SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KALAFIORY !!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 162979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2268
to slaby jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Ktoś mnie wołał?


Ja z kalafiora to lubię zapiekany z żótym serem

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja mam mały problem:
ucho lewo- w czasie sparingów bjj zostało lekko zmiażdżone w czasie trzymania i zrobiło się sine troche.sparowałem reparil gel i nie boli tylko jest lekko opuchnie-bez deformacji
ucho prawe-sierp na chrząstkę i boli.ból jest "na dole" ucha na tej chrząstce powyżej miejsca gdzie robi się kolczyk-przy wejściu do kanału słuchowego.również brak opuchlizny.

co z tym robic?ucho lewe smarować lioton i arcalenem?iść do lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Przed treningiem uszy nacierać/rozgrzewać i smarować wazeliną. Po treningu posmaruj maścią Heparizen (jest bez recepty). Ja w pierwszych dwóch miesiącach trenowania BJJ nie mogłem położyć głowy na bok na poduszkę taki był ból. Po zastosowaniu tej terapii wszystko ustąpiło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odpowie ktoś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Masz odpowiedź wyżej

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 973
Nic przyjemnego, wyglada brzydko, boli jak sie ociera.

Mi sie zrobily dwa, i ide do lekarza w tym tygodniu. Ktos kto mial to robione, czy mozna normalnie cwiczyc na drugi dzien po usunieciu krwi z ucha? i czy mocno bolalo usuwanie?

Jakie ochraniacze sa lepsze? takie zapasnicze co chronia uszy czy moze kask do rugby? widzialem ze ludzie cwicza w takich i takich. Paraktyczniejszy wydaje sie od rugby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Wiek 12 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29742
Lekarz da Ci skierowanie do szpitala a tam nie będą spuszczać strzykawka tylko zrobią zabieg w znieczuleniu- rozetną ucho, założą sączek i ok tygodnia w szpitalu będziesz leżeć pod kroplówką a później dłuższy czas będziesz wyłączony z treningów. Ja kilka dni temu zostałem odesłany przez laryngologa do szpitala, lecz dłuższy pobyt w tym miejscu jest aktualnie niemożliwy, więc próbuję jak mogę pomóc sobie sam. Krew była spuszczana strzykawką 2 razy przez trenera i raz na izbie przyjęć wyprosiłem tenże zabieg. Aktualnie używam od tygodnia żelu Reparil, Heparyny oraz Arcalenu i widzę znaczną poprawę, stan zapalny praktycznie ustąpił, ból który wcześniej już przy dotknięciu był nieznośny teraz występuje jedynie przy dość mocnym ucisku. Wcześniej ucho odstawało i było znacznie większe, krwiak zasłaniał niemal całe wejście do kanału słuchowego, obecnie występuje jedynie zgrubienie spowodowane skrzepami krwi jakie pozostały w małżowinie, które wymagają leczenia chirurgicznego, lecz wygląd ucha w sumie już mnie zadowala, więc do szpitala wybiorę się ale chyba tylko na konsultację a teraz zaopatrzę się w ochraniacze, które są co prawda niekomfortowe jednak nie mam zamiaru przechodzić jeszcze raz przez ten cały cyrk. Btw kask do rugby wydaje się niezłym pomysłem a może samoróbka z piłki tenisowej?:)- widziałem gdzieś taki patent:D pzdr

Rodzi się moc! Czuję jak rodzi się wola istnienia pod pojęciem człowiek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Ja od czasu jak zacząłem przed treningiem smarować uszy grubo wazeliną to już nie miałem problemów z kalafiorami. Tak jak wyżej wspominałem: pół godziny przed treningiem dobrze rozgrzać uszy a potem nasmarować wazeliną. Nie odwrotnie, bo zetrzemy wazelinę rozgrzewając uszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 973
Do szpitala odpada.
A co do ochraniaczy, mysle ze kask do rugb duzo lepiej chroni uszy bo sie nie przekreca na glowie jak te ochraniacze.





Zmieniony przez - 90lukass w dniu 2010-04-13 13:59:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie zgadzam się z tym.

Następny temat

Karategi

Wiecej