząć dobrze że chęci są.

Nie chodzę na siłkę ale chociaż brzuszki będę w domu robić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 182786
Pitt Bull- a co to za buła na zdjęciu...nie no za....sty prezentchyba będę musiała ci sie odwdzięczyć

jakis fajny tylek
za***isty za***isty bedziesz musiala

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 305
Dziś jeszcze siłka zamknięta ale formę staram się trzymać:
- byłam na 2 godzinnym spacerze takim w szybszym tempie.
- brzuszki na mięśnie proste i na skosy 3x 20

Nie wiem tylko jakie są najefektywniejsze ćwiczenia do robienia w domu na dolne partie brzucha bo u mnie z nimi najgorzej. Może coś doradzicie?

Zaraz obiadek czyli ciemny ryż, kurczak w sosie śmietanowo kurkowym, mizeria, sałatka z selera i marchewy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 147 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3574
Na dolne partie brzucha polecam takie oto cwiczenie:

- Leżąc, przyciąganie kolan do klatki piersiowej

Pozycja wyjściowa: Leżymy tyłem na materacu. Plecy całą powierzchnią przylegają do materaca, palce stóp obciągnięte, wyprostowane nogi unosimy około 15 stopni nad podłogę.

Ruch: Przyciągamy złączone kolana do klatki piersiowej jednocześnie napinając mięśnie brzucha i zginacze biodrowe. Po uzyskaniu napięcia szczytowego powoli opuszczamy nogi do pozycji początkowej. Wykonujemy zaplanowaną w serii ilość powtórzeń i wolno opuszczamy nogi na materac.

Warianty i uwagi: Najłatwiejszy wariant unoszeń nóg do klatki piersiowej, polecany osobom początkującym.

Ćwiczenie można dodatkowo utrudnić wydłużając czas kiedy nogi są przytrzymywane nad materacem.
Oderwanie miednicy od podłoża podczas wznosu kolan nie jest błędem. Jest to niezbędne aby ruch odbywał się dzięki dynamicznej pracy mięśni brzucha.

Kiedy uda znajdują się przy klatce piersiowej możemy na 1-2 sekundy zatrzymać ruch i bardzo mocno spiąć mięśnie brzucha.
Opuszczanie kolan powinno być wykonywane wolniej niż unoszenie.

Warianty: unoszenie jednego kolana, naprzemienne unoszenie kolan.
Podczas unoszenia nóg wdychamy powietrze nosem, opuszczając nogi wykonujemy wydech powietrza przez usta.

Jest dobrze... a będzie jeszcze lepiej :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 305
Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 305
Dziś byłam w końcu na siłce.Nie było niestety mojego trenera więc pokazałam rozpiskę innemu. Pokazał mi wszystkie ćwiczenia ale powiedział że dzis tylko trening zapoznawczy żebym zobaczyła jak to mniej więcej wygląda. O bciążenie była tak małe że nawet nie zdążyłam się spocić więc pod tym względem ogólnie lipa jeżeli chodzi o formę treningu to pod tym względem mi się podoba.
Koleś też troche zmodyfikował rozpiskę bo stwierdził że nie dam rady niektórych rzeczy zrobic. A skąd on może wiedzieć ale muszę się sama przekonać w środę jak będzie mój trener bo jak nie sprawdze sama to nie uwierzę....

Acha nie wiem jakie ćwiczenia mam wyeliminować żeby nie ćwiczyć piór bo moim zdaniem mam już wystarczająco duże jak na kobietę

A dziś wyglądało to tak:

1. unoszenie tułowia z opadu 3x15
2a. wyciskanie skos 3x15 10kg
2b. sciaganie drazka wyciagu gornego do pleców szeroko 3x15 15kg
3 rozpiętki 3x15 4kg
3a wypady 4x12 3 kg
3b prostowanie nog 3x15 15kg
4a. suwnica 3x15 10kg
5a.brzuszki-nie wiem jak się nazywa to ćwiczenie ale wygladało to mniej więcej tak-leżąc trzymam nogi(lekko zgięte) uniesione nad ławeczką, potem je podnoszę aż do pionu unosząc biodra i tak 4x max
5b brzuszki 4x max- siedząc na brzegu ławeczki podpierając sie z tyłu unoszę zgięte skrzyżowane nogi i tułów jednocześnie

Na koniec 2 km biegu w dosyć szybkim tempie-musiałam się chociaż troszke zmęczyć bo ten dzisiejszy trening siłowy nic nie dał a ja jak się na siłce nie zmęcze to źle się czuje po prostu jakbym nic nie zrobiła . Ogólnie czuje niedosyt z powodu za małego obciążenie ale dobra, ok potraktuje to jako trening zapoznawczy

nie wiem też czy zastapić ćwiczenia z pilką bo takowej u nas chyba nie ma...

Jutro spinning
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Znow zamienianie na izolowane... ech...
Suwnica??? rozpietki? ...
Niby dlaczego nie będziesz mogla czegoś zrobić , każde ćwiczenie będziesz potrafiła zrobić, wystarczy ze ci pokaza. Mitologizacja cwiczen. Zobaczył MC i się przestraszył moze sam nie umie tego robić Dal ci zamiast MC wznosy z opadu, to nie to samo i nie może zamieniać ogólnorozwojowego treningu z naciskiem na wzmocnienie siły i równomierny, harmonijny rozwój miesni , na pierdółki i cackanie sie z jedna grupa
W dodatku teraz ta rozpiska kładzie główny nacisk na przednia cześć ciała i pogłębia dysproporcje miedzy przednia a tylna częścią ud, która i tak maja prawie wszystkie kobiety.

A co ty masz tam "za duże", jak na kobiete?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 305
Nie wiem jemu chyba chodziło o to że w MC nie dzwigne sztangi z jakimś ciężarem....Sama już nie wiem jak robić...mam mętlik w głowie ale na razzie jestem bardziej za twoją wersją...za długo się ich słuchałam co nie przynosiło zamierzonego efektu.

Nie chodziło mi o to że pióra mam za duże ale wydaje mi się że są one w tym momencie ok i już nie chcem mieć większych i na nie ćwiczyć. Bardziej wolałabym się zająć tymi zwisającymi tricepsami na rękach.

Czym mogę zastąpić te ćwiczenia z piłką w następnym treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 978 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10175
rob MC, nie wiem te piora to co barki, czy cale rece ? czy co innego,ale nie masz za duzych i napewno nic Ci nie urosnie cwicz cale cialo nie pomijaj niczego, bo pozniej jakies dziwne dysproporcje wyjda.

a trenerowi z silowni podziekujemy rob plan Obli

Zmieniony przez - vv w dniu 2008-09-22 11:44:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o ocene planu

Następny temat

Powolne opuszczanie ciezaru a masa/sila. Prawda czy sciema?

WHEY premium