SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

GLUTAMINA-Raport

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35003

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
uooo, co za reflex:).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 402
:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 921
Sog ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2040
No temat fajnym. Czytałem ostatnio dużo o glutaminie i nieiwem czy ją zakupić bo jak wiemy L-glutamina działa na pszysadke mózgową i pobudza ją do zwiększenia produkcji hormonu wzrostu - HGH chyba. Przysadka mózgowa odpowiada za produkcje siedmiu najważniejszych hormonów w naszym organizmie - w tym testosteronu - pomimo że jest on produkowany przez jądra. Ale chodzi o to że jak organizm dostanie (w ogromnym uproszczeniu to mówie ale Ci co coś wiedzą to będą wiedzieć o co mi chodzi ) to wracając do tematu - jak zarzyjemy l-glutamine to poziom hormonu wzrostu sie podniesie. ale organizm przyzwyczajony do glutaminy HGH chyba też będzie jej mniej produkował - to oczywiście sie wyrówna i wróci do normu po pewnym czasie oczywiście. Podobnie jest po kreatynie - po cyklu organizm produkuje jej troche mniej niż wcześniej i po jakimś czasie powraca do odpowiedniego poziomu. Niewiem czy nie tym także w pewnym stopniu można tłumaczyć u niektórych spadek - lekki spadek efektów po cyklu kreatynowym.
A najgorsze że ja już miałem obniżony poziom hormonów - robiłem badania - to było spowodowane problemami zdrowotnymi ale już jest wszystko w porządku - hormony na właściwym poziomie - a nawet na wysokim poziomie jak na te lata. Mam 17lat i 5 miesięcyi właśnie niewiem czy wziąść tą glutamine czy nie - czy wogóle coś brać co chociaz lekko podnosi poziom testosteronu - bo np. HMB lekko podnosi o TRIBULUSACH I ZMA nie wspominam - to tylko dla dorosłych - dojrzałych facetów - a jak ktoś weźmie w wieku młodzieńczym tribulusa to jest d****em jeśli zdaje sobie sprawe z konsekwencji.
Ale do tematu
BCAA - lekko podnosi bo zawiera w sobie te trzy aminokwasy które go podnoszą
ANABOLIC AMINO też zawiera te trzy aminokwasy których zabardzo niepamiętam a niechce wprowadzać w bład - jak będzie trzeba to napisze.
wiem że ćwiczenia podnoszą teścia ale to ,,naturalnie'' dieta podnosi - szczególnie wysokobiałkowa i przede wszystkim tłuszczowa - bogata w tłusze te dobre. czy wogóle obojętnie jakie.
Narazie biore Thermo speed extreme, Izolat AMINOSTAR 1kg, Dibencozide B-complex - służy m ijako komplet witamin, CARBO OLIMP TAURYNA MC OLIMP- i nie powiem mam nawet sporo kasy na suplementy ale niewiem czy brać te które podnoszą hormony - mam dylemat. Do tej pory brałem jedynie 180gram mono z MEgabola - niemiałem wyboru i niemogłem jej z niczym połączyć - taka sytuacja pomimo finansów które mogłem łożyć. Prosze was o wypowiedzenie się w mojej sprawie i wydawanie OPINI. Tylko nie wiem czy w dobry miejscu to pisze - chyba założe nowy temat. Ale ten niech tutaj będzie - więcej porad będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4613 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19327
Mysle o jakims antykatabolu. Wiele osob poleca glute. I tearz takie pytanie w jakich dawkach najlepiej przyjmowac? W pierwszym poscie pisano o 20gr no to dosc duzo..

Ale wiadomo jesli taka dawka ma podzialac :P :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 627 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3013
Luk122
5g rano, 5 g przed snem, 5-15g po treningu.

do wszystkich
czym najlepiej popijac glutamine??? tzn. z czym ja rozrabiac. z woda ohydna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
mk92 - glutaminy najlepiej w ogole nie kupowac. glutamina powinna byc raczej bez smaku, wiec nie wybrzydzaj. mozesz popic sokiem jak chcesz.

i nie odkopuj starych tematow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 627 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3013
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3215 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21170
Sog, super post, Sam biore glutaminę od 4 miesięcy... bardzo duzo pomaga... najlepsza miedzy cyklami...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3397
Jak Glutamina wplywa na nastrój?Człowiek jest spokojniejszy?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Glutamina

Następny temat

Co jest najlepsze na mase???

WHEY premium