SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak urosnąć, od roku nic nie urosłem (15 lat)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18299

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 108 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3619
chyba tez skorzystam z tego treningu bo tez mi troche cm by sie przydało;)

Zmieniony przez - rydzek_sm w dniu 2008-12-02 16:47:53

If you want to be the best, you have to beat the best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1069
jak miałem 15 lat to byłem po fazie szybkiego wzrostu i przez 1,5 roku stanołem w miejscu przy 178cm. Teraz cos idzie bo w tym wieku kosci długie nie rosna a kregosłup sie powoli rozciaga (mam 18 lat i 182cm). Ze wzgledu na wzrost od roku zaprzestałem martwego ciagu co potwierdza negatywny wpływ dźwigania ciezarów. pozd.

"gdy masz siłę w rękach, cały świat leży u twych stóp"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3533
Z mojego punktu widzenia to wasze sytuacje (ktore notabene jeszcze chcecie poprawic) sa marzeniem. Ja idac do szkoly sredniej bylem sredniego wzrostu. Konczac LO juz bylem najnizszym uczniem (wszelkie mlodsze mlodsze roczniki okazaly sie wyroslakami) To jest dramat! :P A wydawaloby sie ze 170 to nie jest karlowaty wzrost.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Sam sobie moge sprawdzic te nasady kosci dlugich?
Nie, rentgen może wykazać
https://www.sfd.pl/zamykanie_nasad_kości_długich-t257460.html
co do zmian hormonalnych, to owszem, one powodują zakończenie procesu wzrostu, ale to indywidualne (kwestia aktywności aromatazy):
https://www.sfd.pl/duże_sutki-t162267-s6.html 

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 637
a co duze sutki maja do wzrostu? ;p

@edit:
ok juz rozumiem ;p

Zmieniony przez - neophyte w dniu 2008-12-07 21:44:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4979
Jogger moglbys cos wiecej napisac o tym suplu (AOL)? Znasz kogos kto stosowal? Jest to w 100% bezpieczne (w mlodym wieku nie doporowadzi do zmian hormonalnych?), czy moze lepiej wczesniej skonsultowac sie z endokrynologiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
AOL jest znany od lat, jego skład jest oparty na konkretnych badaniach - gdzieś to mam zanotowane gdyby miał powodować szkody, byłby dawno zakazany, po prostu zwiększa 'zdolność produkcyjną' przysadki i tyle.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
ale fakt faktem za małe ilości... to już wole samemu kilka razy dzeinnie powisiec 30sekund i porozciagac sie z 5minut dziennie i tak przez rok niż liczyc że szamanie tego coś mi da, to tak jakby witamina c miała większy wpływ na jakieś cechy człowieka, choc gdzieś czytałem w google po nagłówkach "końska dawka witaminy c leczy nowotwór/" jak masz kase i chęci do cwiczeń i reszty zalecanych rzezczy będących czynnikami wspomagającymi wzrot to możesz wg mnie to dodac

edit: aha, masz 15 lat to daj se spokój, sam zobaczysz urośniesz do tego czasu aż sie zdziwisz, a jak nie bardz oto wtedy prubuj, wszystko powinno byc podyktowane zdrowiem, bo można krzywde sobie zrobic a bardzoej zaawansowany wiek to większa pewnośc że nie zahamujesz czy tak nic sobie nie skrzywisz w trakce wzrostu organizmu.

Zmieniony przez - tommac20 w dniu 2008-12-10 15:35:46

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4979
Dobra Jogger powiedzmy ze mnie przekonujesz :D. Ale mam jeszcze pytanko, mowiac przed snem na pusty zoładek miales na mysli:
a) wieczorem i nie jedz kolacji
b) przed snem (po normalnej kolacji) i rano na pusty zoladek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 637
"edit: aha, masz 15 lat to daj se spokój, sam zobaczysz urośniesz do tego czasu aż sie zdziwisz, a jak nie bardz oto wtedy prubuj, wszystko powinno byc podyktowane zdrowiem, bo można krzywde sobie zrobic a bardzoej zaawansowany wiek to większa pewnośc że nie zahamujesz czy tak nic sobie nie skrzywisz w trakce wzrostu organizmu."


No jesli chodzi o skrzywienie to mam skrzywiony kregoslup nie jakos mega ale jest to denerwujące bo musze sie wyprostowac zeby miec max wzrost. I nie martwilbym sie o wzrost gdybym cos rosl chociaz 3 cm na rok a tu dupa 0... W przyszlym tygodniu mam zamiar wybrać się na te badania tarczycy i zrobic sobie ten rentgen kosci bo widze ze bez tego nie ma co dalej gdybac ;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moje fotki = prosze o rade !

Następny temat

REDUKCJA - czego brakuje?

WHEY premium