SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jedzenie z mikrofalówki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 16773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 269 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2643
Nie zawsze mam czas na gotowanie kaszy, ryżu w związku z tym pytanie czy mogę robić tak że dzień wcześniej ugotuje sobie kasze,ryz itp. wsadze do lodówki i na nastepny dzien odgrzewam w mikrofalówce i zaraz po jem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
kazdy ma tam jakis stopien do ktorego trzyma diete, niektorzy beda robic wszystko tak jak trzeba, a niektorzy beda odpuszczac i gotowac sobie na mikrofalach, taka dietetyczna tolerancja
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
jasne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4640
no jasne ze mozesz, przeciez nic nie tracisz

himen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
raczej nie polecalbym mikrofali, przewaga piekarnika jest taka, ze w nim jedzenie 'robi sie' dzieki wysokiej temperaturze, a w mikrofali dzieki szkodliwym przenikliwym falom elektromagnetycznym
oczywiscie sam jej raz na jakis czas uzywam zeby sobie zapiec jakas zapiekanke na 30 sekund wrzucam, ale zeby nagminnie uzywac to nie polecam
aczkolwiek to tylko moje zdanie

edit: weryfikuje nieco swoj poglad i zalaczam tekst, ktory znalazlem na jednym z forum, autorstwa jakiegos inz. technologii zywnosci, moze ellis tez cos ciekawego nam powie.
"Mikrofale co to właściwie są? jak już ktoś wyżej napisał są to fale elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, u nas do żywności stosowane jest około 920MHz zaś w USA 2150MHz (mogłem nieznacznie wartości pomylić) ich działanie polega na tym że gdy produkuje je megatron to wnika ono w żywność zmieniając swoją biegunowość 50 razy na sekundę, co za tym idzie? związki w które wnikają mikrofale (mogą max 2,5cm w głąb produktu wejść) obracają się dostosowując się do biegunowość, mówię to o łańcuchac węglowodanowych, białku, tłuszczach a zwłaszcza i przedewszystkim wodzie, ponieważ większe łańcuchy często (praktycznie zawsze) są połączone z innymi składnikami to głównie woda może być poruszana, i tak właśnie się dzieje że cząsteczki wody obracają się 50 razy na sekundę wytwarzając przy tym tarcie które daje ciepło to tak od strony fizycznej,

Teraz nieco od fizjologicznej. Wielokrotne badania nie stwierdziły szkodlwości spożywania żywności przygotowywanej za pomocą mikrofalówki, ponieważ mikrofale w 100% użyjmy słowa "wyparowują" , jedyne szkoldliwe skutki jakie może mieć to tworzyć w wyniku wysokiej temperatury niestrawne dla naszego przewodu pokarmowego konformacje białkowe, generalnie mikrofalówkę warto stosować do odgrzewania już uprzednio przygotowanej żywności, ponieważ w trakcie mikrofalowania nie wytworzą się ani melanoidy (barwiniki brązowej skórki np na kotletach) nie wytworzą sie też substancje tak głęboko odpowiadające za smak, dlatego lepiej sobie darować próbę gotowania w mikrofali"


Zmieniony przez - michal_bas w dniu 2006-09-23 19:45:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
ja mysle,ze najlepiej z mikrofalowki korzystac w sytuacjach,gdy naprawde musisz. Jak za to wiesz,ze bedziesz mial czas to ugotuj normalnie Lepiej dmuchac na zimne

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
ja jem z mikrofalowki i leje na to

ale fat jest to skzodliwe

tylko przeważnie z czasem nie wyrabniam ale gdybym go miał dużo to bym mikrofalówke w odstawke dał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 166 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10146
do odgrzewania jak najbardziej ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
o mikrofalach malo nam wiadomo(tzn. ja sam malo wiem) wiec skoro czegos nie znamy to lepiej nie korzystajmy
przypominam ze najzdrowszy sposob to gotowanie na parze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
no i na parze dużó lepsze wychodzi

ofkorse w mikrofali tlyko podgrzewam gotownie nie prysłżo mi nawet na myśl

ale i tak kurczak podgrzany w mikrofalówce a podgrzany w wodzie to 2 rózne smaki bo z mikrofali tkai suchy i gorszy niz podgrzeny w wodzie ale czas to pieniądz jak wiadomo więc nei zawsze się daje i wtedy mikrofalówka się bardzo przydaje

rym z nad wisłoka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 10140 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38697
Do tego potrawy z mikrofali nawet ryż są bardziej suche i tutaj potrawa traci na walorach smakowych bynajmniej jak dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chaczyk, skoro forum ma uczyc, to chcialem zwrocic uwage, ze przynajmniej nie znaczy to samo co bynajmniej, ktore tu jest uzyte w bledny sposob

a jeszcze co d otematu to taki dogrzewany w mikrofali ryz chyba trzeba kroic nozem heh
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc !!!!

Następny temat

Moje zapotrzebowanie kaloryczne... odpowiedzi

WHEY premium