SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki sprzęt kupić do domu?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9950

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 64 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 703
Podpinam się żeby nie śmiecić.
Chodzi mi o takie regulowane ławeczki. Pod sztangielki i żeby można było zrobić z niej skos do brzuszków. Waże około 95kg a w opisach jest masa max użytkownika 100kg. Nie mam zamiary tam wielkich ciężarów dźwigać. Chodzi o to czy tytrzyma to jeszcze jakieś dodatkowe 30 - 40 kg? Albo chociaż żeby to ze 2 3 miesiące wytrzymało. Aha nie chce żeby to też było za duże bo mam małe mieszkanie.


Zmieniony przez - Gigan w dniu 2019-01-05 05:08:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 28
Polecam Ci taki zestawik + Oczywiście drążek
https://allegro.pl/oferta/zestaw-30-kg-sztanga-gryf-lamany-120-cm-hantle-6569434822?fromVariant=6629583539

A co do masy to wydaje mi się dobrym rozwiązaniem w tym przypadku byłoby zakupienie gainera,którego sam stosuje i mogę Ci polecić bo efekty są znakomite.
A wiem jak to jest być chuderlakiem bo sam od roku wciskam w siebie jedzenie do oporu a gainer mi w tym pomógł. Poczytaj sobie o tym więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33075 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Gigan
Podpinam się żeby nie śmiecić.
Chodzi mi o takie regulowane ławeczki. Pod sztangielki i żeby można było zrobić z niej skos do brzuszków. Waże około 95kg a w opisach jest masa max użytkownika 100kg. Nie mam zamiary tam wielkich ciężarów dźwigać. Chodzi o to czy tytrzyma to jeszcze jakieś dodatkowe 30 - 40 kg? Albo chociaż żeby to ze 2 3 miesiące wytrzymało. Aha nie chce żeby to też było za duże bo mam małe mieszkanie.




Zmieniony przez - Gigan w dniu 2019-01-05 05:08:48
Wiem ze nie można umieszczac linków ale nie ma jak inaczej pokazac :):)

szukaj w necie - ta ma przyzwoitą cene https://www.olx.pl/oferta/lawka-marbo-semi-pro-skosna-regulowana-CID767-IDy5i3Q.html#60bad20280

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2019-01-05 09:12:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Gigan
Podpinam się żeby nie śmiecić.
Chodzi mi o takie regulowane ławeczki. Pod sztangielki i żeby można było zrobić z niej skos do brzuszków. Waże około 95kg a w opisach jest masa max użytkownika 100kg. Nie mam zamiary tam wielkich ciężarów dźwigać. Chodzi o to czy tytrzyma to jeszcze jakieś dodatkowe 30 - 40 kg? Albo chociaż żeby to ze 2 3 miesiące wytrzymało. Aha nie chce żeby to też było za duże bo mam małe mieszkanie.



Zmieniony przez - Gigan w dniu 2019-01-05 05:08:48


Nie patrz na maks użytkownika tylko całościowe obciążenie bo jak maks obciążenie użytkownika jest 100kg to osoba ważąca 70kg ale wyciskająca 100kg może trenować, a ważąca 105kg u wyciskająca 50kg już nie ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 64 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 703
Rozumiem ale sprzedawcy na allegro czy nawet w typowo z takim sprzętem odpowiadają że tak jak jest w opisie. I w końcu nie wiem co o tym mysleć.
Chyba że ktoś z was może mi pomóc i podać jakieś przykłady w rozsądnej cenie żeby można było brzuszki (możliwość pochylenia) i jakieś sztangielki. No tak żeby ze 150 kg wytrzymała.


Zmieniony przez - Gigan w dniu 2019-01-05 10:38:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
Dobra, sprzęt zamówiłem, odżywki też. Jakoś sobie dalej poradzę. A jak nie to miło mnie wspominajcie bo dobry chłopak jestem.


Dzięki za pomoc!


Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-05 14:34:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
hardbeat
Dobra, sprzęt zamówiłem, odżywki też. Jakoś sobie dalej poradzę. A jak nie to miło mnie wspominajcie bo dobry chłopak jestem.


Dzięki za pomoc!



Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-05 14:34:06


To chociaż się podziel co ciekawego kupiłeś bo skoro sprzęt zamówiony to coś fajnego wybrałeś. Jestem ciekaw co wyhaczyłeś.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
Nie wiem jak z linkami ale zaryzykuje. Na poczatek sobie sprawiłem coś takiego:

Zestaw MH7_110KG_KIER | Ławka dwustronna + stojaki regulowane + zestaw gryfów i obciążeń - Marbo Sport

https://www.marbo-sport.pl/product-pol-27199-Zestaw-MH7_110KG_KIER-Lawka-dwustronna-stojaki-regulowane-zestaw-gryfow-i-obciazen-Marbo-Sport.html

Do tego dorzucam modlitewnik oraz drążek oraz takie jakby podpórki do pompek. Jeszcze jakiś materacyk bo 6 weidera robię też od pewnego czasu. Potem może się zdecyduje na Atlasa, suwnicę lub coś w tym stylu zależnie od potrzeb. Mam pewne ograniczenia finansowe także nie mogę od razu wszystkiego kupić.

Poza tym mam dietę i Gainera. Jeśli chodzi o plan ćwiczeń to zapodam na razie Greyskull LP (trochę sobie go zmienię) + pare własnych pomysłów. Potem zobaczymy.


Pewnie mogłem kupić lepiej, ale w moim przypadku to sukces że w ogóle zacząłem. Idealnie na pewno nie jest. Najwyżej z czasem wymienię sprzęt na inny, zmienie program treningowy lub go poprawie, pokombinuje z gainerami i dietą. Ale będę ćwiczył codziennie.



Zmieniony przez - hardbeat w dniu 2019-01-06 16:58:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
Powiem Ci, że zestaw fajny. Nie wiem tylko czy zrobisz na tych stojakach klatkę czy nie są za wysokie do wyciskania leżąc, ale zestaw ok. Tylko już powoli myśl żeby dokupić obciążenia więcej bo szybki Ci braknie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1263
rion10
Powiem Ci, że zestaw fajny. Nie wiem tylko czy zrobisz na tych stojakach klatkę czy nie są za wysokie do wyciskania leżąc, ale zestaw ok. Tylko już powoli myśl żeby dokupić obciążenia więcej bo szybki Ci braknie


Cóż, wysokość stojaków to 87-145cm, także dam radę. Bardziej mnie zastanawia czy drążek oraz ławka i sztangi wystarczą do ćwiczenia wszystkich mięśni. Oczywiście priorytetem jest przybranie na masie, rzeźba to swoją drogą, moją główną motywacją jest przytyć, nie muszę wyglądać jak półbóg, ale oczywiście skoro już mam sprzęt to pewnie nad oboma aspektami będę mógł popracować.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening + sprzet w domu

Następny temat

Co na redukcję

WHEY premium