SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto mi pomoże ułożyć plan??

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1590

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
Witam, od 6 lat trenuje wyczynowo pięciobój nowoczesny wiec mój organizm jest już przyzwyczajony do intensywnego wysiłku, od jakiegoś czasu chodze sobie na naszą klubową siłownie jednak bez żadnego planu. po maturach mam zamiar wziąść sie poważniej do roboty ale wiem ze bez dobrego planu nic nie osiągne. Mój problem polega na tym ze na tej siłowni nie ma paru dość istotnych przyrzadów dlatego prosze aby ktoś kto sie zna pomógł mi ułożyć plan do tego co mam mianowicie:

-ławeczka z możliwościa podniesienia do pionu (jednak bez skosu w dół)
-kilka gryfów prostych i wszystkie obciązenia (niestety nie ma sztangielek)
-drążek, zwykły i taki szeroki jakby troche skośny
-ławeczka do brzuchów (można sobie kąt nachylenia regulować)
-wyciag górny i dolny
-brama
-jest też maszyna do rozpietek ale strasznie gówniana i wolałbym jej nie używać ;]
-drabinki + materac
-poręcze (takie do pompek jakby pionowych)
-są też takie jakby "dzwoneczki" po 2x17,5kg i1x25kg

to chyba wszystko, jeszcze raz bardzo, bardzo prosze o jakieś propozycje, trening oczywiście na mase, na siłke mam swój klucz i moge chodzić nawet 15 razy w tyg wiec nie ma ograniczeń, po prostu chce mieć maksymalne efekty, nawet jeśli bede miał chodzić 7 razy w tyg, dam rade, pozatym bardzo to lubie :p
i jeszcze jedna sprawa... nóg nie moge ćwiczyć na mase ponieważ musze biegać na 3km. ale na wytrzymałość moge tyrać ile wlezie, to chyba wszystko, jeśli ktokolwiek mi pomoze bede naprawde wdzieczny i jak tylko abona kupie to poleca SOGI, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
a czy na pewno ma być na treningu nóg martwy ciag na prostych nogach? bo mam też martwy ciag podczas treningu pleców, i własnie nie rozumiem jak wogule na prostych nogach moga pracować miesnie nóg :P mogłby mi ktos powiedzieć czy to tak ma być na bank?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
https://www.sfd.pl/[art]_FBW-_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html
FBW, przetestuj na poczatek, bd za slabe (w co watpie ale i tak moze byc )FBW 5x5.
Masa=glowny czynnik odpowiadajacy za przyrosty to dieta.wiec dzial odzywianie i uluz diete dla siebie.
Co do planu to jest tam wszystko ladnie i czytelnie opisane wiec problemu z ulozeniem nie bd.
Co do nog to nie to ze nie cwiczysz na mase, nogi to niezbedny element kazdego treningu, przysiad itp wskazane.Jesli nabierasz masy to na cale cialo, wiec jesli zamierzasz przytyc licz sie i z tym.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
Diete sobie ułoże, z nogami to chodzi o to ze od ćwiczeń silowych miesnie sie kurcza a to bardzo przeszkadza w bieganiu (ja nawet na rowerze nie bardzo moge jeździć) wiec nie moge ich ćwiczyć na dużych cięzarach z mała liczba powtórzeń (ja nie jestem sprinterem tylko biegam na 3 km).
I jeszcze jedno. Wolałbym trening dzielony.

co powiecie na taka propozycje

klatka: 5 serii na płaskiej i 5 na skosie
plecy: 5 serii wyciag górny za głowe i 5 serii wiosłowanie sztanga
barki: 5 serii wyciskanie zołnierskie i 5 serii unoszenie sztangi wzdłóż tułowia
biceps: w sumie to mam tylko zwykła sztange;] no ale moge 6 serii po prostu zrobić
triceps: sciaganie linki wyciagu gornego 3 serie i pompki tyłem 3 serie
do tego z barkami bym robił szrugsy np.3 serie

co wy na to, na nogi nie mam pojecia co bo nigdy nie robiłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 698
www.trener24.pl
Sprawdź sobie

Łapa rośnie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
woalłbym zebyście to wy mi pomogli bo tam trzeba zapłacić 20 zł :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Ale to co podałeś w ogóle nie przypomina treningu dzielonego

Poczytaj posty podwieszone o treningu bo jest tam sporo gotowych planów

Choć w przypadku połaczenia z pięciobojem ja bym proponował trening FBW bardziej ogólnorozwojowy

Ps jaki masz cel treningów?/

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
cel to masa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
To dieta z dodatnim bilansem kalorycznym, ladnie rozplanuj BTW i bedzie git. Co do samego treningu masz w dziale czerwony temat poszukaj sobie tam FBW by georgu a jesli koniecznie chcesz splita skorzystaj z posta riona n/t przykladowych planow treningowych bo chlopak nie po to meczyl sie i ukladal wam gotowe plany by z tego ni e korzystac. Masz tam splity o ile pamietam nawet z roznymi priorytetami.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
no to moze napisze troche dokładniej, np: 4xtyg
1 trening:
klata: 5 serii na płaskiej + 5 serii na skosie w gore
tric: 3 serie sciaganie wyciagu górnego + 3 serie pompki tyłem

2 trening:
plecy: 3 serie sciaganie wyciagu gornego + 3 serie wiosłowanie sztanga + 3 serie podciaganie na drązku
bic: no własnie tu mam chyba tylko unoszenie sztangi stojąc, ewentualnie moze zrobić 3 serie nachwytem i 3 podchwytem

3 trening:
barki:3 serie wyciskanie zołnierskie, 3 serie unoszenie sztangi wzdłóż tułowia i 3 serie wyciskanie na ławce ustawionej pionowo
kaptury: szrugsy 3 serie

4 trening: zrobiłbym nogi ale kompletnie nie wiem co ;]
do tego na każdym treningu bym robił brzuch, 3 razy w tyg przedramie (na wytrzymałość). Moze być tak? I co proponujecie na nogi? pozdrowionka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Nie kombinuj skoro masz mozliwosc wykorzystania sprawdzonych i dobrych gotowych planow. WSzystkim bedzie latwiej naprawde. Zrob to o czym pisalem wyzej. Przejrzyj post riona i wybierz dla siebie plan.

pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 939
juz sie zamieszałem, ktory post riona? czy chodzi ci o ten czerwony?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka piersiowa

Następny temat

Zapadnięta prawa strona klatki piersiowej

WHEY premium