SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gdzie tkwi problem?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
Panowie, potwierdźcie lub wyprowadźcie z błędu.
Takie osobiste przemyślenia, niby oczywiste acz...
Do rzeczy, otóż moim zdaniem jeśli mamy problem z dużą grupą mięśniową, to poza dietą i oczywiście treningiem tej że partii, pośrednio ma wpływ inna grupa mięśniowa, która skutecznie może utrudniać "dotarcie" do tej pierwszej. Jeżeli mając np. słaby triceps trudno będzie zmęczyć klatę podczas wyciskania, bo pomimo iż będziemy bardzo się starali wczuć w pracę mięśni piersiowych to i tak będzie problem (szczególnie dla początkujących). Więc może należało by wziąć to pod uwagę, a nie skupiać się tylko na katowaniu dużej grupy, no i oczywiście poprawna technika.
I tak np. ja mam mocny tric i klata idzie jak burza, biceps słaby i plecki idą ale już nie tak. Z racji krótkiego stażu (nie tylko), nie mądrze się tylko pytam i tak to proszę odbierać.


/pozdrawiam

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
"spraw"- specjalnie tak napisałem by nie wchodzic w zbyt obszerne szczególy.
"spraw"- wiec oznacza z grubsza wszelkie zagdnienia odnoście właśnie metod treningowych i ich interpretacji- bo zawsze pewne pole do interpretacji istnieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Wiesz co ciekawy art napisałeś Zastanawiający. Ale myśle że mogę się zgodzić naprzykład z taką akcją - ( Cwiczy sobie ktoś klatke leży sobie i zaczyna robić serie, zaczynają się odzywać słabsze ręce barki ). No i oczywiście nie zrobi fajnie klatki bo np: łapy nie wytrzymują. Jeśli o to chodzi to takie jest moje zdanie. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2477
Możliwe, że twoja teoria jest trafna lecz według mnie raczej nie . Sądzę, że jak wspomniałeś znaczenie ma dieta oraz trening. U niektórych poprostu pewne ćwiczenia niewiele dają. Co do wspomnianej klaty to sądzę, że większość przy zmianie rozpiski stale zostawia w niej wyciskanie sztangi na ławce poziomej zamiast np. zamienić ją na sztangielki, albo wogóle dany osobnik "jedzie" cały czas na jednej rozpisce, na której na początku szło jemu świetnie, a teraz idzie gorzej i w tym tkwi problem. Trzymając dalej się tej klaty sądzę, że triceps nie może jej przeszkadzać w takim stopniu, że aż przez niego będzie nam gorzej szło w wyciskaniu. Tutaj kluczowe znaczenie będzie miała technika. Takie jest moje zdanie, aczkolwiek mogę się mylić. Mimo wszystko fajna teoria. Życzę dalszych przemyśleń
POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
To prawda. Niektórzy dziwią się potem, że jakaś grupa nie jest dotrenowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
Tyson90, może u mnie jest inaczej, ale niewiele zmieniałem w treningu klaty i zawsze no. 1 jest wyciskanie płasko i rozpiętki tj. u mnie muszą być w każdym treningu.

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2477
Radziłbym zmienić wyciskanie sztangi na poziomej na sztangielki. Sam tak zrobiłem po radzie trenera, któremu teraz bezgranicznie ufam jeśli chodzi o siłkę. Mi wiele pomogło. Inną przyczyną może być zbyt częsty trening danej partii. (jeśli dobrze zrozumiałem ostatni post to ta wypowiedeź pasuje )
POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
Tyson90, sie chyba jednak nie rozumiemy, ale nieważne.


/pozdr

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
morfi:

-najprosciej zrobic wstepne zmeczenie na silniejsza grupe w zamknietym lancuchu kinetycznym . to tak jak oslabienie najsilniejszego ogniwa by ie decydowalo silniejsze!
*Klata slaba, triceps mocny; robisz 10*10rozpietek a POZNIEJ PRZYSTEPUJESZ DO WYCISKANIA!
*BICEPS SLABY, PLECY MOCNE: BICEPS ZROB PRZED TRENINGIEM PLECOW!!!


-inna metoda to dobranie cwiczenia lub zakresu, tak jak niektorym np sztangielki lepiej dzialaja na klatke niz sztanda. w bicepsach tez jet to problem. Chodzi glownie o zakres ruchu! Dla bica jak miesnia malo wytrzymalego zakres definitywnie skrocony! Wszelkie wyciskania na barki rowniez skroc bo stabilizatory jeszcze szybciej sie mecza!

-metody manipulacji intensywnoscia.. temat rzeka.. przyklad paru masz tu;
https://www.sfd.pl/temat289833/  ale to juz czytales...

Pozdrawiam!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w sumie gorzj jest gdy jakas grupa bezpośrednio zaangażowana w pracę np. przy wyciskaniu jest za silna i przejmuje pracę w zbyt wielkiej cześci- to jest myslę większy problem.
wtedy chyba tylko odpowiednie skrócenie ruchu, albo/i/ wykonywanie takiego ćwiczenia, które daną grupe odciąży/no ale tu znowu może pojawiać sie problem ze zbytnią izolacją/
w przypadku natomiast opisywanym rzeczywiście należy szukać drogi we wstępnym zmęczeniu "grupy docelowej" albo/i/ skracaniu ruchów w taki sposób by w miare możliwości pobudzic ją do właściwej pracy- tu chyba/przynajmniej jak dla mnie/ większą mają wartość ruchy niepełne/pomimo że nie zawsze ich stosowanie zalecam/.

pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
Wielkie dzięki panowie.

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
apokalipsa:

Pamietasz nasza klotnie na temat dublowania? Te w ktorej nie moglismy sie dogadac za cholere? Od wtedy "dublujesz" moje odpowiedzi... a ja Twoje tez..

To taki zarcik, ale pokazuje prawdziwy sens dublowania. Wiecej impulsow do dzialania w konkretnym kierunku plus kilka "katow"/ punktow widzenia!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o sprawdzenie planu treningowego!!!

Następny temat

rozpiska na mase do oceny

WHEY premium