SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konsultacja planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 693

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 149
Hej. Chciałabym wznowić treningi na siłowni.
Dzisiaj chciałabym zrobić maxy aby wyliczyć obciążenie czy ktoś mógłby zerknąć na moją propozycje i zasugerować ewentualne zmiany?
Chcę chodzić na siłownie ok 3-4 razy w tygodniu z czego jeden dzień tygodniowo chciałabym poświęcić na bosu i trx aby trochę polepszyć moją stabilizacje.
Dodatkowo szukam jakiś rozciągających ćwiczeń aby poprawić mobilność (szczególnie barków i bioder).

Płeć : Kobieta
Wiek : 27
Waga : 49
Wzrost : 167

Cel treningowy : poprawa sprawności fizycznej, utrzymanie obecnej sylwetki(troszeczkę jej poprawienie w szczególności uda i pośladki)
Staż treningowy na siłowni :
Kilka miesięcy w zeszłym roku
Uprawiane inne sporty :
brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : dobrze wyposażona siłownia + w domu trx, piłka, mata
Dieta :
jestem wegetarianką odżywiam się racjonalnie, ale nie mam planu żywieniowego
Przeciwwskazania medyczne :
brak
Zażywane suplementy :
obecnie nie zażywam
Ostatnio przerabiany plan:
brak
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
chce dzisiaj obliczyć

Wszystko chce wykonywać w 3 seriach po 10 powtórzeń z czego 3 seria max powtórzeń

trening 1
Przysiady ze sztangą
Przywodzenie na maszynie
Przysiad ze sztangą z nogami szeroko
Wznosy łydek w 3 płaszczyznach (nogi równoległe, pięty złączone palce na zewnątrz, palce do wewnątrz pięty na zewnątrz)
Wykroki na przód z hantlami
Ugięcia rąk na sztandze
Ugięcia rąk na wyciągu dolnym
Wyciskanie francuskie
Ściąganie linki wyciągu górnego do bioder

trening 2
Ściąganie drążka za kark
Wiosłowanie sztangielką
Prostowanie pleców na ławeczce rzymskiej
Ściąganie drążka do klatki
Set na mięśnie naramienne

trening 3
Przysiady wąsko ze sztangą
Odwodzenie na maszynie
Ugięcia podudzi
Przysiad ze sztangą
Wyciskanie sztangi płasko
Pompki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 149
aaa i obciążenie chce dać 50% maksymalnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 180 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7560
Nogi 2 razy w tygodniu? Ciężko, to duza partia i wątpię żeby robienie jej 2 razy w tygodniu było dobrym pomysłem. Trening wg mnie bez ładu i skłądu, standardowo czwórki przeładowane a dwójki lekko musnięte. Jezeli masz kogoś kto Ci pomoże z techniką dołożyłbym do treningu martwy ciąg.

ps. jak dostarczasz leucyne izoleucyne i waline w swojej diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 149
Wcześniej w BCAA dostarczałam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 149
Taki trening miałam dawno temu ułożony przez trenera personalnego:( kurcze jestem zdziwiona twoją odpowiedzią. Do suplementacji najprawdopodobniej wrócę. Tylko muszę wiedzieć co ćwiczyć. Mam mieć godzinę z trenerem personalnym w siłowni mogę go poprosić o pokazanie mi ciągu martwego.


Zmieniony przez - janinaH w dniu 2016-08-25 12:29:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 180 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7560
Dobra sylweta to symetryczna sylwetka. Nie mozesz sobie pozwolic na przeladowane czworki przy braku dwojek, bo bedzie to po prostu zle wygladało.

https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 180 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7560
Moim skromnym zdaniem powinnaś popracować w szczególności nad pleckami azeby uwydatnić wcięcie w talii. Ale to moje skromne zdanie laika, sądzę że w ocenie sylwetki pomogą Ci dziewczyny z Ladies SFD. To też zależy od Twojej wizji siebie za pare lat powiedzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 149
Kupuje na miesiąc tutaj tak na próbę zobaczymy co mi rozpiszą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Trening brzucha!

WHEY premium