SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Inicjacja ruchu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13034

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Ootoris
Kiedy mowa o upadku mięśniowym, w momencie, jak już naprawdę nie jesteśmy w stanie wykonać kolejnego powtórzenia? Progresuję w powtórzeniach, np. przy wyciskaniu francuskim hantli zrobię 6 powtórzeń jednak czuję, że spokojnie mógłbym robić 8 i przy kolejnym treningu dorzucić sobie delikatnie ciężar, czy mimo tego skończyć na tych 6 powtórzeniach, na następnym treningu zrobić wszystkie serie po 7 powtórzeń i dopiero na trzecim po 8 czy od razu je mogę zrobić?


Upadek mięśniowy to nie jest sytuacja, w której wiesz ze nie zrobisz kolejnego ruchu i odkladasz sztange. Upadek jest wtedy, kiedy gryf Cie zagniecie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Chciałbym zapytać o metodę progresji w powtórzeniach, w izolacjach np. na triceps robiłem dając nowy ciężar na pierwszym treningu 6/6/6 powtórzeń, na drugim 7/6/6, na trzecim 7/7/6 itd., aż do momentu, w którym zrobiłem 8/8/8, w bicepsie zaczynałem od 8 i szedłem tym sposobem w górę, do 12 powtórzeń, czy taka metoda jest dobra czy może zbyt ograniczać i lepiej by było robić przykładowo na jednym treningu 6/6/6, na drugim 7/7/7 i trzecim 8/8/8? I czy pierwsza metoda jest dobra jeśli chodzi o ćwiczenia złożone jak przysiad, OHP, czy wiosłowanie jeśli jest się jeszcze początkującym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Powinno byc ok. Ja bym jednak stawial na sile w wielostawach a niekoniecznie w izolacjach typu uginanie na bica.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Tzn? W jaki sposób? Nie jestem pewien czy do końca zrozumiałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
chodzi o to by malych grup miesniowych nie trenowac w sposob typowo silowy, a skupic sie na glownych bojach ktore dotycza klaty, grzbietu czy nog stricte

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Czyli mniej więcej skupić się w izolacjach na większym zakresie powtórzeń, tj. 8-12?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
dokadnie tak,traktuj je jako grupy miensiowe uzupelniajace trening tzw asystujace

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Rozumiem, czyli wszelkie wyciskania francuskie, uginania na biceps czy nawet wznosy bokiem 8-12, a reszta tych głównych, wliczając OHP 6-8?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
OHP mozesz robic na niskich zaresach akurat
reszta dokladnie tak jak napisales

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Rozumiem, super :) W międzyczasie zaczęło nurtować mnie inne pytanie, czy uginanie francuskie z hantlami i uginanie przedramion z supinacją muszą mieć ten sam ciężar czy nie ma problemu jeśli ciężar w tricu i bicu będzie się od siebie różnił?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW pomoc

Następny temat

Wiosłowanie gryfem mocno łamanym

WHEY premium