SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki sprzęt kupić do domu?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
hardbeat
rion10
Powiem Ci, że zestaw fajny. Nie wiem tylko czy zrobisz na tych stojakach klatkę czy nie są za wysokie do wyciskania leżąc, ale zestaw ok. Tylko już powoli myśl żeby dokupić obciążenia więcej bo szybki Ci braknie


Cóż, wysokość stojaków to 87-145cm, także dam radę. Bardziej mnie zastanawia czy drążek oraz ławka i sztangi wystarczą do ćwiczenia wszystkich mięśni. Oczywiście priorytetem jest przybranie na masie, rzeźba to swoją drogą, moją główną motywacją jest przytyć, nie muszę wyglądać jak półbóg, ale oczywiście skoro już mam sprzęt to pewnie nad oboma aspektami będę mógł popracować.


Spokojnie dasz radę zrobić wszystkie podstawowe ćwiczenia żeby ruszyć masę, tutaj będzie Cię ograniczać zaraz ciężar. Oczywiście dieta musi być dobra bo bez tego masy nie będzie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
No właśnie, dieta... cóż mam ułożoną "własną" dietę. Dieta jest zróżnicowana, zero pustych kalorii i mało cukrów (zawsze z tym miałem problem, pochłaniałem gigantyczne ilości cukru, nie uwierzył byś chyba), natomiast nie mam pojęcia jak powinna wyglądać dieta węglowodanowa i białkowa. 4-5 posiłków będzie, największe nadzieje pokładam w gainerze, który powinien wspomóc dietę. Na pewno będę też więcej kalorycznych rzeczy jadł, to raczej nie zaszkodzi. Ale ogólnie to z dieta idę w ciemno, z resztą z programem treningowym też. Może z czasem to dopracuję?

Najwyżej sprawdzę sobie jakie posiłki mają dużo węglowodanów i białek i sobie je jakoś wcisnę do codziennej diety.


Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-08 09:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No musisz tą dietę podzlifować i cały czas poprawiać. Musisz sobie zdawać sprawę, że początkujący najszybciej progresuje ale ten stan nie trwa wiecznie. Im dieta lepsza tym lepiej dla formy i ogólnie pojętego zdrowia.
Pamiętaj, że gainer to też sporo cukrów

Zajrzyj sobie do tematów podwieszonych w dziale odżywianie znajdziesz sporo informacji o diecie.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
Przy okazji. Co ze sklepu SDF byście mi polecili na przyszłość? Chodzi o gainer i kreatynę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Możesz spokojnie brać coś z allnutrition. Dostępność, sporo różnych smaków więc śmiało możesz sobie zamówić.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
obecnie promo jest np w cenie gainera jest kreatyna dodana
https://sklep.sfd.pl/Berserk_Labs_Devil_Mass_ _Crea_X3-opis34239.html
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
Pfff niezłe jaja. Pracownik biurowy pierwszy raz mierzył się ze sztangą. Na początku prawie ją upuściłem bo się śmiać zacząłem. Jestem mega słaby :| Ławeczka trochę krótka jak na osobę 193cm ale jakoś dało radę. Już złożyć tego czerwia było trudno...

Panowie, macie jakieś pomysły na początkowy trening 30-40 minut ze sztangą płaską, łamaną oraz dwoma małymi 40cm? Coś nie jestem przekonany do tego treningu co sobie go znalazłem bo to raczej dla bardziej doświadczonych.


Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-08 19:46:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33078 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
rion10
No ja bym się trzymał raczej dolnego zakresu czyli 2,2g no chyba, że zapis tak niefortunny bo 5g białka to gruba jazda
teraz dopiero zauważyłem , było 2-2/5g bo chodziło o granice 2 lub 2 i1/2 g :)


wracając do pozostałych postów to zestaw całkiem fajny zakupileś :) jak zlapiesz dobry wiatr w żagle to na nim walniesz konkretne treningi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
hardbeat
Pfff niezłe jaja. Pracownik biurowy pierwszy raz mierzył się ze sztangą. Na początku prawie ją upuściłem bo się śmiać zacząłem. Jestem mega słaby :| Ławeczka trochę krótka jak na osobę 193cm ale jakoś dało radę. Już złożyć tego czerwia było trudno...

Panowie, macie jakieś pomysły na początkowy trening 30-40 minut ze sztangą płaską, łamaną oraz dwoma małymi 40cm? Coś nie jestem przekonany do tego treningu co sobie go znalazłem bo to raczej dla bardziej doświadczonych.



Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-08 19:46:59


Najważniejsze to dobrze złożyć sprzęt. A trening na początek możesz wziąć dowolny plan fbw na przykład z tematu Pierwszy rok treningów .

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
No tak, ja ćwiczę w niskim pomieszczeniu, niemal dotykam głową sufitu jak stoję, więc niektóre ćwiczenia nie wchodzą w grę. Poćwiczyłem 35min. Brak modlitewnika i drążka odczuwalny. Od razu widać, które partie ciała niedomagają i wymagają porządnego wysiłku. I i tak muszę dokupić ciężarki 5kg oraz 2,5kg oraz koniecznie jakieś rękawiczki.


Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-08 20:46:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + sprzet w domu

Następny temat

Co na redukcję

WHEY premium