SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Karate TRENING.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 121
Witam mam pytanko odnośnie treningu pod karate,gdyż nie mam pojęcia jaki trening wybrać... Skończyłem własnie robić ACT i nie wiem do czego przejść dalej.Trenuje karate 2-3 razy w tyg (WT,CZW,SB) więc na siłownie pozostaje PN,WT,SR.Myślałem nad jakimś FBW ale nie chce stracić gibkości i że tak powiem boję się wykonywać te MC i jakieś dynamiczne z ciężarami.
Czy można cwićzyć FBW nie tracąć gibkości, a mieć jakieś porządne rezultaty?
Dodam :Wzrost 178cm Waga 60kg I głownie interesują mnie sporty walki , a siłownia to dodatek.
Sprzęt: Ławka,sztanga,2 hantle,53kg obciążenia,drązek,2 krzesła do dipsów

Z góry dzięki za odpowiedz i za hejty oczywiście <3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Trochę się spóźniłem, ale każda odpowiedź jest dobra. Kolego PatoPato w wieku 15 lat wiele osób jest bardzo chudych ze względu na nieproporcjonalnie szybki wzrost w stosunku do nabierania masy i w tym wieku stwierdza się, że ktoś jest np. ektomorfikiem w sytuacji gdy tak naprawdę jest np. mezomorfikiem. Nie wiem jak jest u ciebie, bo możesz równie dobrze wliczać się do opisanej grupy, jak również możesz tyle ważyć całe życie. Na razie polecałbym ci trening na w zakresie ok. 12 powt., FBW, podstawowe ćwiczenia. FBW jest to najlepszy trening dla każdego początkującego, a i wiele doświadczonych osób bardzo sobie ten sposób chwali. Jeśli okaże się, że za niedługo zaczniesz nabierać masę mięśniową (o czym pisałem wcześniej), a w dodatku będziesz trenował na siłowni, czy w domu, nawet lekko, to przyrosty będą po prostu genialne (wiem z doświadczenia).

P.S. Co do martwego ciągu, jak nie czujesz się na siłach żeby go wykonywać, nie wiesz jak wygląda poprawna technika i możesz popełniać wiele błędów - odpuść sobie, bo możesz sobie przy tym niepoprawnym wykonywaniu dużą krzywdę zrobić.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2014-11-09 14:18:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 296
Pierwsza rzecz to masa masz niedowagę przy wzroście 178cm i uprawianiu sportów walki optymalna waga to 75kg!!!

Jeżeli trener ci nie zwrócił uwagi na wagę to coś z nim nietak !!!

Idź najpierw do lekarza zrób badania EKG i krwi itp czy nie masz jakichś zaburzeń.

Jeżeli wyniki będą dobre to weź się za trening typowo na masę, ale żeby nie stracić szybkości musisz powoli odrabiać masę i tu przydałby się dietetyk bo ewidentnie nie masz pojęcia o żywieniu podczas przygotowania się do walk

Zmieniony przez - greg-78 w dniu 2014-06-23 08:54:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 121
Przecie jestem Ektomorfikiem więc to raczej norma ...Musze ograniczyć aeroby też , ale nwm w jaki sposób robić kondycje bez biegania co najmniej 2-3 razy w tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 296
bieganie nic nie przeszkadza odpowiednia dieta to podstawa żeby nie przytyć a przybrać masę mięśniową

a z doświadczenia ci powiem że połączenie treningów karate i ćwiczeń na siłowni typowo na masę się dobrze sprawdza idź po prostu do dietetyka lub poczytaj w internecie na temat diet i poeksperymentuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 121
PONIEDZIAŁEK
Nogi:Przysiady z sztangą na barkach 3s
Plecy:Podciąganie się na drążku szeroko 3s
Klatka:Wyciskanie Sztangi ławka poziom 3s
Barki:Wyciskanie sztangi z klatki 3s
Triceps:Pompki odwrotne 2s
Biceps:Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s

ŚRODA
Nogi:Przysiad wykroczny 3s
Plecy:Wiosłowanie Sztangą w opadzie tułowia 3s
Klatka:Wyciskanie sztangielek ławka skos (głową w górę) 3s
Barki:Wznosy ramion bokiem w opadzie tułowia 3s
Triceps:Francuskie wyciskanie za głowy leżąc 2s
Biceps:Uginanie ramion z sztangielkami na przemian "supinacją nadgarstka" 2s

PIĄTEK
Nogi:Uginanie nóg leżąc na brzuchu 3s
Plecy:Martwy Ciąg 3s
Klatka:Wyciskanie sztangi głową w dół 3s
Barki:Wyciskanie sztangi zza karku 3s
Triceps:Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Biceps:Uginanie ramion na przemian chwyt "młotko dobry plan????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 296
nogi sobie odpuść to na pewno robisz na treningu karate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 296
co do reszty duże obciążenia mało powtórzeń

Zmieniony przez - greg-78 w dniu 2014-06-25 11:18:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
greg-78
nogi sobie odpuść to na pewno robisz na treningu karate

W takim razie triceps, klatę, brzuch itd też może sobie odpuścić? Przecież to też robi na treningach karate...
Jeśli chcesz iść "typowo" w karate to trening na siłowni powinien być pod sztuki walki a nie na mase. Masz lekką niedowagę i najlepiej by było byś miał ok 75kg, ale w praktyce mało osób ma taką wagę, ponieważ najczęściej startuje się w kategorii wagowej +/- 75kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 121
Ten FBW właśnie strasznie nudny...Więc czy zrobić PN KLATA TRIC SR PLECY TRIC czy może spróbować taką obwodówke jak np Podciąganie,pompki,wyciskanie sztangi,dipy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
Startujesz lub masz w planach starty w zawodach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 55 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 495
Jak wyżej, ćwiczysz SPORT walki czy SZTUKĘ walki? Jeśli to pierwsze to wgl zrobiłbym coś na dynamikę. Z góry mówię, że planu Ci układał nie będę. Boisz się martwego ciągu? Więc albo jesteś niedokładny, albo nie wiele wiesz nt. tego ćwiczenia, ile ono w praktyce daje. Czytając co piszesz zostałbym przy pompkach i podciąganiu.

Ćwiczy nogi na sekcji, więc może sobie odpuścić? Bana koledze proponuję.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening nóg dla siły ciosu.

Następny temat

Szeroka pozycja bokserska

WHEY premium