SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontrowersyjny trening, opinie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17
Cześć, dostęp do siłowni będę miał dopiero od października, a narazie dużo pracuje i mam dosłownie bardzo bardzo mało czasu na trening, a priorytet mam ustawiony na łapy, czy takie krótkie superserie co dwa dni mają sens ? ( staż treningowy 1,5-2 lata )

Superseria sztanga:
• Uginanie przedramion ze sztangą stojąc – 4 serie x 6 powtórzeń
• Wyciskanie na ławce wąskim chwytem – 4 serie x 6 powtórzeń
Odpoczynek 90 sekund pomiędzy super-seriami

Superseria hantle:
• Prostowanie przedramion z przed czoła w leżeniu na ławce – 4 serie x 10 powtórzeń
• Uginanie prezedramion w chwycie młotkowym – 4 serie x 10 powtórzeń
Odpoczynek 60 sekund pomiędzy super-seriami

Ewentualnie na koniec jakies OHP czy wyciskanie na sztandze „na dobitkę”, jeśli starczy czasu. Pozdroo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Jestem w stanie sporo rzeczy zaakceptować w treningu, ale tak poważnie pytając to ile masz czasu na ten trening? 15 minut? 20? Bo tak na prawdę tyle Ci zajmą te super serie, które sobie zaplanowałeś.

Zasadnicza kwestia to Twoje podejście do treningu. Bo jeśli masz bardzo mało czasu na trening to jak bym miał Ci coś polecić to zrób przysiad i martwy ciąg i tyle wystarczy do czasu aż będziesz w stanie wykonywać sensowniejsze treningi. Ewentualnie coś bardziej złożonego jak zarzut + wyciskanie, thrusters itp coś co zaatakuje całe ciało w krótkim okresie czasu.

A ramiona bym olał zupełnie w tym okresie bo przypuszczam, że jak nosisz ciężkie przedmioty w pracy to one też swoją pracę wykonają.
Tak na prawdę możesz trenować jak chcesz bo my możemy wyrazić tylko opinię, że to słabe rozwiązanie, z drugiej strony czy jesteś w stanie od października cokolwiek zmienić w swojej pracy zawodowej bo to czy będziesz mieć dostęp do siłowni czy nie nie ma takiego znaczenia skoro dalej będziesz tak pracował.

Ja bym poszedł w jakieś krótkie intensywne plany, ale całościowe angażujące wszystkie partie, trenowanie samych ramion nie ma za bardzo sensu, a jeśli chcesz wrócić na siłkę od października to tak na prawdę niecałe 2 tygodnie zostały więc tuż, tuż.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-18 11:34:54
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Rozpisz cały trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
monkey22
Rozpisz cały trening


To chyba cały trening dlatego kontrowersyny podpisał
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17
To właśnie cały trening, pracuje codziennie praktycznie od rana do nocy, ważne jest dla mnie 8 godzin snu, więc jak wstanę rano mam około godziny żeby zjeść śniadanie, umyć się ubrać i wyjechać, a takie superserie zajmują mi 20-30 minut, a pompę na rękach czuje jak po godzinnym FBW czy splicie na ręce, stad pytanie czy to na jakikolwiek sens ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
Zawsze jak coś robisz to to ma więcej sensu niż jak by nic nie robić trenowałem podobnie jak był COVID z tym że ja miałem uraz kręgosłupa i limity czasowe na siłowni.
Nóg nie robisz też przez uraz czy ci po prostu nie zależy?
Od tego głównie jest uzależniona odpowiedź jak nie ma problemu to ja bym wrzucił z dwa ćwiczenia chociaż i zamienił to na fbw jakieś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17
Nóg nie robie, bo w pracy jestem 12 godzin na nogach, chodząc na 5 pietra kilka/kilkanaście razy dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21549 Napisanych postów 30785 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870447
I co, myślisz że od tego nogi Ci urosną? Z takim podejściem, i takim pomysłem na trening, nie powinieneś zakładać tematów w tym dziale, bo zaawansowany to na pewno nie jesteś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 17
prz1993
I co, myślisz że od tego nogi Ci urosną? Z takim podejściem, i takim pomysłem na trening, nie powinieneś zakładać tematów w tym dziale, bo zaawansowany to na pewno nie jesteś.


Haha nie mam pojęcia jak, ty do tego doszedłeś, nie zrobie treningu nóg przed pracą, bo po prostu nie będę w stanie zwyczajnie potem pracować, widocznie nie wiesz jak to jest chodzić z ciężkimi przedmiotami po 10-12 godzin dziennie przez setki schodów, i pomijam trening nóg tymczasowo, tak samo jak klatki, pleców czy brzucha. Co do pomysłu na trening, wyraźnie napisałem że mam dosłownie 20-30 minut dziennie na trening, i taki tyle właśnie zajmuje, i również wyraźnie zaznaczyłem że jest to kontrowersyjne, i dlatego pytam o opinię to po drugie. Po trzecie trenuje ponad dwa lata ( a zakładka trening dla zaawansowanych jest dla trenujących conajmniej 2 lata właśnie ;D ) a mógłbym nawet i 10, i nie muszę być specjalista od układania planów treningowych, po to chyba jest forum, żeby pytać. Mniej jadu więcej myślenia, może mózg to nie mięsień, ale też warto go rozwijać ;)



Zmieniony przez - Iwo19 w dniu 2023-09-14 23:56:36

Zmieniony przez - Iwo19 w dniu 2023-09-14 23:59:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
Jak nie ma możliwości na normalny trening to rób jak robisz teraz nie ma co się rozpisywać bo i tak nie masz czasu
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening fbw do oceny

Następny temat

FBW na maszynach

WHEY premium