SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fbw na redukcji do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 560

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

34

Waga

76

Wzrost

177

Cel treningowy

Redukcja

Staż treningowy na siłowni

Od 2lat nic. Teraz od stycznia fbw

Uprawiane inne sporty

Bieganie od stycznia

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Laweczka, hantelki, sztangi, proste i lamana

Dieta

Jest 2800kcal z 3000kcal zapotrzebowania

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Raczej brak

Zażywane suplementy

Bialko WPI po silowni, WPC, spalacz burn cos tam, bcaa all nutrition

Ostatnio przerabiany plan

Fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Slabizna, nie ma sie czym chwalic. Na klate ok 80kg, przysiady i mc pewnie podobnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 156 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6347
Hej, od poczatku stycznia zaczalem redukcje.tzn w ogole zaczalem po ok.2letniej przerwie treningi. Ustalilem zapotrzebowanie na 3000kcal przy wadze 76kg,
34lata
177cm
Silownia 3razy w tyg po ok 60min z rozgrzewka,
3razy bieganie po 30min.

Kalorie ucialem do 2800 ale waga nic sie nie ruszyla przez miesiac...ale w pasie zeszlo ok 1,5-2cm przy zachowaniu bicka i klatki na tym samym poziomie.

Chcialym jednak przyspieszyc i dodac interwaly do tego zestawu. Myslalem o tabacie 4min raz w tyg albo te fbw, ktore robie zrobic jako obwody bez przerwy. Tj
Klatka skosna
Przysiady
Bary przodem sztanga
Wioslowanie nachwyt
Waskie wyciskanie sztangi
Wyciskanie sztangi na biceps stojac

Przerwa ok minuty i jeszcze 2takie obwody. Wyjdzie to samo jesli chodzi o ilosc serii co robie teraz ale na duzo wyzszych obrotach.

Dodatkowo po.1treningu w tygodniu zrobic rowerek stacjonarny ze 20min .

Co proponujecie? A moze zamiast aerobow wprowadzic tylko interwaly?

ps Dieta raczej dopracowana
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 156 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6347
I do tego ABS 7min codziennie. W sumie zadnego dnia wolnego calkowicie ale nie bedzie mi to przeszkadzac. Zmotywowany jestem na zmiane! Jutro zloze to do kupy i napisze zwiezle, czytelnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Nie uwzgledniasz tego, ze moze dochodzić u Ciebie do rekompozycji, a wiec budujesz mięśnie i tracisz tluszcz w tym samym czasie. Wtedy waga moze sie nie zmieniać.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Jeśli idzie ładnie do przodu to nie kombinuj za mało ale jeśli coś dołożyć to zmień te aeroby na intrewały będzie korzystaniej. Natomiast trening też można by było zmodyfikować zacząć od przysaidów, może co trening zmienić na martwy ciąg.
Trzeba to lepiej poskładać i ustalić na sztywno. Pomiary robisz raz w miesiącu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 156 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6347
Ronie220 biorę pod uwagę to i cieszy mnie to niezmiernie jeśli faktycznie tak jest:) zauważyłem w lusterku pozytywne zmiany a waga stoi.

Rion10 dlatego wlasnie napisałem żeby nie spierdzielic czegos. Pomiary zrobiłem po ok miesiącu ale teraz będę robil raz w tygodniu 2 dni po ostatni treningu silowym z ranca żeby opuchlizny nie mierzyc ewentualnie.

Co do biegania zaczelo mi się nawet podobać ale bola mnie później przez 2 dni kostki.
Na początku stycznia zaczalem biegac od ok 1,5km, teraz 7km poniżej 40min. Kolejny minus to, ze biegam wieczorem i mijam te cholerne dziki i czekam az ktorys mnie zaatakuje:D dlatego pomyslalem o interwalach w domu.

Na youtubie pelno jest tabaty roznej, fajnie to wygląda i może bym sprobowal. Tylko.... gadajo, ze raz w tygodniu tylko robic ale te 4 min nie zniszcza mnie az tak chyba.

Dlatego pomyslalem, ze zrobie tak:

…. na nast. stronie bo się nie miesci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 156 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6347
PON:
Wolne albo tabata

WT:
Tabata (pytanie ile minut)

ŚR:
Trening siłowy 60min + ABS 7min na koniec dnia

CZW:
Tabata (ile minut?)

PT:
Tren silowy 60min + ABS 7mnin na koniec dnia

SOB:
Bieganie 45min + ABS 7min na koniec dnia

NIE:
Trening siłowy 60min + 20min rowerek od razu (nie za dużo jak na 1 sesje?) + ABS 7min na koniec dnia


1) Trening silowy FBW 60min lacznie z rozgrzewka. Przerwy miedzy seriami 60sek i 90sek pomiędzy ćwiczeniami

zmodyfikowałem lekko jak mówisz Rion

Przysiady
Klatka skośna
Bary przodem sztanga
Wioslowanie nachwyt / MC proste nogi (zamiennie co trening)
Waskie wyciskanie sztangi
Wyciskanie sztangi na biceps stojąc


2) TABATA. Pytanie jak robic. Czy te 4 min wystarcza? Zrobilem ostatnio. Fakt ciężko ale dam rade 2 razy po 4min minimum. Interwalami chciałbym podkrecic metabolizm.


Pod zmiany ustale nowe zapotrzebowanie i bym odjal 200kcal jak mam teraz żeby z tym nie mieszac.
Co Wy na to?






Zmieniony przez - skoczek177 w dniu 2019-02-11 13:33:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak siłe przełożyć na masę ?

Następny temat

Zmiana treningu z FBW na coś innego, 3razy w tygodniu.

WHEY premium