SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs błyskawiczny-sprawdzamy treningi mistrzów-tym razem Pudziana :)

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 9770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10080 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728905
Fajnie ,jest wesoło są próby i ....dużo filozofowania,przy prostym,prawie, podstawowym ćwiczeniu.

Szajba-chyba zostaniesz moim rzecznikiem prasowym-bo o co chodzi w tym konkursie wyraziłeś dokładnie tak,jak to ma wyglądać.
Ja chyba jakoś dziwacznie piszę,że tylko mnie Szajba w 100 % zrozumiał (kurczę blade-a co tak naprawdę tam było do zrozumienia????? )


Tsubame-jak zwykle walecznie-ale...jest film jak to robi Pudzian i tak mają wyglądać wszystkie serie-przerwanie ruchu,puszczenie ręki,opuszczenie nóg,zrobienie mniej niż 30 (lub więcej :) ) -seria niezaliczona

Viki-zaprezentowłaś ,nie żadne prawdziwe wykonanie tego ćw tylko zupełnie inne ćwiczenie-nazywa się kolanami do łokci-a to co robi Pudzian to wznosy ugiętych ng na drążku.
Jest trudniejsze do wykonania- cieżko zrobić 30 powtórzeń w kilku seriach,bez dłuższego przygotowania.
W jakimś konkrsie to ćwczenie występowało-ale już nie pamiętam co wtedy wymyśliłem :)

To nie jest inne wykonanie,tylko inne ćwiczenie.

Co do azwania tego co robi Pudzian adha-duży błąd -dynamiczne wykonanie lepiej rozwuja i siłę i mieśnie ale uwaga-musi być też odpowiedni TUT.
,czyli czas pracy mieśni-robiąc 30 powtórzeń-ten czas jest optymalny-między 25 a 40 sekund.


Także nie jest to praca typu wytrzymałościowa dla innych grup mięśni-np dla przedramion-jest to optymalny czas na max siłę i max rozwój :)

Jeżeli bolą Was inne grupy ieśni bardziej niż brzuch-prosta sprawa-to są właśnie Wasze słabe ogniwa,przez co brzuch się nie pakuje bo puszczają inne mieśnie.
Widać też ,że tego ćw nie robicie albo robicie bardzo sporadycznie i z niewielka ilością powtórzeń-co-niewoele pomaga rozbudować i wzmocnik wszystko co jest potrzebne w tym ćw.


I przy takich przedramionowych problemach od razu przypomina mnie się kurs na instruktora kulturystykizlat 80,gdzie prowadzący, zagiąłwszystkich pakerów bo powiedział,że jest od nich o wiele silniejszy.

Oczywiście wszyscy się uśmiali,bo towarzystwo było dobrze dopakowane,wiec przeszliśmy do próby-...wiszenia na drążku...:)
I co większe bicepsy w okolicach 30 sekundy spadały jak dojrzałe gruszki a prowadzący wisiał i wisał a na koncu na jednej ręce trochę powisiał :)


Dało to wtedy chłopakom do myślenia a mnie się bardzo spodobało :)












Mam nadieję ,że te proste i oczywiste zasady Was nie zniechęca i będą dalsze próby.

Jak już pisałem-warto nawet te nie końca zrobione wrzucić,bo może okazać się jednak najlepszą pod konie konkursu.
W końcu Pudzian jest jeden a tytuł najsilniejszego człowieka świata nie dostał za najładniejsze wykonanie tego ćwiczenia :) (ani zadnego innego )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131228
masti - chyba muszę poczekać na Szajbę , który rozumie Cię do końca bo ja jestem ciemny jak tabaka w rogu po tym: "Tsubame-jak zwykle walecznie-ale...jest film jak to robi Pudzian i tak mają wyglądać wszystkie serie-przerwanie ruchu,puszczenie ręki,opuszczenie nóg,zrobienie mniej niż 30 (lub więcej :) ) -seria niezaliczona "
Nie rozumiem "przerwanie ruchu" - czyli przerwa w wykonywaniu powtórzeń mimo zwisu na drążku to niezaliczenie serii ?
"Opuszczenie nóg" - tzn. podparcie się nimi na podłodze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Acha no ok.. więc ja to rozumiem teraz tak, że nie dozwolone jest poprawianie chwytu, a nawet utracenie rytmu wykonywania powtorzen w trakcie serii nawet jeśli nadal się wisi, niech i tak będzie.. spróbuje jeszcze raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131228
Tsubame33
Acha no ok.. więc ja to rozumiem teraz tak, że nie dozwolone jest poprawianie chwytu, a nawet utracenie rytmu wykonywania powtorzen w trakcie serii nawet jeśli nadal się wisi, niech i tak będzie.. spróbuje jeszcze raz
Poczekałbym na Szajbę i mastiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Mnie w to nie mieszaj. Jak widać po moim wykonaniu nadajemy z Mastim na tym samym paśmie, ale na innych częstotliwościach

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131228
_Szajba_
Mnie w to nie mieszaj. Jak widać po moim wykonaniu nadajemy z Mastim na tym samym paśmie, ale na innych częstotliwościach
To masti prawie Cię namaścił na jego rzecznika (rozumiem, że w dniu dzisiejszym rzecznik ma się kiepsko ).
Poczekam na jeszcze jedną wykładnię mastiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
_Szajba_
Jak w pierwszym poście Masti napisał
Jest do zrobienia 6 serii po 30 repsów. Rozumiem przez to, że jedna seria to zwis z drążka i wykonanie 30 powtórzeń. Wykonanie mniejszej ilości powtórzeń w serii skutkuje niezaliczeniem serii. Poprawianie chwytu na drążku jest dopuszczalne o ile nie przerywa serii, czyli cały czas jesteśmy w zwisie. Tyle w temacie
Oczywiście paski, haki i inne cuda stosują, jak to Masti zauważył, cieniasy


Ha, ha, to znaczy Pudzian to cienias bo stosuje paski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10080 Napisanych postów 30414 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728905
Ale wszystko potraficie komplikować .:)

Robimy też żadnej przerwy,bez podpierania się -30 powtórzeń-dokładnie tak ,jak na załączonym filmie robi Pudzian.

Co do pasków i cieniasa- przecież chyba to oczywiste,że Pudziana to nie dotyczy,bo jest oczywiste ,że bez problemu zrobi to też i bez pasków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30569 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131228
masti
Ale wszystko potraficie komplikować .:)

Robimy też żadnej przerwy,bez podpierania się -30 powtórzeń-dokładnie tak ,jak na załączonym filmie robi Pudzian.

Co do pasków i cieniasa- przecież chyba to oczywiste,że Pudziana to nie dotyczy,bo jest oczywiste ,że bez problemu zrobi to też i bez pasków.
O matko!
Poprzeczka wysoko podniesiona!
Przerwy między seriami trzeba będzie wydłużyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607897
masti
Ale wszystko potraficie komplikować .:)

Robimy też żadnej przerwy,bez podpierania się -30 powtórzeń-dokładnie tak ,jak na załączonym filmie robi Pudzian.

Co do pasków i cieniasa- przecież chyba to oczywiste,że Pudziana to nie dotyczy,bo jest oczywiste ,że bez problemu zrobi to też i bez pasków.












To ja poproszę film gdzie robi bez pasków. Póki nie zobaczę to będzie cienias
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak Hobbit czyli ... z powrotem

Następny temat

Test Iron Horse nr 8 : Iron Mass i Iron Pump,czyli siła ,masa energia.

WHEY premium