SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyciskanie Wielokrotne - propozycje, uwagi , dyskusje

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 363249

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
Współczynnik wielokrotny ( ciężar sztangi x ilość powtórzeń / CC ) w przypadku kobiet x 1,5
Zawody rozgrywane open bez podziału na mężczyzn i kobiety .
O obciążeniu startowym decyduje zawodnik ( min. 20kg - ciężar gryfu ).
Mozliwość doboru obciążenia co 0,5 kg.
Wykonanie zgodne z regulaminem MP w WW.
Czas podejścia do próby od wywołania 1 min.

Szybka dyskusja i przedstawiam propozycje dla WCT Spartan na konkurencję WW w ramach Pucharu Dolnego Śląska( musi byc open bo nie będzie zgody na kat. )
Przypomnę konkurencje PDŚ ( podciąganie z 20kg open, podciąganie bez obciążenia open - w przypadku kobiet x 2 , pompki na komendę open - w przypadku kobiet x 2 ,strict curl wielokrotny open - w przypadku kobiet x 2 , WW open - w przypadku kobiet x 1,5 ) .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
W ostatnim czasie zaczęły odbywać się częściej zawody WW szkoda tylko że mało jest informacji o nich.
To znaczy na fb są ale może by tak tutaj się dzielić nimi . Zawodnicy WW ale też inne osoby jak coś wiecie o zawodach to wrzucajcie tu info. zawsze to więcej ludzi zasili listy startowe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39536
Czy wyciskanie Wielokrotne będzie tak jak mówiłeś że zawodnik ma 2 sekundy na wycisniecie ciężaru wg timera?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
No właśnie ?
Czekam na wasze sugestie . Czas próby to 5min. przy narzuconym tempie ( co 2sek sygnalizowanym przez timer ) napewno trzeba myśleć o zwiększaniu obciążenia aby zapewnić sobie wysokie miejsce .
Podczas IV PDŚ w 2020 wykonywaliśmy ruch z podwójnym stopem ale z tego co widzę większość woli zachować możliwość odbicia sztangi od klatki więc moja propozycja to 2 sek na wykonanie ruchu kolejny wykonujemy po sygnale ( 2 sek ) czy zostawiamy tak jak było na VI MP WW z wyborem obciążenia .
Pierwsza opcja preferuje bardziej siłę ( bo deklarowane obciążenia były by większe ) , druga ta z MP preferuje batrziej wytrzymałość ( a tym samym mniejsze obciążenia ) .
Tak czy siak muszę przedstawić dla organizatora rozwiązanie wykonania WW open .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39536
Pierwsza opcja co 2 sekundy zapowiada się bardzo ciekawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4545 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39536
No i ciekawie kto przy takim tempie wytrzyma 5 minut?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 110 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4550
Nie ma co myśleć trza trenować a nie to co nasi piłkarze dziś pokazali
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 110 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4550
Każda formuła będzie dobra tylko trzeba pomyśleć żeby przyciągnąć do tej dyscypliny innych. Trzeba ustalić formułę zawodów na stałe a nie zmieniać co zawody bo to też zniechęca ludzi bo niektórzy ćwiczą jedno a później jest coś innego.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 110 Wiek 47 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4550
A tak poza tym to dziękuję wszystkim, za zawody organizatorom jak również uczestnikom za doping podczas moich zmagań
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
Goldi dla tego trzeba sobie dobrać taki ciężar z którym się wytrzyma 5min.

Rychu ja mam od górnie narzucone mam przygotować regulaminy do konkurencji V PDŚ ( wrzesień - październik ) wszystkie mają być open bez podziału na kobiety i mężczyźni więc coś muszę wykombinować mam nadzieję że z Waszą pomocą . Powiem tak z tymi 2sek to bym spróbował wydaje mi się ciekawe ( weszły by większe ciężary ) wersja z VI MP w WW z tonażem ok ( bardziej wytrzymałościowa ) ale doszedł by współczynnik więc ciężcy mają ostro pod górkę a jest ich znacznie więcej.
Dla tego założyłem ten temat .Są jakieś pomysły , propozycje to dawać .Im szybciej tym lepiej będzie wiadomo do czego się przygotowywać .




Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2021-06-14 21:35:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 253 Napisanych postów 551 Wiek 52 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11012
brzmi dobrze ale mnie współczynnik nieco eliminuje
najwyżej będę Wam kibicował na odległość
zrobię próbę na dniach to obczaję sytuejszyn
może zamiast współczynnika dla cięższych podwyższyć limit startowy
np. od 30 kg?
2

..siła i rowność..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
To nie jest prosta sprawa połączyć ciżkich z lekkimi i jeszcze kobiety w jedno open
Najprościej to ciężar do wyboru , współczynnik i mnożnik dla kobiet . Sposób wykonania czy to we własnym tempie czy wymuszonym 2 sek. na ruch to drugorzędna sprawa ( różnica będzie w deklarowanym przez zawodnika obciążeniu).
Jezeli nie współczynnik ( ciężar sztangi x ilość powt./ ciężar ciała ,kobiety x 1,5) to ciężar stały i własne tempo np. kobiety - 25kg. mężczyźni do 80kg - 45kg i mężczyźni +80kg - 55kg ?
A co do zainteresowania WW większej ilości startujących skoro" stare" formuły nie zadziałały to są próby z czymś nowym .
W sobotę nagram próbę ( 5min.) w tempie wymuszonym co 2sek. ale tak jak napisałem to jest mniej ważna sprawa najważniejsze to znaleść pomysł na połączenie w jedno open.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Polski w TSK - PZKFiTS - 30.05.2021 Katowice

Następny temat

Małgorzata Hałas R.I.P

WHEY premium