SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koxy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Mam pytanie odnośnie tzw. koxów.

Czy jak zaczynam przygodę z siłownią to warto brać jakieś witaminy czy coś? O odżywki się nie pytam bo znam odpowiedź..

I jeszcze jedno - czy po +/- 3 tygodniach trenowania mogą być już efekty?


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 85

Wzrost: 185

Cel treningowy: Siła oraz rzeźba

Staż treningowy na słowni: Brak

Uprawiane inne sporty: Czasami biegam około 15 minut + rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka pozioma oraz skos, gryf prosty i łamany, hantelki.

Dieta: Brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak

Zmieniony przez - Pucer w dniu 2011-07-04 00:16:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja postanowiłem tak - pomacham przez wakacje żelazem na sucho, a jak we wrześniu zapiszę się na siłkę (przynajmniej taki plan jest...) to pogadam z trenerami i oni doradzą co i jak z suplami.

W każdym bądź razie wielkie dzięki za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Pytanie: O jakich efektach mówimy po tych 3 tygodniach? Jakieś tam na pewno będą, ale nietrwałe. Tak naprawdę to ćwiczenia muszą być wplecione w plan tygodniowy, kwartalny i roczny - wtedy są treningiem. To nie tak, że se poćwiczę parę tygodni, a potem zero. To pewien nawyk, jak szczotkowanie zębów. Nie robisz tego przez 2 miesiące, a potem np. przez 2 tygodnie nie. Co do suplementów, to jak masz 4-6 mniejszych posiłków i w każdym jest jakieś białko zwierzęce, warzywa, owoce lub "zagęszczalnik" typu pieczywo lub kasza to suplementy nie są konieczne, bo wszystkie witaminy dostarczasz z pożywieniem, a cały ten szum z odżywkami to rewelacyjny PR firm farmaceutycznych.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 513 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8648
O jakie koxy ci chodzi !? Chyba nie bedziesz sie łapał za strzały i mete ...

` rób swoje i nie patrz się na innych` Jerzy Juras Wroński

`Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj` Winston Churchill

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Pucer

Jak najbardziej możesz sobie kupic jakis kompex witaminowy, bo prawda jest taka że nie jestes wstanie uzupełnic wszystkiego w jedzeniu , napewno ci nie zaszkodza a pomoc moga, moge polecić witaminy i minerały firmy OLIMP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Konquistar - o takie efekty chodzi że zauważyłem jakby moje mięśnie zrobiły się twardsze. Może dlatego, że je rozruszałem, a może tylko mi sie wydaje.. No i oczywiście nie mam zamiaru przestać ćwiczyć.

piona94 - chodziło mi ogólnie o jakieś witaminki etc.

Tomasz1405 - a możesz powiedzieć ile takie coś mniej więcej kosztuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Pucer do 30 zł taki komplez witaminy minerały masz w sklepie SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeszcze odnośnie HMB. Czy to można brać na początek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
"...prawda jest taka że nie jestes wstanie uzupełnic wszystkiego w jedzeniu , napewno ci nie zaszkodza..." to się nazywa rewelacyjny PR. Myślę, że należy rozwinąć powyższą myśl: "Nie jesteś w stanie w ogóle ćwiczyć bez suplementów, a budząc się rano powinieneś myśleć, którą kapsułkę masz łyknąć pierwszą" - w końcu to tylko kilkadziesiąt złotych.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 620
Jasne, że można, bo HMB dział przy ZMIANIE obciążeń treningowych, co nie znaczy zwiększaniu. Badania tej substancji są niespójne i grupy, karmione tym specyfikiem, odnoszą lepsze rezultaty tylko wówczas, gdy mają więcej białka niż grupy kontrolne.

Thinking is everything.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Konquistar

Sam Will brink mam nadzieje że wiesz kto to (w kwesti żeby było lepiej dojsc do porozumienia) bardzo znany publicysta pisze że wielka bzdure mówia ludzie którzy uważaja że optymalne zapotrzebowanie organizmu sportowca można osiagnac samym pożywieniem , oczywiscie ty mozesz miec inne zdanie.

Co do HMB badania nie wykazały naprawde skutecznosci tego środka , w niewielkim stopniu u osób poczatkujacyhc wiec odradzam!!


Konquistar
przechodzis w skarjność , prawda jest taka że najpierw ktoś powinnien sie skupic na odzywianiu bo tam lezy sukces i dzieki najnowszej wiedzy w tej dziedzinie wielu sportówców osiaga coraz lepsze wyniki. Ale osobiście uwazam że witaminki nie zaszkodza a moga pomoc, wiec w czym masz problem

Ja np magnez mam w stałej suplementacji!!! i co??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w ustaleniu treningu

Następny temat

Trening

WHEY premium