SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

II Otwarte Wrocławskie Wyciskanie Wielokrotne

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
delsterydo
A gdzie mamy startowac?Szanse innym dajemy przez organizowanie zawodow poswiecamy swoj czas i pieniadze.Odpowiednio wczesnie informujemy,przedstawiamy wyczerpujacy regulamin/czego nie mozna powiedziec o wszystkich organizatorach tego typu zawodow/i za kazdym razem slyszymy o jakiejs nieuczciwosci z naszej strony.Od kilku lat organizujemy Wyciskanie Wielokrotne open na 50kg czy 60kg w ktorym wystartowac moze kazdy.My zawsze liczymy sie z tym ze moze pojawic sie ktos kto zrobi lepszy wynik.Dla nas to sprawdzian naszych zalozen treningowych i dobra zabawa z emocjami.Rekordzista na obu ciezarach nie jest przeciez jakims"GIGANTEM"ale milym,skromnym,75kg zawodnikiem.Pewnie ze ciekawiej by bylo gdyby wygral ktos inny.Moze to Tobie uda sie ta sztuka zapraszam i pozdrawiam ..
...
Napisał(a)
Usunięty przez masti za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512
nie czepiam sie o orgnizacje, nagrody czy regulamin....
wiadomo, ze was jest ciezko dogonic-szczerze to nie interesuje mnie ww, wiec nie wiem jakie tam macie treningi i czy ciezko-sadze, ze na pewno- zro bic dobra forme.
Sa tez organizowane zawody w roznych czesciach kraju-pamietam, ze ACTIVLAB cos tam organizowal-teraz MP w Zlotoryi-na pewno wygracie-mi chodzi o to, ze sami startujecie jakby na swoich zawodach.
pozdr i powodzenia w treningach

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Niebawem ruszą imprezy w Wyciskaniu Wielokrotnym a wraz z nimi spory w jaki sposób wykonywac powtórzenia. Myślę, że czas najwyzszy ujednolicić sposób wykonania.
1) szerokość chwytu sztangi - dowolna
2) tempo wykonywania ruchu - dowolne
3) czas trwania próby ograniczyć np. do 5 minut
4) pozycja - pośladki i barki - kontakt z ławeczką, ułożenie nóg - dowolne (uniesione lub opuszczone) bez kontaktu z ławeczką
5) dozwolone przerwy w wykonywaniu powtórzeń (w górze lub na klatce) nie dłuższe niż np. 10 sekund (ze względu na widowiskowość). Wymogiem jest utrzymanie stałego kontaktu dłoni ze sztangą
6) zakres ruchu - kontakt z klatką piersiową i pełny wyprost
7) sędzia kończy próbę po upływie 5 minut lub gdy zawodnik wcześniej odłoży sztangę na stojak

Najwięcej uwag był do pozycji i tempa wykonywania ruchu. Niech każdy ma możliwość opracować swoją strategię. Rosjanie rozgrywają swoje zawody ograniczając czas do 5 minut, dopuszczając do przerw w czasie próby. Zróbmy to samo - będziemy mieli porównanie i może uda się skonfrontować WW z Rosyjskim Wyciskaniem. O wynik konfrontacji jakoś jestem spokojny. Bardziej obawiam się opinii nad ujednoliceniem sposobu wykonania. Chociaż nie wiem do czego jeszcze można się "przyczepic".

Do moderatorów:
Dobrze by było stworzyć tabelę rekordów Polski na poszczególnych ciężarach, np:
- 40kg, 50, 60, 70, 80, 90, 100...
Do ktorych może podejść każdy niezależnie od swojej wagi. Takie próby bicia rekordu możnaby rozgrywać przy okazji imprez w wyciskaniu wielokrotnym po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorowi swojej chęci.
Pozdrowienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1572 Wiek 112 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9512
wycwiel-mysle, ze z nogami w powietrzu-tak jak zawsze bylo-jest chyba najuczciwiej

moc i sila

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 626 Wiek 51 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9876
Też myślę, że nogi powinny byc u góry (nie ma wtedy zadnej możliwości oszukania a z nogami jest taka możliwośc) no i mam watpliwości co do przerwy ze sztangą na klatce - reszta oki

"Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
witam
napisalem ten tekst po zapoznaniu sie z lektura artykulu "Nowiny z wyciskania wielokrotnego"ktorego autor najwyrazniej nie orientuje sie co dzieje sie na rodzimym rynku i zastanawia sie nad oficjalna nazwa WW.Jasne ze uwazam ze dotychczasowa pozycja powinna zostac choc chcialbym rywalizowac w wiekszym gronie a najwiecej uwag jest wlasnie do pozycji.Drugi problem to tempo wykonywania ruchu tu tez sa uwagi.Pomyslalem sobie ze pewnym rozwiazaniem bylo by wprowadzenie ograniczenia czasowego.5min.jak Rosjanie chociazby dla porownania naszych wynikow. Przerwy rosyjskie tez wydaja mi sie dziwne.Dlatego zostal bym przy ewentualnych przerwach w "gorze".Co do czasu mysle ze nie bylo by takich roznic w wynikach i kazdy staral by sie wykonac ruch jak najszybciej zyskamy na widowiskowosci.W kazdym badz razie Wroclawska Grupa WW jest otwarta na wszelkie ewentualne zmiany.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Z tym czasem 5 minut-jest to jakies rozwiazanie tylko mam obawy czy nie pójdzie to w kierunku bardzo szybkiego i byle jakiego wyciskania-beda problemy z zaliczeniem(niepełne ruchy,odbijania itp)
Dla was te 5 minut-to duzo za mało-200-300-400 powtórzeń robiliście po 15-20 minut..:)
W 5 minutach bedzie rywalizacja szybkościowa-bo wytrzymałości macie na 4 x dłużej..
Wg mnie troche te cieżary na wyżzym poziomie sa za małe-Moze wprowadzić obciążenie 3/4(75% masy ciała0 i 5 minut max?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Osobiscie jestem zwolennikiem rywalizacji OPEN. Jeden ciezar dla wszystkich i takie bylo poczatkowe zalozenie WW jakie organizowalismy z prof. Stefaniakiem z Wroclawskiej AWF /Otwarte Akademickie Mistrzostwa POlski w WW Open/. Na AWF impreza po 5 latach siadla.Dlatego robimy Wroclawskie Wyciskanie Wielokrotne.Dodalismy kilka KG zeby ilosc ruchow spadla.Mysle ze procentowe okreslanie ciezaru wprowadza zamieszanie.Zreszta nie uwazam zeby w tej zabawie masa ciala miala decydujace znaczenie. Wiadomo im nizszy ciezar tym lepiej dla lzejszych i naodwrot.Sprawdzony "Zloty srodek"to 50-60kg.My Polacy wymyslamy co i rusz jakies problemy a Rosjanie jada Mistrzostwa Europy a nasze pismaki pisza wiecej o nich niz o nas.A co do czasu wykonywania proby to skrocenie czasu wplynie na widowiskowosc a dla nas z Wroclawia to nowe wyzwanie /zmiana treningu/.Od zaliczania ruchu jest sedzia.Dla Tych ktorzy nie moga wyprostowac reki do "konca" dabra konkurencja bedzie poker sportowy - oczywiscie.

Pozdrawiam:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Można zrobić też dwie konkurencje w formie wieloboju:
np:wyciskanie cieżaru 50-60 kg-czas 5 minut a druga wyciskanie masy ciała bez ograniczen czasowych.

Czyli test wytrzymałości i wytrzymałości siłowej.


Ewentualnie trzecia konkurencja -swobodne wyciskanie-ciężar 50% masy,czas bez ograniczeń,przerwy bez ograniczeń-byle nie kłaść na klacie-ale w tej formule to właściwie dlaczego nie?.

Opracujcie dokłady,jasny regulamin i robić mistrzostwa świata-zawsze ktoś przyjedzie by porównać się z konkurencja.

Przydałoby się też jakieś automatyczne urzadzenie z wyświetlaczem do liczenia powtórzeń-by było to atrakcyjniejsze dla widowni.Mógłby być to czujnik na srodku gryfu zaliczajacy powtórzenia od określonego położenia do ustawionej wysokośći-zawodnik zrobił by kilka powtórzeń do ustwienia tych parametrów .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywki na poprawę siły i szybką regeneracje

Następny temat

Międzynarodowe Mistrzostwa Czech WUAP w Wyciskaniu Sztangi.

WHEY premium