SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jestem bardzo słaby, nie mogę się podciągnąć

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8965

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, to zupełnie inny ruch. Robiłem swego czasu pistolety z 30 kg ciężarem, a w przysiadach sponiewierało mnie 70 kg podnoszone z martwej pozycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
czyli wychodzi ze na jednej łapie i na dwóch tez inny ruch i było by się trzeba przyzwyczaić ćwicząc z ciężarem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
jeżeli coś jest szkodliwe trzeba to odlecić

ale nie dla zasady. Dla zasady to sobie można do kościoła chodzić jak cała rodzina chodzi, a nie twierdzić że coś jest zle jak się nie ma ku temu porządnych argumentów.



nie napisałeś,
ale z tego zdania wywnioskowałem to:
Jeśli nie mógłby robic pompek to nie móglby równiez robić żadnych wyciskań w leżeniu,bo to te same ruchy a to znaczy ze nie są zdrowi.
Zinterpretowałem je tak że jeżeli ktoś umie na wyciągu wycisnąć masę ciała a nie umie się podciągnąć to jest chory bo to te same ruchy


hola,hola sam przeciez napisałeś: ale żauważ że niektórzy ludzie którzy ćwiczą na siłowni nie zrobią pompek, tez są zdrowi, ale ich budowa im na to nie pozwala, więc wiadomo już o co chodzi

no to chyba jasne ze skoro ich budowa nie jest na tyle naturalna by mogli wykonywac podstawowe ruchy tzn że nie są w pełni zdrowi.
Zwłaszcza ze my tu nie piszemy o pięknej technicznie pompce tylko o zwykłej pompce pozbawionej jakiejkolwiek finezji.

no tak, nie polecasz negatywów

przeczytaj ten fragment jeszcze raz. Niczego nie polecam!!!Żadnych ćwiczeń

oczywiście ci dałem przykład ze można nie zrobić pompek
tu masz wyciąg i podciąganie takie same ruchy czyli 90% wychodzi ze jest nie zdrowych


pisałes ze budowa nie pozwala na zrobienie pompek!!!

jaśniej Ci to opiszę.
Pisałes ze są tacy co nie mogą robić pompek,ja dodałem że jeśli nie można i pompek i zamiennych ćwiczeń(wyciskan w leżeniu) to coś jest nie tak

potem próbowałeś to przerzucić na nasza dyskusję czy że jeśli ktoś nie moze się podciągnąć mimo iż robi na wyciągu własną masę to jest również chory...


nie widzisz różnicy? Tu nie robisz ani pompek ani wycisków w leżeniu

tu robisz na wyciągu ale poodciąganie już nie

pogrubiłem Ci całą różnicę w tych przykładach,dla lepszego zauważenia o co chodzi.

dowodów było pełno

żadnych.
Jak się cokolwiek pojawiało to ripostowałem i milczałes tłumacząc "bo nie otrzymałem odpowiedzi którą chciałem"(w domyśle: nie przyznałeś mi racji wiec kończe temat)

nie mówię ze nie jest, w wojsku pompki to podstawowe ćwiczenie i raczej nie rozwija się tam nikt jak pan Łuka

jeśli już,to radze poczytać jakie są testy sprawności fizycznej do szkół wojskowych
jak się chcesz dostac do szkoły wojskowej to do żadnej nie ma testów z pompek(kiedyś kobiety zamiast podciągania miały pompki)

jeszcze zależy w jakich ćwiczeniach, bo podciąganie na jednej ręce jak by ktoś doszedł przy wadze 100 kg, to dźwiga na jednej ręce prawie 100 kg, na dwóch liczysz podwójnie czyli 200 kg
a to już jest lepszy wynik


a tu wychodzi brak praktyki.
Nigdy nie można liczyć że jak na jednej ręce dźwigasz x kg to na dwie ręce weźmiesz 2x kg
przykłady
wyciśniesz na klate 100kg, sądzisz ze na hantlach weźmiesz po 50 kg na rękę? Nie ma szans
wyciskasz na barki 80kg, sądzisz ze na hantlach weźmiesz po 40 kg na rękę? Nie masz szans.
podciągniesz się na drażku oburącz 10 raz,sądzisz ze na jednej ręce dasz radę 5 razy? Bez szans


i mała prośba. Nie teoretyzuj tyle. Dajesz absurdalne przykłady, całkowicie oderwane od rzeczywistosci jak choćby ten powyzej czy te brednie o innych kątach stawów czy przerostach jakichś mięsni.
Mało komu się to będzie chciało czytać zaniedługo(mowa o osobach postronnych)

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2012-12-13 01:36:53

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
ale nie dla zasady. Dla zasady to sobie można do kościoła chodzić jak cała rodzina chodzi, a nie twierdzić że coś jest zle jak się nie ma ku temu porządnych argumentów.
Dla zasady to można jeść nie zdrowo, jak cała rodzina nie ma diety
lepiej odradzić dla zdrowia

hola,hola sam przeciez napisałeś: ale żauważ że niektórzy ludzie którzy ćwiczą na siłowni nie zrobią pompek, tez są zdrowi, ale ich budowa im na to nie pozwala, więc wiadomo już o co chodzi
tak napisałem ze są zdrowi, ale nie dlatego ze ruch jest podobny w pompkach i wyciskaniu, ale dlatego ze wina leży w utrzymaniu kręgosłupa, może zbyt gruby brzuch który nie pozwala utrzymać się w takiej pozycji.
zauważ ze jak coś napiszesz przychylam się do tego w pewnym stopniu, mimo ze mogę uważać ze jest inaczej, bo nie chce rozpoczynać innych dyskusji, zależy mi na udowodnieniu tylko szkodliwości w negatywach według twoich zasad myślenia, nie chce ci narzucać jakichś swoich zasad, mimo ze w różnych sprawach tej dyskusji moje myślenie jest całkiem inne.

Zwłaszcza ze my tu nie piszemy o pięknej technicznie pompce tylko o zwykłej pompce pozbawionej jakiejkolwiek finezji.
jak można się nauczyć pięknej techniki, jak robiąc negatywy już na początku, nauczymy się błędnego ruchu, zbyt duży ciężar do nauki prawidłowego ruchu, nauka błędnego ruchu daje potem skutki uboczne
już widzę tu szkodliwość negatywów i nie mów ze jest inaczej

przeczytaj ten fragment jeszcze raz. Niczego nie polecam!!!Żadnych ćwiczeń
więc nie możesz nikomu nic polecić kto ćwiczy, bo każdy ma jakieś problemy, które według twojego myślenia można nazwać ze taka osoba jest nie zdrowa

pisałes ze budowa nie pozwala na zrobienie pompek!!!

jaśniej Ci to opiszę.
Pisałes ze są tacy co nie mogą robić pompek,ja dodałem że jeśli nie można i pompek i zamiennych ćwiczeń(wyciskan w leżeniu) to coś jest nie tak

potem próbowałeś to przerzucić na nasza dyskusję czy że jeśli ktoś nie moze się podciągnąć mimo iż robi na wyciągu własną masę to jest również chory...


nie widzisz różnicy? Tu nie robisz ani pompek ani wycisków w leżeniu

tu robisz na wyciągu ale poodciąganie już nie

pogrubiłem Ci całą różnicę w tych przykładach,dla lepszego zauważenia o co chodzi.


tak pisałem, bo przeważnie kto nie potrafi utrzymać pozycji prostej w pompkach ma grubszy brzuch, albo ćwiczył nie naturalne ruchy wykonując inne nie naturalne ćwiczenia,
mowa wcześniej była ze wyciski robisz, a pompek nie

jeśli już,to radze poczytać jakie są testy sprawności fizycznej do szkół wojskowych
jak się chcesz dostac do szkoły wojskowej to do żadnej nie ma testów z pompek(kiedyś kobiety zamiast podciągania miały pompki)

miałem na myśli poborowych, ale nie twierdzę ze są tam tylko pompki, twierdzę ze tam chyba nie szkolą poborowych do tak wielkiej siły jak posiada Łuka, bo nie wydziałem kogoś kto wyszedł z wojska żeby był jakiś silniejszy, lub dużo silniejszy od innych

a tu wychodzi brak praktyki.
Nigdy nie można liczyć że jak na jednej ręce dźwigasz x kg to na dwie ręce weźmiesz 2x kg

tak brak praktyki, ale wydziałem na filmiku Łukę jak wykonywał podciąganie z rękoma złączonymi, więc widzę ze ruch był podobny do podciągania na jednej ręce, więc taka osoba, gdyby spróbowała z ciężarem myślę ze szybko mogła by osiągnąć taki wynik jak on
zresztą Łuka ma wyćwiczone naturalne ruchy, a ruch podciągania na jednej ręce jest chyba naturalniejszy niż na dwóch, każdy wspinając się na góry czy na drzewo łapie jedną ręką a nie dwoma naraz.
tu może być inaczej to tylko moje myślenie

przykłady
wyciśniesz na klate 100kg, sądzisz ze na hantlach weźmiesz po 50 kg na rękę? Nie ma szans
wyciskasz na barki 80kg, sądzisz ze na hantlach weźmiesz po 40 kg na rękę? Nie masz szans.

wyciskanie na klatę, na barki, a hantle to są inne ćwiczenia więc jak mógłby osiągnąć taki sam wynik, jak być może w jednym pracuje więcej mięśni a w drugim nie
mimo ze brak praktyki ale w podciąganiu na jednej ręce i na dwóch biorą udział prawie lub te same mięśnie, a ty być może podajesz całkiem inne przykłady

podciągniesz się na drażku oburącz 10 raz,sądzisz ze na jednej ręce dasz radę 5 razy? Bez szans
dlaczego miałbym myśleć ze jeżeli na dwóch rękach podnioszę się 10 razy dam radę podnieść się na jednej ręce? jeżeli tu jest i tak zbyt duży progres siłowy
gdybym podniósł się 10 razy z jakimś dużym obciążeniem wtedy, mógłbym i tak myśleć

czy te brednie o innych kątach stawów czy przerostach jakichś mięsni.
Mało komu się to będzie chciało czytać zaniedługo(mowa o osobach postronnych)

tu chodziło mi o inny ruch, inne ułożenie trochę inny kąt jest
przerost mięśni czyli nieproporcjonalność są i takie przypadki, więc czemu miałbym to pomijać

doiliśmy do wniosku ze 90% na siłowni to są ludzie nie zdrowi
bo wg Ciebie jest taki sam ruch w wyciągu i podciąganiu:
cytat: to jak,ściąganiem wyciągu który jest ruchem takim samym jak podciąganie na drażku krzywdy sobie nie zrobił ale podciąganiem sobie zrobi?
bo wg Ciebie gdy jest taki sam ruch, a nie możliwość wykonana ćwiczenia to nie jest zdrowe
cytat: Jeśli nie mógłby robić pompek to nie mógłby również robić żadnych wyciskań w leżeniu,bo to te same ruchy a to znaczy ze nie są zdrowi.
gdy budowa jest nie naturalna, tych 90% stwierdzam ze chyba nie mają naturalnej budowy, większość ćwiczeń domatora to dla nich problem
cytat: no to chyba jasne ze skoro ich budowa nie jest na tyle naturalna by mogli wykonywac podstawowe ruchy tzn że nie są w pełni zdrowi.

pisaliśmy że jeżeli ktoś jest nie zdrowy nie może wykonywać negatywów:
cytat: przeczytaj ten fragment jeszcze raz. Niczego nie polecam!!!Żadnych ćwiczeń
a jednak tym 90% chcesz polecić negatywy, mimo że udowodniliśmy ze nie są zdrowi

tak więc jak pisałem wyżej nie chce nic udowadniać tylko szkodliwość negatywów, tak więc jeżeli odpowiadasz na pytania to tylko pod względem szkodliwości negatywów w tym co piszę
chociaż mógłbym się spierać i w innych sprawach, ale musiałbym bardziej przeanalizować to wszystko
pierw chce przyznania racji w szkodliwości negatywów: )
widzę w tym ryzyko szkody, sama nazwa mi mówi negatyw(n)y, mogący spowodować negatywne skutki

i mała prośba. Nie teoretyzuj tyle. Dajesz absurdalne przykłady, całkowicie oderwane od rzeczywistosci jak choćby ten powyzej czy te brednie o innych kątach stawów czy przerostach jakichś mięsni.
Mało komu się to będzie chciało czytać zaniedługo(mowa o osobach postronnych)

powtarzam jeszcze raz ze że:
tu chodziło mi o inny ruch, inne ułożenie trochę inny kąt być może minimalny, ale ty to odebrałeś jako chorobę
przerost mięśni, są i takie przypadki, więc czemu miałbym to pomijać, jeżeli mięśnie nie są proporcjonalne być może ciężko o prawidłowy kąt

Edit:
zadam pytanie, dla tych co są za negatywami
czy naukę pompki na jednej ręce zaczęli byście od negatywów na jednej ręce czy od inverted rows na jednej łapie
przyznam ze próbowałem ze swoją wagą uwieść się na jednej łapie i opuścić, nie to ze było ciężko to mógłby mi łokieć wyskoczyć, dlatego nie opuściłem się, ciało nie jest przyzwyczajone do tego ruchu, ale spróbuje nauczyć się zaczynając od inverted rows od małego ciężaru i będę progres ował ciężarem, bo negatywy jest to jednak powolniejszy i ryzykowny sposób jak na taki progres ciężaru i nie wydaje mi się możliwy tak wielki przyrost siły w krótkim czasie, prędzej jakieś narwania w łapie
a jak wcześniej pisałem, osiągnąłem tym sposobem podciąganie za kark na krótkim drążku, mimo ze nie umiałem tego ćwiczenia zrobić z powodu ruchu, być może tylko ja mam problem z opuszczeniem na jednej ręce
myślę ze ten przykład jest jak najbardziej dobry, bo na dwóch łapach już nie jestem w stanie sprawdzić czy coś mogło by mi się stać


Zmieniony przez - goldeniak w dniu 2012-12-13 14:28:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ta cała dyskusja nie ma sensu. goldeniak, tyle bzdurnych argumentów jeszcze nie widziałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
bzdury to ty wypisujesz na forum: )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
A ja podziwiam Quebla za cierpliwość & upór w tłumaczeniu, znam przynajmniej jednego moda () który by szybko to zamiótł

(no i siema wszystkim, kopę lat )

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
gdyby mi wytłumaczył nie szkodliwość negatywów ucichł bym: )
Edit:
zadam pytanie, dla tych co są za negatywami
czy naukę pompki na jednej ręce zaczęli byście od negatywów na jednej ręce czy od inverted rows na jednej łapie

myślałem o podciąganiu na ręce wpisało mi się pompka, a chodzi mi o podciąganie na ręce



Zmieniony przez - goldeniak w dniu 2012-12-13 14:56:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
wazzup1988
A ja podziwiam Quebla za cierpliwość & upór w tłumaczeniu, znam przynajmniej jednego moda () który by szybko to zamiótł

(no i siema wszystkim, kopę lat )

pan "scyzoryk" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Goldeniak

Ja się dyskusji o przewadze ich nieszkodliwości nad szkodliwością nie podejmę, nie na mój zasób wiedzy takie dywagacje. Własnym przykładem praktycznym zastosowania tego ćwiczenia nie dysponuję, do swojego niegdysiejszego maksa doszedłem ruchami połówkowymi (choć teraz skłaniam się ku temu iż faktycznie przeciążają one bicepsy kosztem pleców, i osobiście, gdyby mnie kto zapytał, stawiałbym na stopniowe przechodzenie od inverted rows do pełnego podciągania)

Naukę podciągania na jednej ręce zacząłbym albo od metody ręcznika w łapie pomocniczej albo stopniowego odejmowania paluchów z tej właśnie łapy (mam nadzieję że wiecie ocb, są to koncepcje polecane swojego czasu przez Freda, tą drugą kiedyś trochę się pobawiłem, i faktycznie jest efektywna, choć do pełnego podciągania jednorącz nie doszedłem z powodu ogólnego (sic!) zarzucenia treningów)

IMO i negatywy jednorącz i inverteded rows jednorącz byłoby tu mniej efektywne jeśli nie niebezpieczne (zwłaszcza te pierwsze - raz chciałem zrobić takiego negatywa, bolesne a nieprzyjemne to było, owe raz wystarczy)



Gsmt

Kariera wróżbity stoi przez Tobą otworem, zgadłeś w pierwszym podejściu

Zmieniony przez - wazzup1988 w dniu 2012-12-13 15:57:03

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Tabelki Lafaj

Następny temat

Trening na masę

WHEY premium