SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Inicjacja ruchu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 13014

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
To będę dalej progresować przy negatywach :)

Mogę swonodnue dodać martwy ciąg po negatywach z obciążenuem przy FBW czy to by było za dużo mając jednakowy plan 3x w tygodniu? Nie wiem czy same negatywy wystarczająco rozwijają mi plecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Ootoris
To będę dalej progresować przy negatywach :)

Mogę swonodnue dodać martwy ciąg po negatywach z obciążenuem przy FBW czy to by było za dużo mając jednakowy plan 3x w tygodniu? Nie wiem czy same negatywy wystarczająco rozwijają mi plecy.


A jak wygląda plan na tą chwilę? Wrzuć go tutaj żeby nie trzeba było szukać i gdzie chciałbyś dorzucić ten mc?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
1. Przysiad 3x 6-8
2. Negatywy z obciążeniem 3x8
3. Dipy z obciążeniem 3x 6-8
4. Ohp 2x 6-8
5. Wyciskanie sztangi wąsko 2x 8-12
6. Uginanie ramion ze sztangą 2x 8-12

Trening 3x w tygodniu, pon, śr, pt, tak myślałem, żeby martwy wrzucić zaraz po negatywach, chciałem mieć tki plan do momentu aż nie zacznę się podciągać bo wiele słyszałem o tym, żeby nauczyć się podciągać to warto praktykować najlepiej 3x w tygodniu, przez to też nie chciałem rozdzielać sobie na treningi A i B.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Ootoris
1. Przysiad 3x 6-8
2. Negatywy z obciążeniem 3x8
3. Dipy z obciążeniem 3x 6-8
4. Ohp 2x 6-8
5. Wyciskanie sztangi wąsko 2x 8-12
6. Uginanie ramion ze sztangą 2x 8-12

Trening 3x w tygodniu, pon, śr, pt, tak myślałem, żeby martwy wrzucić zaraz po negatywach, chciałem mieć tki plan do momentu aż nie zacznę się podciągać bo wiele słyszałem o tym, żeby nauczyć się podciągać to warto praktykować najlepiej 3x w tygodniu, przez to też nie chciałem rozdzielać sobie na treningi A i B.


To spokojnie możesz po negatywach dać jeszcze martwy. Powinieneś dać radę bez problemu bo ogólną objętość w treningu masz dość małą.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Warto by było zwiększyć ilość serii w ćwiczeniach i dodać w każdym po jednej bądź w głównych ćwiczeniach dodać powtórzeń?


Zmieniony przez - Ootoris w dniu 06/05/2019 09:36:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Ootoris
Warto by było zwiększyć ilość serii w ćwiczeniach i dodać w każdym po jednej bądź w głównych ćwiczeniach dodać powtórzeń?



Zmieniony przez - Ootoris w dniu 06/05/2019 09:36:59


Warto co jakiś czas zmieniać parametry treningu. na początek wykonywanie 3 serii przysiadów i po 2 serie pozostałych ćwiczeń może wystarczyć, ale z czasem warto to zwiększyć.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
Myślę, że jeszcze wtedy trochę czasu tak pociągnę i pomyślę nad zmianą :) Jak przy masie wygląda kwestia biegania? Wielu to odradza, część artykułów mówi, żeby ewentualne cardio wykonywać jedynie przez krótki czas, wiem, że to może nieco zahamować progres, ew. trzeba by było dorzucić więcej kcal jednak samo bieganie ma też dużo zdrowotnych zalet, z których szkoda by było rezygnować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Ootoris
Myślę, że jeszcze wtedy trochę czasu tak pociągnę i pomyślę nad zmianą :) Jak przy masie wygląda kwestia biegania? Wielu to odradza, część artykułów mówi, żeby ewentualne cardio wykonywać jedynie przez krótki czas, wiem, że to może nieco zahamować progres, ew. trzeba by było dorzucić więcej kcal jednak samo bieganie ma też dużo zdrowotnych zalet, z których szkoda by było rezygnować.


To zależy jak długo chcesz biegać, jaki cel przyświeca temu bieganiu? Bo bieganie samo w sobie nie jest złe, ale trzeba jakoś sensownie rozłożyć jego ilość w skali tygodnia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5999
3x w tygodniu, po każdym treningu, celem jest samopoczucie i jako taki jaśniejszy umysł po bieganiu, pytanie czy nie jest to przesadna ilość, mam siedzącą pracę, w której mam możliwość robienia sobie krótkich przerw, żeby pochodzić na zewnątrz, czy 20/30 minut by było optymalnie? Bądź 40 minut zwykłego marszu po treningu, obiło mi się, że bieganie spala glikogen przez pierwsze 20 minut i też prawdę mówiąc nie chciałbym zbędnie go tracić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777690
Glikogenem się nie przejmuj bo nie robisz takich treningów żeby go specjalnie wydrenować poza tym szybko się uzupełnia, a człowiek wytrenowany magazynuje go więcej.
1-2 razy w tygodniu 20-30 minut biegu nie zaszkodzi czy marszu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW pomoc

Następny temat

Wiosłowanie gryfem mocno łamanym

WHEY premium