SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolejność serii, łączenie partii

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3355

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

69.7

Wzrost

173

Cel treningowy

Rekompozycja

Staż treningowy na siłowni

3 msc.

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt siłownia

Dieta

Tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

3-dniowy split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
Lecz zrobić sobie również plan B i używać ich zamiennie, czy cały czas lecieć tym planem? Oczywiście 3-4 miesiące stażu przy waszych kilku latach to nic, ale myślę że na tyle już dobrze opanowałem technikę i czuję mięśnie, żeby trochę urozmaicać swoje treningi a nie lecieć cały czas jednym planem.

No i czy któreś ćwiczenia byście zamienili na bardziej efektywne? Np. wyciskanie hantli siedząc poziomo (na barki) zamiast żołnierskiego, lub uginanie ramion nad głową (na tric) zamiast ściągania wyciągu górnego? Czy to kwestia indywidualna?

W ogóle dobrze dobrałem ilości serii i powtórzeń? Rozumiem ciężar co tydzień progresować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
mozesz dobrac dwa zestawy, wtedy masz wiekszy wachlarz bodzców na mięsnie , no i nie bedziesz miał rozterek co lepsze pp czy hantle ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tak, śmiało możesz wrzucić dwa zestawy.

W ćwiczeniach siłowych rób sobie progresję, a reszta stałym ciężarem.Reszta, czyli ramiona czy barki, gdzie używa się tak naprawdę kosmetycznych ciężarów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
W takim razie wymodziłem coś takiego:

A
Wyciskanie sztangi na płaskiej 3x12p
Military press 3x12p
Ściąganie wyciągu górnego nachwytem (tric) 3x12p
Uginanie ramion z hantlami 3x12p
Martwy ciąg 3x12p
Przysiady 3x12p

B
Wyciskanie hantli na płaskiej 3x12p
Wyciskanie hantli siedząc pionowo 3x12p
Uginanie ramion ponad głową 3x12p
Uginanie ramion ze sztangą prostą 3x12p
Wiosłowanie 3x12p
Suwnica 3x12p


Zmieniony przez - ToJestemJa444 w dniu 2015-11-02 18:24:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
ronie220
ToJestemJa444
W takim razie Wam zaufam i zacznę od FBW. Jaka kolejność partii na FBW? Ile ćwiczeń na poszczególne partie? Na forum jest tyle artykułów że już sam nie wiem który brać pod uwagę, bo w każdym jest inaczej. Może coś takiego?

Wyciskanie sztangi na płaskiej 3x12p.
Military press 3x12p
Ściąganie wyciągu górnego nachwytem (tric) 3x12p
Uginanie ramion z hantlami 3x12p
Martwy ciąg 3x12p
Przysiady 3x12p


Daj przysiad na sam początek, a MC po wyciskaniu sztangi.
Reszta może być.

Jeśli będziesz odczuwał dyskomfort w jakimś ćwiczeniu, to trzeba szukać alternatywy.


A czytać ze zrozumieniem potrafi ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
ronie220
A czytać ze zrozumieniem potrafi ?


Aj mój błąd, przepraszam. Nie chciało mi się pisać wszystkiego, więc skopiowałem ten plan A z błędami. Tak powinno być, wybacz:
A
Przysiady 3x12p
Wyciskanie sztangi na płaskiej 3x12p
Martwy ciąg 3x12p
Military press 3x12p
Ściąganie wyciągu górnego nachwytem (tric) 3x12p
Uginanie ramion z hantlami 3x12p

B
Wiosłowanie 3x12p
Wyciskanie hantli na płaskiej 3x12p
Suwnica 3x12p
Wyciskanie hantli siedząc pionowo 3x12p
Uginanie ramion ponad głową 3x12p
Uginanie ramion ze sztangą prostą 3x12p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
17 lat matura tuz tuz wiec ucz sie odczytywać co autor ma na myśli ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Teraz plan jak najbardziej poprawny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 178 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1432
canecorso
17 lat matura tuz tuz wiec ucz sie odczytywać co autor ma na myśli ;)


Zrozumiałem, tyle że lenistwo wygrało i zamiast napisać odręcznie ten dobry plan, to skopiowałem ten zły bezmyślnie ;)

A jak się zapatrujecie na rozgrzewkę, przerwy między seriami i serie rozgrzewkowe?
Przerwa 1-2 min, czy może do pełnego zregenerowania sił?
Serie rozgrzewkowe w ogóle stosować (jak tak to ile powtórzeń i z jakim ciężarem) czy od razu zaczynać serie właściwe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Oczywiscie, ze stosujemy serie rozgrzewkowe i przygotowujace do ciezaru wlasciwego.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia zbyt chudej dla kobiety

Następny temat

Czy mając zakwasy powinno sie ćwiczyć, czy poczekać, aż ustąpią?

WHEY premium