SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jon Jones kontra Francis Ngannou i Stipe Miocic w wadze ciężkiej?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Esther Lin / mmafighting.com

„On nie znokautuje nikogo w wadze ciężkiej” – Daniel Cormier sceptycznie o sile ciosu Jona Jonesa

Daniel Cormier uważa, że Jon Jones nie będzie miał wystarczającej siły mogącej znokautować kogokolwiek w wadze ciężkiej.

Jon Jones od miesięcy zbroi się do debiutanckiej walki w wadze ciężkiej. „Bones” chce być przygotowany na ten ruch, ponieważ oczekuje się, że latem zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Stipe Miocic vs Francis Ngannou 2. Jednakże, gdy były mistrz wagi półciężkiej przejdzie do wagi ciężkiej, jego były rywal Daniel Cormier nie sądzi, że będzie w stanie znokautować kogokolwiek.

Daniel Cormier
„Jon Jones nie znokautuje nikogo (w wadze ciężkiej). On nie uderza wystarczająco mocno. Jeśli nie mógł znokautować tych kolesi w 205 funtach, to nie znokautuje tych w wadze ciężkiej” – powiedział Cormier w programie DC & Helwani.


Wypowiedź Daniela Cormiera jest ciekawa, ponieważ na UFC 214 Jones pokonał go przez nokaut. Walka została jednak później uznana jako nierozstrzygnięta z powodu oblania przez Bonesa testu antydopingowego. W swojej karierze ma 10 zwycięstw przez KO/TKO, ale nie wygrał przez nokaut od UFC 232, gdzie pokonał Alexandra Gustafssona.

W trzech ostatnich walkach Jon Jones przewalczył pełny dystans, ale nie ryzykował. Mimo, że nie słynie z nokautujących akcji, Jones posiada umiejętność wyłączenia komuś światła. To niesprawiedliwe ze strony Cormiera mówić, że Jones nie znokautuje nikogo w wadze ciężkiej, biorąc pod uwagę to, że prawdopodobnie będzie miał więcej siły z większą wagą.

Jon Jones nie walczył od czasu, gdy na UFC 247 pokonał Dominicka Reyesa w obronie pasa. Następnie zrzekł się tytułu mistrza wagi półciężkiej, aby przejść do wagi ciężkiej. Nadal jednak prowadzi negocjacje kontraktowe z UFC, gdyż chce otrzymać wynagrodzenie na jakie zasługuje. Przed zwycięstwem nad Reyesem, pokonał przez decyzję Thiago Santosa i Anthony’ego Smitha, a także odniósł znaczące zwycięstwa m.in. nad Danielem Cormierem, Lyoto Machidą, Rashadem Evansem i Shogunem Ruą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Sean M. Haffey/Getty Images

Jon Jones odpowiedział Danielowi Cormierowi przypominając mu swoją siłę ciosów

Jon Jones zrewanżował się swojemu wieloletniemu rywalowi Danielowi Cormierowi, po tym jak „DC” stwierdził, że Jones nie będzie w stanie „nikogo znokautować” w wadze ciężkiej.

Były hegemon dywizji półciężkiej UFC, Jon Jones (26-1), zrzekł się tytułu mistrza w sierpniu ubiegłego roku, po nieudanych negocjacjach w sprawie proponowanej walki w wadze ciężkiej z Francisem Ngannou.

Od tego czasu prezydent UFC Dana White stwierdził, że organizacja zamierza zestawić „Bones’a” przeciwko zwycięzcy rewanżowej walki o pas Stipe Miocic vs Francis Ngannou 2 na gali UFC 260.

Podczas gdy Jon Jones wciąż musi dojść do porozumienia z UFC w sprawie nowej umowy w wadze ciężkiej, nie przestaje podsycać emocji fanów, dzieląc się zdjęciami swojej transformacji.

Niedawno Jones opublikował filmik, na którym widać, jak uderza w tarcze w wadze 252 funtów, co sprawiło, że wielu fanów i ekspertów zastanawia się, ile siły będzie posiadał rywalizując w nowej kategorii wagowej.

Według Daniela Cormiera, fani będą rozczarowani, jeśli spodziewają się zobaczyć Jona Jonesa zdobywającego zwycięstwa przez nokauty w królewskiej kategorii.

Daniel Cormier
„Jon Jones nie znokautuje nikogo (w wadze ciężkiej). On nie uderza wystarczająco mocno. Jeśli nie mógł znokautować tych kolesi w 205 funtach, to nie znokautuje tych w wadze ciężkiej” – powiedział Cormier w programie DC & Helwani.


Ten komentarz wyraźnie uderzyły w czułą strunę Jonesa, który przystąpił do kontrataku, umieszczając w mediach społecznościowych następujący wpis z wideo.

Jon Jones
„Mam nadzieję, że podoba ci się ten szybki mały montaż, który wrzuciłem dla ciebie DC.”

https://twitter.com/JonnyBones/status/1366568043334168577?s=20

Jon Jones nie walczył w Oktagonie od czasu gali UFC 247, na której pokonał Dominicka Reyesa prze jednogłośną decyzję i zachował tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej.

„Bones” ma obecnie na koncie dwadzieścia zwycięstw w karierze, w tym liczne wygrane przed czasem nad takimi zawodnikami jak Brandonem Verą, Ryanem Baderem, Shogunem Ruą, Rampage’em Jacksonem, Lyoto Machidą, Vitorem Belfortem, Chaelem Sonnenem i Alexandrem Gustafssonem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jon Jones
„Mam nadzieję, że podoba ci się ten szybki mały montaż, który wrzuciłem dla ciebie DC.”
A nie mógłby zrobić jakiego montażu bardziej aktualnego Czegoś po 2018
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14683 Napisanych postów 53207 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400784
Fakt, faktem Bones tych KO w rekordzie ma jak na lekarstwo

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Ciebie akurat znokautował grubciu, a byłeś mimo wszystko mistrzem w ciężkiej więc.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nogą tak, ale też mnie ciekawi czy w rękach będzie miał moc na KO

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
No ręką wątpię, prędzej kopnięciem albo łokciem. Ale Cormier mówi ogólnie o nokautach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

fightnews.info

Jon Jones zapowiada, że zostanie mistrzem wagi ciężkiej, ale dopiero wtedy, gdy UFC „dostrzeże w nim większą wartość”

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones jest przekonany, że w końcu zostanie mistrzem wagi ciężkiej. Mimo to, człowiek powszechnie uważany za najlepszego zawodnikach wszech czasów nie spieszy się, szczególnie gdy czuje się niedoceniany przez UFC.

Jones dyskutował na Twitterze o swoim dziedzictwie i przyszłości w tym sporcie. Podczas interakcji z fanami, przyrzekł, że ostatecznie zostanie mistrzem wagi ciężkiej UFC, ale podkreślił, że będzie potrzebował podwyżki wynagrodzenia, zanim wróci do klatki, aby gonić ten cel.

Jon Jones
"W końcu jestem w punkcie, w którym widzę to jasno i wyraźnie" - odpowiedział Jones, gdy jeden z fanów zapewnił, że jest najlepszym zawodnikiem w historii. "Potwierdzam to z pełnym przekonaniem. Jak tylko będę mógł dostać swoją wypłatę odzwierciedlającą to, zapnijcie pasy, to będzie dzika jazda. Dziedzictwo jest kontynuowane.

Obecny mistrz ma 38 lat. Ja mam dopiero 33 lata. Zapamiętaj moje słowa: w końcu będę miał ten pas wokół mojej talii. Nie ma pośpiechu. Będę po prostu nadal rozwijał swoje ciało, skupię się na robieniu wszystkich właściwych rzeczy poza oktagonem i mam nadzieję, że pewnego dnia firma dostrzeże we mnie większą wartość."

https://twitter.com/JonnyBones/status/1369713285331787782?s=20
https://twitter.com/JonnyBones/status/1369716611293224961?s=20

Jon Jones nie walczył od lutego 2020 roku, kiedy to obronił pas wagi półciężkiej UFC przez zwycięstwo po kontrowersyjnej jednogłośnej decyzji nad Dominickiem Reyesem. Jeszcze w tym samym roku w sierpniu zwolnił tron wagi półciężkiej, ponieważ zdecydował się przejść do wagi ciężkiej.

Jon Jones
"Powodem, dla którego zdecydowałem się zrzec się pasa wagi półciężkiej i nie trzymać się tego, jest to, że wiedziałem, że moje przejście do wagi ciężkiej potrwa naprawdę długo" - powiedział Jones w grudniowym wywiadzie dla Bleacher Report. "Nie chciałem być jednym z tych zawodników, którzy spowalniają dywizję. Czuję, że trzymałem się mistrzostwa wagi półciężkiej zbyt długo - zrujnowałem marzenia tak wielu ludzi o byciu mistrzem wagi półciężkiej - a teraz nadszedł czas, aby ktoś inny go miał.

Myślałem, że to właściwa rzecz do zrobienia dla wszystkich innych. Mogłem zrobić samolubną rzecz i trzymać się tego i wymyślać masę wymówek i okłamać fanów mówiąc, że zamierzam wrócić do wagi półciężkiej i kazać tym wszystkim facetom czekać. Nie chciałem tego robić. Nie mam zamiaru nigdy wracać do wagi półciężkiej."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jon Jones
...Jak tylko będę mógł dostać swoją wypłatę odzwierciedlającą to, zapnijcie pasy, to będzie dzika jazda [...] Nie ma pośpiechu. Będę po prostu nadal rozwijał swoje ciało, skupię się na robieniu wszystkich właściwych rzeczy poza oktagonem i mam nadzieję, że pewnego dnia firma dostrzeże we mnie większą wartość."
Co jeśli firma nie dostrzeże Kasy nie będzie a poświęci kilka lat na ciężkie treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC

Jon Jones nie obawia się Francisa Ngannou, ponieważ posiada umiejętności dzięki którym ustrzegłby się przed piekielną siłą mistrza

Jon Jones zabrał głos na temat potencjalnej walki o tytuł wagi ciężkiej UFC z nowym mistrzem Francisem Ngannou. Jones chcę tej walki, ale musi przekonywać o tym nie tylko szefa UFC, ale również niektórych fanów MMA wątpiących w to, czy poradzi sobie w tym starciu.

Jones mocno rozpisał się w mediach społecznościowych po UFC 260, aby ponownie wdać się w polemikę z prezydentem UFC Daną White’em, który zasugerował, że Jones powinien zejść do kategorii 185 funtów zamiast walczyć z Ngannou w wadze ciężkiej. W odpowiedzi Jones zamieścił na Twitterze serię wpisów, w których jasno dał do zrozumienia, że chce walczyć z Ngannou w następnej walce. To jest walka, której „Bones” chce i chce, żeby UFC odpowiednio mu za nią zapłaciło.

Jon Jones
„Nie zapominajmy, że Stipe przegrał z DC. Stipe bronił pasa tylko z 5 razy w porównaniu z moimi 15. obronami. Facet pojawił się z wagą 230 funtów, żeby walczyć z Francisem. On nie jest Jonem Jonesem. Chcę tej walki, nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć ile UFC uważa, że jest warta.

Jesteście pod wrażeniem faceta obdarzonego dużą siłą nokautu. Udowodniłem przez ponad dekadę, że mocne uderzenia g**** znaczą. Pozwolę wam wszystkim fanom podniecać się tym wszystkim, ja będę trzymał się tego co wiem. Zapłaćcie mi i pozwólcie mi pracować.

Mam wszystkie narzędzia potrzebne do zwycięstwa, żaden oręż uformowany przeciwko mnie nie zdoła mnie pokonać. Urodziłem się, by wygrać

Już od ponad roku mówię o tym, że chcę dostać większe wynagrodzenie, nie ma to nic wspólnego z tym, że Francja wywalczył pas. Nie boję się żadnego człowieka, biłem się w wadze ciężkiej od kiedy byłem chudym dzieciakiem. Zyskać takie rozmiary i tyle siły tylko po to, żeby nagle zacząć się bać? Jasne, zmieńmy narrację.”


Jones odpowiedział na wpis w którym autor stwierdził, że Francis Ngannou jest obdarzony piekielną siłą i prawdopodobnie jednym ciosem posłałby go na deski.

Jon Jones
„Brachu, zdarzało mi się schodzić z drogi dużo szybszym ciosom. I mam całkiem solidną szczękę. Nie zapominajmy o fight IQ, zasięgu, szybkości, dystansie. Nie zamierzam po prostu stać tam jak Stipe.”
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC on ESPN 9: Overeem vs. Harris

Następny temat

Wprowadzą zmiany w systemie punktacji walk w związku z kontrowersyjnymi decyzjami

WHEY premium