SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 13 dni Przeczytanych tematów 387
Cześć wszystkim.

Trenuje siłowo już dłuższy czas, pozwoliło mi to zgubić tylko 2 kg ale to przy mojej wadze jest i tak dużo.
158cm i 46,5/47kg
Trochę pupa się zaokrągliła, mam małego hicepsa i triceps zaostrzony, co patrząc na zdjęcia może się wydawać żartem ale uwierzcie, że byłam totalnym flakiem (praca biurowa przez ostatnie 6lat)


Co teraz?
Chce pójść w masę ale nadal brzuch mi wystaję bo nie mogę trzymać już dłużej diety, ciągle podjadam słodycze, co chyba jest znakiem, że byłam już długo na dedukcji i psychicznie mam dość.

Czy jednak jeszcze trzeba zejść trochę z tłuszczyku?

Zdjęcie w białych majtkach było robione w styczniu, a w cielistych jakieś 2 tygodnie temu













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160535 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234798
Witaj.
Jeżeli nie planujesz jakoś super mega mocno docinać sylwetki to przy obecnym procentowym poziomie tkanki tłuszczowej można delikatnie pomyśleć już o tym aby przejść w kierunku budowania masy mięśniowej. Patrząc na efekty redukcji wszystko Poszło całkiem nieźle Tak więc widać że wiesz co robisz i można spróbować jeszcze coś tam dołożyć przed wakacjami. No chyba że nie kierujesz się tutaj typowo sezonowymi wyznacznikami jeżeli chodzi o budowanie formy to można skupić się na powolnym budowaniu masy mięśniowej przez dłuższy czas. Opcjonalnie przeplatać sobie z mini cut

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 13 dni Przeczytanych tematów 387
Właśnie myślę nad 4 miesiącami dobrej masy. Teraz do końca kwietnia dodałabym 250kcal i później lekko zwiększę do 300kcal. We wrześniu zadecyduję czy robię tylko mini cuta, żeby odetchnąć i jeszcze 2 miesiące przymasować albo pociągnę masę do września i od października redukcja. Zobaczę co się będzie działo.

Nie skupiam się na wyglądzie sylwetki 'na lato'. Bardziej skupiam się na masie mięśniowej jako cel na ten rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Myślę, że poziom tkanki tłuszczowej, jak na kobietę, jest niski i jak najbardziej, jak na tę chwilę można skupić się na budowie dobrej jakości mięśni. Szczególnie w sytuacji, gdy dłuższy czas byłaś na ujmenym bilansie energetycznym i redukcji tkanki tłuszczowej. Skoro męczy już Ciebie taka sytuacja (w przypadku ilości spożywanych kalorii i diety) to rozwiązanie po redukcji zerowego bilansu energetycznego, s następnie dodatek około 300 kalorii będzie dobrym rozwiązaniem. Jak na okres po redukcji, strategiczne roztrenowanie i diet brak.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 13 dni Przeczytanych tematów 387
Ile miesiacy najlepiej być na masie? 4 czy lepiej dłużej?
Kobietom trudniej budować mięśnie, prawda? To znaczy, że potrzeba znacznie więcej czasu, czy mam podchodzić do masy jak faceci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6270 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Cykl treningowy z reguły określa się na przestrzeni 8-12 tygodni. Tak też sugeruję Tobie zrobić. Po okresie, załóżmy na to 12 tygodni, wchodzisz na zerowy bilans kaloryczny i robisz diet break, oraz strategiczne roztrenowanie w przypadku aktywności fizycznej. Dając w ten sposób odpocząć układowi nerwowo-mięśniowemu i gospodarce hormonalnej w sytuacji redukcji, lub też układowi trawiennemu i psychice, w sytuacji spożywania dużych ilości kalorii będąc w okresie budowy masy mięśniowej. Następnie, w zależności od efektów dalsze określenie celu treningowego.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 13 dni Przeczytanych tematów 387
Tylko,że w 12 tygodni nie zbuduję za wiele tkanki mięśniowej. A zależy mi na widocznych mięśniach. Jeśli będę się czuła dobrze to mogę zrobić mini cuta 3/4 tygodnie i lecieć dalej z masą? W mini cucie też odpocznę i ciało się zregeneruje, a miesni nie stracę w ciągu tych 3 tygodni mini cuta.

Ale fakt, nie wyprzedzam bo to pierwsza PRZEMYŚLANA masa w życiu i zobaczę jak się będę czuła.
Dzięki za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zalezy jakie masz plany wakacyjne, zacznij mase maj czerwiec i zobaczysz jak sylewtka pod koniec czerca się będzie prezentować czy dalej masa czy coś przyciąć
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwy między seriami

Następny temat

Gorączka i podwyższone próby wątrobowe

WHEY premium