SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jestem bardzo słaby, nie mogę się podciągnąć

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8928

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
ja uważam, że jest to zupełnie błedna metoda próby zwiększenia ilości podciągnięć, która kłóci się z podstawowymi zasadami treningu siłowego
podobnie przy pytaniu: nie mogę wycisnąć wagi ciała. odp: wykonuj powtórzenia negatywne. też byś tak polecił?

bez zwiększenia siły ogólnej, bez przyzwoitej klatki (szczególnie dół), pleców, ramion nie da się zrobić postępu w podciąganiu na drążku

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 386 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9105
Mawashi czyli co byś polecił??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Podciągaj się z nogami na krześle np.
Lub wykonuj jakieś łatwiejsze ćwiczenia np. Inwerted Rows.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Niech robi tak jak jest w planie..

Negatywy według mnie mogą być..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 137
witam,zaopatrzylem sie w drazek (Tzn zamontowalem drewniana rure w drzwiach). co mam robic, ulozycie mi jakis plan treningowy ostatnio duzo cwiczylem, mam zyly na rekach i troszeczke boli lewa przy probie podciagniecia.

zatem :

mam hantel 4,5 kg
oraz ten drazek

podciagniecia negatywne robie, ale sprawiaja miduzo wysilku, tzn w jednej serii zrobie gora 3. czy moge robic serie 4x dziennie, w sklad ktorych wchodza:

10 pompek
15 przysiadow
30 brzuszkow
10x wycisniecie hantla
20 razy podnoszenie hantla do wysokosci barka
10 razypodnoszenie hantla do gory, tzn do podnoszenie do sufitu
na kazda reke
3x negatywne

moze byc?

Zmieniony przez - doran. w dniu 2012-12-09 17:41:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
ja uważam, że jest to zupełnie błedna metoda próby zwiększenia ilości podciągnięć, która kłóci się z podstawowymi zasadami treningu siłowego

a jednak na wielu działa, co można zauważyć nawet na tym forum.

podobnie przy pytaniu: nie mogę wycisnąć wagi ciała. odp: wykonuj powtórzenia negatywne. też byś tak polecił?

różnica polega na tym że dojść do wyciskania swej wagi można progresując z zaniżonego ciężaru. Przy podciąganu jest to niemożliwe bez zastosowania specjalnej maszyny o którą ciężko nawet na wielu siłowniach.

bez zwiększenia siły ogólnej, bez przyzwoitej klatki (szczególnie dół), pleców, ramion nie da się zrobić postępu w podciąganiu na drążku

a od kiedy to negatywy nie wyrabiają mięśni używanych podczas podciągania?


powtórzenia negatywne nie są dla osób początkujących i jest to jeden z podstawowych błedów jakie robią tacy ludzie. często za namową "doświadczonych" kolegów. odsyłam do podstaw opisanych przez Waidera.

jakich błędów?
Zresztą Weider? Poliquin poleca negatywy, Jan Luka również je zaleca.
Poliquin polecał negatywy w swym arcie właśnie tym którzy mają probleny z podciąganiem
Jan Łuka również i chyba nie musze pisać kim w dziedzinie podciągania na drążku jest Pan Łuka...
I co na to Weider?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wodzu też serwował negatywy swoim podopiecznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 312 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6480
na moje myślenie bez żadnych książek, negatywy to coś nie naturalnego, dochodzenie w szybki sposób do czegoś co powinno wymagać dłuższego czasu, zwiększenie siły nawet o 100% w ćwiczeniu w krótkim czasie,
można je porównać do niemowlaka, który nie wzmocnił mięśni chodząc na czworakach, a już zasadzają go do chodzenia, konsekwencje takich negatywów mogą być różne,
drugi przykład to grubas ważący 140 kg, czy sobie krzywdy by nie zrobił robiąc negatywy w podciąganiu? musi wzmocnić mięśnie, stopniować trudność choćby mając nogi na coraz wyższym przedmiocie, albo musi schudnąć,
zwykły chudzielec ważący 60 kg tez mógłby dołożyć na początek 80 kg żeby waga była równa 140 kg i robić negatywy, biorąc to na logikę powinien stopniowo wzmacniać mięśnie, bo może zrobić sobie krzywdę
chyba przekonałem do nie robienia negatywów, ale mam nadzieję ze ktoś mnie przekona żebym je robił: )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
na moje myślenie bez żadnych książek, negatywy to coś nie naturalnego, dochodzenie w szybki sposób do czegoś co powinno wymagać dłuższego czasu, zwiększenie siły nawet o 100% w ćwiczeniu w krótkim czasie

nienaturalnym to jest raczej zapuszczenie się tak,by nie móc podciągnąć się choćby raz.
Poza tym co w tym jest nienaturalnego? Ruch jest jak najbardziej naturalny, opuszczanie samo w sobie jeśli jest ruchem kontrolowanym a nie bezwładnym spadaniem, też nie jest niebezpieczne

Zresztą, zaczynałeś wyciskanie sztangi samym gryfem czy zacząłeś od tych kilku kilo?
A wyciskanie hantelkami zaczynałeś od samych gryfików czy było tam już kilka kilo?
Jeśli nalożyłeś(a tak robi 99% zaczynających adeptów) to czemu nie zacząłeś od zera by stopniowac obciążenie?

można je porównać do niemowlaka, który nie wzmocnił mięśni chodząc na czworakach, a już zasadzają go do chodzenia, konsekwencje takich negatywów mogą być różne

no raczej niemowlak ma też inne problemy uniemożliwaijące mu chodzenie od razu...no i jak już niemowlak zaczyna chodzić to wiecej problemów ma ze złapaniem równowagi niż ze "słabymi nogami".

poza tym,jakie mogą być te konsekwencje negatywów?

drugi przykład to grubas ważący 140 kg, czy sobie krzywdy by nie zrobił robiąc negatywy w podciąganiu?

jak pisałem wcześniej. Jesli owy grubas bedzie robił kontrolowane opuszczanie a nie bezwładne spadanie to nic sobie nie zrobi.
Tylko od grubasa zależy czy sam sobie krzywdy nie zrobi.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Tabelki Lafaj

Następny temat

Trening na masę

Wiecej