SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

REDUKCJA - czego brakuje?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 768
Cel: Redukcja tkanki tłuszczowej.
Sposób: Dieta + suplementy + spalacz + trening

Dieta redukcyjna - nie będę się rozpisywał, ogólne zasady są zachowane.

Suplementy:

Dzienne dawki









*Do tego osobno:
Chela-Chrom0,2 Razem: 175% (1 caps)

Mogę przyjmować 2capsy Chela-min czy będzie to za dużo minerałów?

Spalacz: Olimp ThermoSpeed Extreme MC
Tutaj pytanie: Zalecają 2caps dziennie. Chciałbym zwiększyć o 100% i w połowie zmienić na ThermalPro, który podobno jest mocniejszy. Co o tym sądzicie?

Pozostałe dodatki:
Olimp Chitosan 6caps
Ekstrakt zielonej herbaty (EGCG 55%) 2caps

Trening:
Siłownia 5dni, trening siłowy.
Bieganie 45-60min. 3dni
Rower 90-120min. 1-2dni.
A6W i inne nastawione na mięśnie brzucha.

Brakuje jakichś witamin/minerałów ?
Coś zmienić/dodać?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 76

Wzrost: 173

Obwód klatki: 0

Obwód ramienia: 0

Obwód talii: 0

Obwód uda: 0

Obwód łydki: 0

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: uzupełnię

Aktywność w ciągu dnia: Praca, aktywność niska

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siłownia, bieganie, rower

Odżywianie: Redukcyjna lecz niezbyt rygorystyczna

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: jak młody Bóg ;)

Preferowane formy aktywności fizycznej: 5x siłowy
3x bieganie
2x rower
7x A6W + inne na brzuch


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Witaminki (Vita-min, Chela-min), Zielona herbata (55%ECGC), Chitosan, Chela-Chrom, ThermoSpeed Extreme, ThermalPro

Stosowane wcześniej diety: kebab + frytki :]

Zmieniony przez - PinBack w dniu 2008-11-24 14:51:54

Zmieniony przez - PinBack w dniu 2008-11-24 14:57:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 768
mam omegę ;)
Następnego dnia zaraz kupiłem jak się zorientowałem, że zapomniałem zamówić :)

Mam bardzo specyficzny rodzaj pracy i nie jestem nigdy w stanie jeść regularnie. Pomysł z blenderem wydaje mi się najlepszy i go niebawem zastosuję.

Program treningowy naprawdę tylko tak wygląda. Ograniczam się do 3 ćwiczeń na mięsień, 4s15p.
Biegam sobie co 2 dni.

Swoją drogą rację mieli Ci co pisali, że thermospeed to syf. Do 3 w nocy nie mogę zasnąć ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 310 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4584
Preferowane formy aktywności fizycznej : 5x siłowy
3x bieganie
2x rower
7x A6W + inne na brzuch

Strasznie duzo tego i z tego co widzialem strasznie dlugo. Moim zdaniem wystarczy (jak juz tak chcesz bardzo) 4x silownia w tygodniu + 3xhiit. I tak bedzie ciezko, wiem co mowie bo sam robie redukcje teraz tyle ze ja robie 3 x silownia + 3x hiit/aeroby i czasem sie po prostu nie chce - a waga leci rowno 1 kg / tydzien wiec jest za***iscie.

Zamiast spalacza wrzuc BCAA, dobra dieta (na minusie kcal) i zobaczysz ze bedzie dobrze. Spalacz wrzuc dopiero jak okaze sie ze masz zastoj wagowy a bedziesz chcial dalej jechac w dol. No chyba ze jestes bardzo uparty to wrzuc go od razu, ale nie zaczynaj od 200% normy tylko zrob normalnie np. jedna paczke, potem przerwa, i druga zrob na 200% - jesli juz tak bardzo chcesz, ale ja odradzam

Redukcyjna lecz niezbyt rygorystyczna - rozwin to

Zmieniony przez - Mjaz85 w dniu 2008-11-24 15:07:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 768
Odpowiedź na dwa ostatnie zawrę w jedno - mam problemy z dietą.
Ułożę, ale nie zawsze się trzymam.
Nie mam po prostu fizycznie możliwości przyjmowania posiłków jak w zegarku ( z 6xdziennie robią się 3-4)
Do tego obecnie nie wystarczają mi tak małe porcje - przez to chitosan i chrom.
Za dużo mam węglowodanów - eliminuję jasne pieczywo, fast foody oczywiście, ale np. z cukrem już gorzej ;)

Do tego wszystkiego powyżej mam jeszcze Magnez z vit. B6 w tabsach rozpuszczalnych to sobie do mineralnej przy treningu wrzucam.
Dziennie staram się wypić 3-4l wody (chcę zwiększyć do 1l na 10kg masy).

Ile tej przerwy między efedrynami?


Zmieniony przez - PinBack w dniu 2008-11-24 15:22:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Odpowiedź na dwa ostatnie zawrę w jedno - mam problemy z dietą.
Ułożę, ale nie zawsze się trzymam.
Nie mam po prostu fizycznie możliwości przyjmowania posiłków jak w zegarku ( z 6xdziennie robią się 3-4)

3-4 jeżeli odpowiednio zbilansowane - ok.


Do tego obecnie nie wystarczają mi tak małe porcje - przez to chitosan i chrom.

patrz wyżej - jeżeli masz 6 małych porcji i nie wyrabiasz, to nie pomijasz dwóch, tylko rozkładasz to na 4.

Za dużo mam węglowodanów - eliminuję jasne pieczywo, fast foody oczywiście, ale np. z cukrem już gorzej ;)

Do tego wszystkiego powyżej mam jeszcze Magnez z vit. B6 w tabsach rozpuszczalnych to sobie do mineralnej przy treningu wrzucam.

w tabsach rozpuszczalnych lipa z przyswajaniem.


Dziennie staram się wypić 3-4l wody (chcę zwiększyć do 1l na 10kg masy).


po co 1l/10kg?


Ile tej przerwy między efedrynami?

????



pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 768
Lipa z przyswajaniem, okej, ale poczytaj pierwszy post.
Tam powinno być chyba okej - ponawiam pytanie czy warto dodać jeszcze jedną capse chela-min? (minerały).

1l/10kg czytałem, że to dobre proporcje przy redukcji.
Thermale zwiększają potliwość/częstotliwość oddawania moczu więc trzeba uzupełniać płyny. 7l to taka górna granica.

Mjaz85 doradzał przerwę między jednym, a drugim spalaczem - jak długą?
Planuję zacząć praktycznie od zaraz, pociągnąć miesiąc, potem miesiąc sama dieta + witaminy, a potem znowu dowalić spalacza jeżeli będzie taka potrzeba.

Zmieniony przez - PinBack w dniu 2008-11-24 15:55:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
chitosan, chrom olej, tse możesz zapodać, choć cudów się nie spodziewaj, dawka 4-6 kaps/dziennie. thermala olej bo to syf obecnie, witaminy - sztuka dziennie, chela mzb 1-2 sztuki.
po tse, a następnym spalaczu przerwa zbędna.

wodę pijesz kiedy czujesz pragnienie, nie by cały dzień w kiblu spędzić.

pzdr/


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2008-11-24 15:58:24

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 310 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4584
ja bym zrobil z tydzien przerwy, miedzy kolejnym spalaczem. Co do ilosci wody to przegiales z tym 1l/10kg Jak dasz rade to 7l bedzie ok, ja bym chyba nie dal rady tyle pic. Pije jakies 4 litry i tak czesto do kibla biegam.

poza tym jakos bez sensu to robisz. Teraz miesiac ze slaba dieta + spalacz, potem miesiac z dobra dieta bez spalacza, a potem znow slaba dieta + spalacz? Bez sensu, naprawde. Poza tym jak przedmowca, 4 posilki dziennie dasz rade ogarnac z odpowiednim bilansem spalacze ci nie beda potrzebne

Zmieniony przez - Mjaz85 w dniu 2008-11-24 16:07:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 768
Źle to zinterpretowałeś.
Dieta cały czas taka sama, będę tylko faktycznie musiał jakoś dobrze zbilansować na 4.
Dzięki za odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1740
wiesz co, jezeli wazysz 74 kg, jak masz napisane w profilu, to powaznie sie zastanow nad ta redukcja. Jasne - mozesz zejsc ze 2 kg, ale to nie powinno byc bardzo ciezkie - daj sobie na to 4 tygodnie i postaraj sie przy okazji nie zgubic mieska (antykataboliki zamiast spalaczy). To co napisales o swojej reducji brzmi dosc hardcorowo i zdecydowanie nie jest Ci potrzebne. Nawet jezeli wazysz kilka kilo wiecej niz napisales, to do nawdwagi Ci jeszcze daleko.
Zgaduje, ze raczej zalezy Ci bardziej na rekompozycji ciala (pol kilo wiecej miesa, pol kilo mniej tluszczu) niz na mocnej zmianie wagi, bo sie ostatnio troszke rozlazłeś i Ci bęben urusł, wiec wymyslileś, że musisz się odchudzić. Sposobem na to zdecydowanie nie jest faszerowanie sie maksymalnymi dawkami spalaczy i to jeszcze z efedryna oraz pytanie o mozliwosci podwojenia dawki. Szkoda serca, nerwów, snu - zreszta, co nagle to po diable. Jezeli nie musisz zrzucac wiecej niz jakies 10 kg czystego fatu, to delikatnie z chemia.
Jednoznacznie widac z Twojego postu, ze szukasz "tabletki na wszystkie problemy" a problem lezy tylko i wylacznie w systematycznosci. Dlatego masz jakis absurdalnie czeste teningi i praktycznie brak czasu na regeneracje.
Moim zdaniem cwicz 3-4 razy w tygodniu na silowni (max 1h na duzych ciezarach na najwieksze partie miesni, z ciagla zmianą wykonywanych cwiczen - najlepsza produkcja testosteronu) i do tego dorzuc 1-2 HIITy tygodniowo. Brzuch jak chcesz.
Jezeli zas chodzi o trzymanie diety, to fajnym rozwiazaniem jest stosowanie shaków - swietne do pracy i szkoly. Mielisz w blenderze np mleko z jogurtem, platkami owsianymi, odzywka bialkową, jagodami i czyms jeszcze, wlewasz to sobie do malych butelek a pozniej pociągasz ilekroc Ci sie zechce pic! W ten sposob masz np dwa posilki pomiedzy sniadaniem a obiadem. I za jednym zamachem mozesz od razu zrobic sobie np shake na posilek potreningowy - nie wyciagasz talerzy w szatni, ani nie musisz biec po silowni pedem do domu by zjesc posilek potreniengowy, tylko elegancko wyciagasz buteleczke z shakiem, kilka lyków i jeszcze sie nie przebrales, a juz zjadles posilek potreningowy. Dla mnie super.
Mieszkając sam robilem tez taki numer, ze po prostu nie trzymalem w domu wiecej jedzenia niz potrzebowalem na dany dzien, a to czegpo potrzebowalem bylo juz wczesniej odmierzone oraz zawsze mialem pod reka jakis zapychacz w stylu marchewka czy salatka z kapusty - wstretne to, ale zapycha zoladek i nie czuc glodu.
Stosuj przyprawy (imbir, pieprz, papryke), pol godziny przed posilkiem pij duza szklanke zimnej wody, zeby troche wypełnić żołądek.
Jezeli zalezy Ci na wynikach i chcesz pokazac sile swojego charakteru, to zrob sobie na poczatku tygodnia solidna liste rutynowych czynnosci, które musisz wykonac i czas na nie. Wczesna pobudka, prysznic, golenie sie (w które dni), mycie, sniadanie (co danego dnia?), jednoczesnie przygotowywanie shake'a, łykasz witaminy - kiedy jakie oraz wszystkie inne czynnosci - przycinanie paznokci, kiedy fryzjer, kiedy robisz pranie, prasujesz koszule, pastujesz buty, poswiecasz godzine na uczenie sie angielskiego - zawsze miej na to malo czasu, zebys musial ostro zasuwac zeby sie ze wszystkim wyrobic, a wyjdzie na to, ze nie dosc ze wszystko bedziesz mial zrobione genialnie dobrze, to jeszcze bedziesz mial wiecej czasu i gdy inni beda tracili czas na zastanawianiem sie nad sensem ich zycia i mankamentami trningu, to Ty bedziesz zasuwal do przodu w kazdej dziedzinie zycia. Tylko z tym trzeba myslec strategicznie - do przodu - zeby Ci sie nagle nie skonczyly pieniadze, jedzenie, zel do twarzy, maszynki do golenia, reczniki papierowe, witaminy, zebys mial umowiona wczesniej wizyte u fryzjera, wiedzial co za***istego robisz w wakacje, gdzie i z kim idziesz na sylwestra, bo wtedy za***iscie kontrolujesz ta czesc zycia, ktora mozna kontrolowac i nawet jak Ci sie przytrafi oszukany posilek, opuscisz trening, to i tak będziesz mial znakomity harmonogram i rezultaty, a jak Ci to wejdzie w krew, to nawet o nie bedziesz myslal i bedziesz mial wiecej czasu wolnego niz ludzie co przez pol dnia nie zrobia nic, a pozniej sie dziwia ze maja jakies takie nudne zycie i im opona na brzuchu rosnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 768
Powiem tak: chyba trochę osobiście końcówkę pojechałeś, ale za***iście trafiłeś :) SOG leci.

Trening tak wygląda tylko na papierze - robię jedną partię mięśni dziennie, tak mi wygodnie.
Biegam bo lubię, ale czasami jak wali mocny deszcz to odpuszczam.
Rower jest odkąd pamiętam i po porostu jeżdżę (teraz 1x tydzień).

Z tą chemią to może faktycznie trochę przesady - ważę jakieś 76kg, ale zdecydowanie za często ostatnio piję % ;)
Shake? Myślałem o tym, dobry patent. Byle nie mixować warzyw ;)

Świetnie wszystko ująłeś, mocno mi pomogłeś. Dzięki!
Doradźcie jeszcze jaki powinien być de facto trening?
Cały czas utrzymuję sobie raczej taki rekreacyjny bo nie zależy mi generalnie żeby mieć łapę wielkości uda - wolę raczej szeroko pojmowaną rzeźbę (po prostu nie mieć bejsu wielkości opony od Jelcza)

Edit:




Taki jest mój dzienny bilans witamin i minerałów spożywanych z suplementów. Nie za dużo czegoś? Bo widzę, że jest mało potasu, ale dieta jest dosyć bogata w warzywa (pomidor) i owoce (banan). Gorzej z żelazem, z jego źródeł łatwo przyswajalnych to wcinam tylko żółtka jaj :)
Jednak chyba nie ma co płakać, do tej pory nie przyjmowałem żadnych suplementów i jakoś żyję.


Zmieniony przez - PinBack w dniu 2008-11-24 20:18:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
wapń, zamiast dorzuć, 1,5 grama/dzień, podzielone na 2 porcje.


universal, olimp, trec, now...dużo firm ma w ofercie.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak urosnąć, od roku nic nie urosłem (15 lat)

Następny temat

Dieta profesional^^

WHEY premium