SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAJKA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 14149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1672 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5836
Powieccie mi bo już mam dosyć dobry mentlik w głowie jak to jest z jedzeniem jajek Ja jem po 4 dziennie czy to moze zaszkodzić bo słyszałem że faceci nie powinni jeść dużo jajek no ale kulturyści spożywaja ich w ilościach nie ograniczonych i wszystko jest dobrze

TIGRE

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Białko z jaja w proszku powstaje z ovoalbuminy i nie ma tam cholesterolu. W innych białkach pochodzeni zwierzęcego produkowanych przez firmy dla kulturystów również nie ma cholesterolu.

50 w łapie... No cóż powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 25514 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 110527
białek mozesz jesc ile chcesz
chodzi o zółtka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 844 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 27935
Siema tigre ja ci odpowiem w miare mozlwie oki.A wiec tak jajek nie mozna jesc zbyt duzo poniewaz maja zbyt duzo cholesterolu a co za tym idzie wieksze ryzyko powstawanie chorob miedzy innymi choroby serca miazdzyca itd: kuturysci owszem jedza duzo jajek ale oni czesto jedza same bialka bo jak by mieli jesc cale jaja z zotkami to ciezko by z nimi bylo tylko jak wiadomo zotlko ma w sobie wiecej bialka niz samo bialko.Awiec mozesz jesc jajek duzo ale lepiej samych bialek.Ale jakby nie bylo cholesterol ma tez swoje takze dobre strony a wiec cholesterol bierze udzial w budowie scian komorkowych,z cholesterolu powstaja kwasy zolciowe ktore spelniaja badzo wazna role w trawieniu tloszczow ale nadmiar jego moze byc nie za dobry.wiec wymienie tez skutki nadmiaru moze odkladac sie w naczynich krionosny czyli miazdzyca,w woreczku zolciowym w postaci kamieni.podam jeszcze produkty najbardziej bogate w cholesterol mozg cielecy 2500mg/100gram, zoltka jaj 125mg/100gram,watroba 500mg/100gram, a potem to maslo,nerki,smalec, miesa tluste i w pozywnieniu czlowieka powinno sie nie przekraczac 300mg cholesterolu.Mam nadzieje ze ci pomoglem mniej wiecej z ymi jajkami a jak nei to mzoe innym ktorzy nie wiedza co to cholesterol pozdro dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co lepiej jeść: jajka na surowo czy gotowane(na twardo). Czy jest jakaś różnica? Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki.

PS: czy istnieje gdzieś na SFD temat z przepisami różnych potraw. Wiem że kiedyś było coś takiego, ale teraz nie moge nic takiego znaleźć. Jeśli ktoś się orintuje to prosze o LINKA. Z góry dziękuje za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 167 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2459
Z fachoej strony powiem jedno : Jajka są zupełnie nie szkodliwe, już dawno obalono mit o tym że podnoszą niebezpiecznie cholesterol! Jajka 3-4 dzienie i to całe razem z żółtkmi i najlepiej gotowane na miekko, powinny stanowic podstawę diety każdego pakera !!!

"Za wielką mocą idzie jeszcze większa odpowiedzialność."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najlepiej jadać jajka sadzone, w ten sposób nie zostają zniszczone cenne witaminy, które są niszczone w ten sposób.

Cholesterol w jajka jest neutralizowany przez lecytynę (która znajduje się w żółtkach), więc bilans pozostaje zerowy - nie wpływa na jego wzrost.

Myślę, że 3-4 jajka na dzień nikomu niezaszodzi - choć u mnie widać już zażółcenie skóry (istne solarium);P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pikador, a jak to wpływa na hormony ? u mnie przynajmniej wydaję się, że występują zaburzenia. wystarczy że zjem dwa jajeczka i mnie wysypuje syfami głównie na plerach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


cezarito mam podobny problem po zjedzeniu jajek, robIą mi się krostki na twarzy. a pozatym jak zjem kilka jajek na raz to mi niedobrze.

re-aktor - nie wiele rozumiem z tego co napisałeś

TO JAKIE JAJKA LEPIEJ JEŚĆ GOTOWANE CZY SUROWE?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3093
ostatnio czytałem w jakiejś gazecie (podajże "Moje zdrowie"), że najnowsze badania wykazały, że w zółtku jajka znajduje się dobry cholesterol, który obniża ten zły w naszym organizmie. Pod tym względem więc nie ma żadnych ograniczen w jedzeniu jajek(oprócz tych zdroworozsądkowych)
Ale wiadomo, że badania badaniom nierówne i jeszcze pewnie wiele razy zostaniemy zaskoczeni tego typu rewelacjami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3093
pikador: (wcześniej nie widziałem twojej odpowiedzi bo cos mi nie odświeżyło) , ale całkowicie się z tobą zgadzam i potwierdzam, z wielu źródeł juz czytałem ze zółtka i podwyższenie cholesterolu to mit.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 167 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2459
Trudno jednoznacznie obwiniać za te syfki jajka, ( dziwnie to zabrzmiało ;)) , zwróć wieksza uwagę na pozostałe składniki diety (ostre przyprawy, kwasne dodatki) !

"Za wielką mocą idzie jeszcze większa odpowiedzialność."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny!!!

Następny temat

Wyrzeźbione ciało

WHEY premium