SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tym katabolizmem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
Jeżeli zwykle jemy co 3 godziny a czasem zdarzy sie sytuacja, że olejny posiłek będziemy mogli zjeść powiedzmy dopiero za 5 godzin, to czy będziemy mieli katabolizm??
Podobno wystarczą 3 posiłki dziennie i ludzie którzy tak jedzą to mają odstępy czasowe często ok. 6 godzin, więc czy oni wtedy też mają katabolizm czy nie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
dokładnie Początkowo też mi się wydawało, że to jakiś wymysł szatański. Koniec końców jestem ma CKD już prawie 3 miechy i przez ten czas biceps niemal mi nie zleciał (to że nie urósł inna sprawa ), więc wiem, że z tym spalaniem mięśni to nie tak szybko, a już na pewno nie w 5 godzin

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
dziwne pytanie. Katabolizm nie tyle zależy od częstości posiłków co od deficytu kalorycznego i ilości poszczególnych składników. Poza tym katabolizm nie jest wartością samą w sobie. Jak dla mnie to w ogóle nie jest żadną wartością. Przecież wiąże się on również z ubytkiem masy mięśniowej a przecież nie o to nam chodzi. Na diecie redukcyjnej największym osiągnięciem jest chudnięcie przy równoczesnym utrzymaniu masy mięśniowej a nawet jej budowaniem. Pamiętaj, że im więcej masz mięśni, tym więcej potrzebujesz energii do ich utrzymania. Tą energię organizm będzie czerpał nie tylko z pożywienia, ale również z tkanki nieaktywnej.
Dodam, że zaleca się spożywanie posiłków co 3 godziny nie ze względu na jakiś tam katabolizm, lecz po to, aby nie spowolnić metabolizmu.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
katabolizm wystepuje caly czas bo inaczej bysmy poprostu puchli, stare komorki zastepowane sa nowymi. Wymiana wszystkich komorek skory i miesni zajmuje jakies pol roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
No moze poza momentami, gdy jemy

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
no nie wiem bo jesli tak to wystarczylo by jesc 2 dni bez przerwy i przybrac 10kg masy, nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Ja to widze tak: po zjedzeniu pokarmu uzupelniamy glikogen i pompujemy triacylglicerole do komorek tluszczowych - anabolizm, w przerwach korzystamy z glikogenu i tluszczow - katabolizm. Do tego w przypadku stalego dostarczania aminokwasow i energii przy udziale hormonow anabolicznych (insulina, testosteron, itp.) nastepuje anabolizm miesni

A z tym jedzeniem non-stop przez dwa dni to by nie wypalilo, bo pokarm trawi sie najkrocej w 10h (gardlo-jelito grube), wiec co najwyzej bysmy biegali co chwila do klopa ale gdyby tak przyjmowac tylko glukoze i tluszcze to kto wie

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
dokładnie jak powiedział Charon Poza tym gdyby katabolizm występował cały czas, to nie byłoby miejsca na anabolizm. Albo rybka albo pipka

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 786 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3354
jesli zawezimy katabolizm do przemian zw. z komorkami tluszczowmi to spox. Ale przeciez katabolizm to takze usuwanie z organizmu np.: uszkodzonych wlokien miesniowych.
To ze procesy zyciowe przebiegaja rownolegle wydaje mi sie oczywiste wiec argument albo rybka albo... do mnie nie przemawia.

Zmieniony przez - jj ptak w dniu 2005-10-04 11:51:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
jj ptak, tak jak mówisz. W tym momencie chodzi mi o "przemiany zw. z komórkami tłuszczowymi" jak się wyraziłeś. Zawęziłem, bo rozumiem, że w pytaniu chodzi o jakiś praktyczny aspekt związany z katabolizmem np odchudzanie. Ale może się mylę i chodzi o czystą teorię? bo jeżeli tak, to oczywiście jest tak jak mówisz. Katabolizm i anabolizm to procesy równoległe, tyle, że mają miejsce w różnych partiach komórki.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Klasyczna definicja katabolizmu to "reakcje metaboliczne prowadzące do rozpadu złożonych związków chemicznych na prostsze cząsteczki" W tym kontekście nie do końca rozumiem to pytanie: "Jeżeli zwykle jemy co 3 godziny a czasem zdarzy sie sytuacja, że olejny posiłek będziemy mogli zjeść powiedzmy dopiero za 5 godzin, to czy będziemy mieli katabolizm?"
Przyjąłem, że tu chodzi o stan kataboliczny jako "stan spalania tkanki tłuszczowej", bo inaczej nie umiem zinterpretować tą wypowiedź.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 645 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3033
No mnie chodziło o katabolizm niechciany przezemnie i o obawę że utracę mięśnie przez katabolizm. Czasem mi sie zdarzy nie jeść przez 5 godzin jak jestem na mieście i mam coś ważnego do załatwienia i chcę wiedzieć jakie będą konsekwencje tego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak liczyć czas

Następny temat

ilość tłusczu i mięśni

WHEY premium