SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krakowski Wycisk 6 – Wielokrotne Wyciskanie Sztangi – Kraków 05.11.2016 r.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13130

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336268
Niestety nie jestem fachowcem WW ,ale według przepisów jakie czytałem...uważam podobnie jak iti
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336268
Nie ukrywam też że bardzo nie podoba mi się , mocne odbijanie od klaty...


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2016-11-09 23:46:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 691 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10132
Iti co.do.nie.zaliczenia 1 powtorzenia ja liczylem powtorzenia i pilnowalem poprawnosci ruchu natomiast drugi.sedzia.czuwal nad stopami i posladkami i chyba raz oderwal tylek...zreszta i tak bez znaczenia bo przewaga znaczna ;) co do odbijania to fakt odbijal okrutnie .....wiec moze czas najwyzszy zmienic regulamin i.skoro mamy w tytule zawody w wyciskaniu to postarajmy sie by byly w.100% w wyciskaniu a nie odbijaniu a wtedy ten czas 5 minut wyda sie okrutnie dlugi i malo kto wytrzyma piec minut.....zobaczcie sobie filmik instruktarzowy do zawodow z seri jak to nazwali 4 tygodnie = 4 wyzwania ktore przeprowadza silownia w tychach i wlasnie jako pierwsE wyzwanie w pierwszym tygodniu jest konkurencja wyciskania wielokrotnego...i tam jest demonstracja ruchu pelen wyprost akcent i brak odbicia.....i teraz wg tego wykonania sprobojcie wykonac boj i zobaczymy jaka cyfra bedzie po 5 minutach ;))) moim zdaniem tak powinno sie wykonywac ten ruch i to jest wyciskanie ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7297 Napisanych postów 12494 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87766
Teraz obejrzałem film do końca ja bym też nie zaliczył ostatniego ruchu .
Ale przy tej okazji powrócił temat odbijania . Nowego tematu nie musimy zakładać odświeżyłem stary


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2016-11-10 09:30:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
No właśnie tu może nastąpić problem z tym odbijanie, będzie moim zdanie dość trudne do oceny kto odbił a kto nie.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7297 Napisanych postów 12494 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87766
Będzie trudno sporo ruchów na początku było by nie zaliczane.No i sędziowie nie mogą być przypadkowi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
To prawda, zrobimy kurs dla sędziów, jak już ogarniemy temat regulaminu, pomału trzeba go poprawiać.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7297 Napisanych postów 12494 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87766
Jako Wrocławskie Stowarzyszenie Wyciskania Wielokrotnego przeprowadziliśmy pierwsze szkolenie na sędziego WW .Certyfikaty otrzymały pierwsze dwie studentki III roku AWF we Wrocławiu i dwie nauczycielki w-f.


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2016-11-10 14:27:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
to może byc ciężkie , zwróćmy uwagę że jedyną rzeczą która daje stuprocentową pewność że nie odbito sztangi to byłby zakaz dotykania klatki , co byłoby wypaczeniem idei wyciskania bo byłby to ruch niepełny

a nie , nie jedyną, jeszcze można ją przy każdym ruchu zatrzymywać na dole (odkładać na klatke = odpoczynek chwilowy)


przy normalnym wyciskaniu zawsze jest lekkie odbicie i problem z sedziowaniem polegalby na tym ze jak orzecz kto odbija "w normie" a kto za mocno ?


mysle ze analogicznie bylo do tej pory gdy wyprosty byly bez akcentu , duzo ruchow bylo niepelnych , a nie wszystkie byly odrzucane przez sedziego tylko uznaniowo te "przegięte" co rodzilo dysuksje czemu mi odejto 10 a jemu 5 a tamtemu wcale itp vide kontrowrsje na 1 mistzotsrwa PL (wyciskanie 100kg rok temu), a wprowadzenie akcentu to wyeliminowalo

gdy wolno odbijac problemu z sdziowaniem nie ma

mysle ze trzeba sie pogodzic z tym ze jest to jedna z umiejetnosci WW jak np odpoczynki na gorze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Tak jak pisałem wyżej, ciężko do określenia czy odbija czy nie, ja bym to zastawił, po wprowadzeniu akcentu jest ok, tylko zauważyłem braku w sędziowaniu na zwrócenie na odrywanie stóp, głowy itp. w czasie wykonywania boju.

gregorterm

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MŚ WUAP Bench Press,Powerlifting - 4-8.10.2016 HERZBERG

Następny temat

World Games Wrocław - 24-26.07. 2017 r.

WHEY premium