SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK POGRUBIĆ SZYJĘ

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 37170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 264 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8349
spotkalem na jednej z silowni takie urzadzenie:
czapka z pasów którą zakladasz na banie do niej na lince jest przyczepiona sprezyna która jest przyczepiona do atlasu(moze byc i do sciany)
cwiczy sie na niej w nstp. sposób:
zakladasz ową czapeczkę stajesz w odpowiedniej odleglosci azeby podczas ruchu napinac sprezyne i robisz "dziendobry"
Po 2 seriach na drugi dzien nie moglem glowy z lózka podniesc takie zakwasy

It hasn been said that something as small as the flutter of a butterlfy's wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
czasem sie diadem to nazywa jesli sie nie myle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
panowie
koledze chodzi o obwod karku BEZ NAPINANIA
kaptury maja tu niewielkie pole do popisu
owszem TROCHE pogrubia, ale i tak szyja pozostanie cienka
bajer polega na rozbudowaniu miesni karku samych w sobie (czyli tych ktore ruszaja glowa we wszystkich plaszczyznach)
jednak rozmowy z goscmi ktorzy siedza w sportach silowych od lat sprawily ze nie za bardzo wierze w mozliwosc rozbudowania szyji przez cwiczenia
juz pare razy slyszalem ze kark jak u byka to zasluga umieszczonych gesto w tych rejonach receptorow, totez praktycznie jedynym skutecznym sposobem jest doping
nie mowie tu oczywiscie o szyji o obwodzie 38-42cm ale o prawdziwym karczychu powyzej pol metra (BEZ NAPINANIA)

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1753 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20302
Fu podobnie mozna powiedziec o ramionach do podobnych parametrow sie dochodzi osobiscie mam 48cm obwodu w szyji i mysle ze wiecej nie rosnie no moze troche i niezauwazalnie. Ale wiadomo ze po SAA obwod by rozpieprzyl sie prawidlowo jakbym sie o to postaral.

Trening czyni rzemieslnika, MISTRZEM to sie trzeba urodzic
http://s5.bitefight.pl/c.php?uid=82912 <-- Taka ciekawostka
Tutaj sa moje fotki do oceny:
http://www.sfd.pl/temat233849

http://www.sfd.pl/temat286418/  WEJDZ ZOSTAW WPIS OD SIEBIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 328 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8202
szyje chyba ciezko pogrubic od cwiczen ale moze cwiczenia na kark by cos daly najlepsze cwiczenie na kark jakie znam to mostek zapasniczy ( jesli nie wiesz jak to wyglada to kładziesz sie na plecach podnosisz biodre kladziez glowe na ziemi- najlepiej to cwiczenie rob na macie tak ze stoisz na glowie ale nogi dotykaja ziemi heh nie wiem jak to lepiej opisac i starasz sie nosem dotknac maty - to cwiczenie wykonuje sie w sportach walki glownie w grapplingu i tak mysle 4-5 serii po 20 razy z czasem zwieksz i drugie cwiczenie odwrotne do mostka zapasniczego ze kladziesz glowe na macie ale juz jestes "przodem" do maty i krecisz we wszystkie strony bez podpierania sie rekami to tyle czesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1840 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 73449
mam pare pytan dotyczacych treningu karku. Cwicze go juz od 2 miechow i zauwazylem ze sie powoli pogrubia, ale jestem ciekaw czy powtorzenia na kark trzeba stosowac tak jak na przedramie i lydki czyli wymeczajace miesien czy stosowac zawsze stala ilosc powtorzen ?? i trenowanie karku ile razy w tygodniu bedzie najefektywniejsze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1753 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20302
Nie pieprzcie glupot tylko wroccie na poprzednia strone, a ten mostek zapasniczy mozna traktowac jak zrozgrzewke.
PS. Jeden raz w tygodniu chyba ze priorytetem to dodajesz sobie do 8 serii nastepne 6 na weekend.

Trening czyni rzemieslnika, MISTRZEM to sie trzeba urodzic
http://s5.bitefight.pl/c.php?uid=82912 <-- Taka ciekawostka
Tutaj sa moje fotki do oceny:
http://www.sfd.pl/temat233849

http://www.sfd.pl/temat286418/  WEJDZ ZOSTAW WPIS OD SIEBIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
fu o jakie receptory ci chodzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
"spotkalem na jednej z silowni takie urzadzenie:
czapka z pasów którą zakladasz na banie do niej na lince jest przyczepiona sprezyna która jest przyczepiona do atlasu(moze byc i do sciany)" -> Jak juz ktos wczesniej pisał jest specjalny sprzecior do tego, mozna kupic internetowym sklepie everlasta (na polskiboks.pl) o ile dobrze kojaze kolo stowki to kosztuje. Moj trener (od Muay thai, gdzie sila szyi/karku, czyli to o czym mowa w tym temacie jest niezwykle wazna) podawal podobne patenty to life-teca. Np dajesz hantla do siatki w zeby i machasz. Wydaje sie troche niewygodne, ale to wszystko kwestja dobrego ulozenia.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3454
Trenuje bjj od paru miesięcy i powiem wam że szyja jest jak rura strażacka :D Co prawda ja nie widze żeby wizualnie się coś zmieniło, ale kolega z którym trenuje był na masażu pare dni temu (tak sie złożyło że akurat ostatnio był przed rozpoczęciem treningów bjj) i masażysta spytał "coś ty zrobił z tą szyją?!" więc chyba nawet wizualnie sie zmieniła. Nie mówie już o sile bo to to jest bez porównania, żeby mnie udusić potrzeba niedźwiedzia :) I wzmacnianie szyi ma swoje korzyści w życiu codziennym. Słyszałem niedawno o kolesiu który trenował bjj i miał wypadek. Mianowicie upadek z wysokości prosto na główke. Nic mu sie nie stało ale wiadomo że to niebezpieczna rzecz i poszedł do lekarza. Lekarz powiedział mu że gdyby nie ćwiczył szyi to dzisiaj rodzinka miałaby mały zjazd (na stype).
A co do samych ćwiczeń to robimy mosty zapaśnicze różne wersje a dla początkujących mam takie ćwiczonko (pare minut dziennie a po paru miesiąch macie szyje mocne jak tury). Więc kładziemy sie na podłodze, ręce wzdłuż ciała, głowa ok. 5cm na podłogą. I wykonujecie najpierw 30 ruchów broda do mostka, potem 30 lewo-prawo (pilnować dużego zakresu ruchu i robić w miare powoli) następnie do barków (taki ruch jak wahadło zegara). Potem to samo tylko że na brzuszku. Zajmie to chwile a zobaczycie efekty.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to dobry trening jak na taki staż????

Następny temat

Proszę o ocenę treningu domatora

WHEY premium