SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Inicjacja ruchu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13056

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Super, dzięki, już chyba mam odpowiedź na nurtujące mnie pytania :) Jestem ciekaw teraz jak nowa metoda sprawdzi się w treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Ootoris
Jak zrozumiałem, utrzymywać świadomie napięty mięsień podczas treningu danej partii, podczas wykonywania fazy pozytywnej, przytrzymania i negatywnej?


Oczywiście bo w pewnych ćwiczeniach napięcie może zaniknąć zupełnie w trenowanym mięśniu np przy uginaniu na biceps czy rozpiętkach w treningu klatki jak nie napniesz na szczycie to możesz trzymać hantle na wyprostowanych rękach.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
Ootoris
Super, dzięki, już chyba mam odpowiedź na nurtujące mnie pytania :) Jestem ciekaw teraz jak nowa metoda sprawdzi się w treningu


tylko nie podchodz do treningu az tak mocno pedantycznie, z czasem tego typu dzialania stana sie nawykim i nie będziesz o nich myslal

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
TomQ-MAG
Ootoris
Super, dzięki, już chyba mam odpowiedź na nurtujące mnie pytania :) Jestem ciekaw teraz jak nowa metoda sprawdzi się w treningu


tylko nie podchodz do treningu az tak mocno pedantycznie, z czasem tego typu dzialania stana sie nawykim i nie będziesz o nich myslal


Dzięki za radę, tutaj też chyba wkrada się niestety namiastka mojego uporczywego perfekcjonizmu. I przez tego typu rzeczy właśnie pojawiają mi się pytania typu "czy prawidłowo robię wyciskając sztangę ramionami w górę" czy właśnie początek ruchu powinienem czuć w innej części ciała bo cały czas w głowie coś mi podpowiada, że wykonuję dane ćwiczenia źle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
mysle, ze pare treningow z doswiadczona osoba zalatwilo by sprawe obaw o technike i poprawnosc wykonywania cwiczen, napiecia miesni itd

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
To może będę musiał wtedy pomyśleć nad czymś w tym kierunku w najbliższym okresie, co prawda sprzęt skompletowałem sobie w domu, co jakiś czas uzupełniam "kolekcję", ale wygląda na to, że kilka konsultacji nawet z trenerem to nie byłby taki zły pomysł :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
Jak trafisz na kogoś ogarniętego to przez kilka treningów podstawy fajnie sobie przerobisz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
A jak nie ma nikogo w pobliżu to dobry trener pomoze również przez Internet. Technikę mozna korygowac za pomocą filmów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Myślę, że ćwiczenie za pomocą filmów też jest całkiem dobrym rozwiązaniem :) Jeszcze dziś zaczęła mnie zastanawiać kwestia dodania ćwiczeń na dwugłowe uda i tylny akton barków, a nie chciałbym zakładać nowego tematu, mój plan wygląda następująco:

A:
Nogi - przysiad bułgarski
Plecy - drążek nachwyt
Klatka - wyciskanie sztangi na ławce poziomej
Barki - arnoldki
Triceps - wyciskanie francuskie sztangielek leżąc
Biceps - uginanie przedramienia z supinacją nadgarstka

B:
Nogi - przysiad bułgarski
Plecy - wiosłowanie sztangielką
Klatka - wyciskanie sztangi na ławce dodatniej
Barki - odwodzenie ramion w bok
Triceps - wyciskanie francuskie sztangielek leżąc
Biceps - uginanie przedramion ze sztangą

C:
Nogi - przysiad bułgarski
Plecy - drążek nachwyt
Klatka - dipy
Barki - odwodzenie ramion w bok w opadzie tułowia
Triceps - wyciskanie francuskie sztangielek leżąc
Biceps - uginanie przedramienia z supinacją nadgarstka

Zastanawia mnie czy jest sens, żeby unoszenie ramion w opadzie tułowia mieć w inny dzień bo nie wiem czy przy tym ćwiczeniu pracuje boczny akton, przedni na pewno nie i wydaje mi się, że to by mogło być marnowaniem dnia, w którym mógłbym ten przedni akton przećwiczyć dodając do tego barków jeszcze dodatkowo arnoldki, ale pytanie czy wtedy to by nie było zbyt dużo jak na jeden dzień, a tylnego aktonu u mnie praktycznie nie ma, dodatkowo nie wiem kiedy mógłbym włączyć trening na dwugłowe uda.


Zmieniony przez - Ootoris w dniu 2018-11-25 10:49:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
co do wykonywania cwiczen na tyl miesnia naramiennego, tutaj i tak caly bark bedzie pracowal, jak i czesc grzbietu, nie da sie dokladnie wyizolowac tylko tylnej czesci samego miesnia naramiennego.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW pomoc

Następny temat

Wiosłowanie gryfem mocno łamanym

WHEY premium