SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fantastyczne przedramiona!!!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 59224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Witam! Ćwiczenie jest z gazety kulturystyka i fitness, którą kupuje ostatnio. Ćwiczenie to doskonale rozwija przedramiona.

Na początek trzeba mieć świadomość, że mięśnie przedramion należą do tak zwanej wysoko wytrzymałościowej grupy mięśni. Za kazdym razem, gdy poruszamy dłońmi i samymi palcami, używamy tych właśnie mięśni. Mięśnie przedramion składają się one z włókien wolnokurczliwych. Włókna tego rodzaju odznaczają się mniejszą siła, za to bardzo dużą wytrzymałością. Ich rozwój (powiększnie) jest bardzo powolny w przypadku użycia tradycyjnych technik, sprowadzających sie do uginania i prostowania nadgarstka.

Opis ćwiczenia:
Bierzemy jakieś wiadro i napełniamy je piaskiem do tzrech czwartych objętości. Klękamy na podłodze obok wiadra i zanurzamy swoją zaciśniętą prawą rękę w piach tak, aby sięgał on około 5 cm powyżej nadgarstka. Teraz otwieramy zaciśniętą pięść, rozszerzamy palce tak mocno, jak będzie to możliwew a następnie zamykamy je, ściskając piach ze wszystkich sił.
Kiedy dłoń jest już zamknięta w pięść i wypełniona pisakiem, musimy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy-utrzymać uścisk na 2-3 sekundy!
Potem następuje powtórka:
Otwieramy dłoń, rozciągasz swoje palce tak mocno jak potrafisz (oczywiście w trakci całego ćwiczenia nie wolno wyjmować dłoni z piasku!),
zamykamy dłoń znowu, ściskamy piasek sypiący się ze wszystkich stron i wreszczie wytrzymujemy w mocnym ścisku 2-3 sekundy.
Ćwiczenie nie polega tylko na spróbowaniu, jak to się robi, polega na ogromnej liczbie powtórzeń. Spróbujcie wykonać minimum 100 powtórzeń bez odpoczynku. Oczywiście nie uda się Wam zrobić aż tyle za pierwszym razem, ale rzeczpolega na tym, aby ćwiczyć do komplementnego wyczerpania sił. Być może, że dla kogoś sposród Was będzie to 50 powtórzeń, a dla kogo innego 150 powtórzeń. Najważniejsze jednak w tym ćwiczeniu jest wykonywanie go do momentu aż niebędziemy mogli poruszyć palcami nawet na centymetr.
Kiedy już skończysz swoje dzieło, nietrudno będzie Ci zauważyć, że Twoję ramię jest mocno spuchnięte, a palcami nie możesz swobodnie poruszać przez kilka minut. I włśnie o to chodzi! W takim stanie ma być twoja ręka, jeżeli ćwiczenie zostało wykonane prawidłowo.
Kolej na lewą rękę. Robimy dokładnie to samo, co prawą, nic ponadto. Raz na prawą, drugi raz na lewą i na tym koniec.
Jak często trzeba wykonywać ćwiczenie, aby uzyskać zamierzony cel? CODZIENNIE.
Jeśli niemożemy ćwiczyć w wiadrze z piaskiem (lub latem na plaży) przynajmniej 5 razy w tygodniu, nie warto w ogóle zawracać sobie głowy jakimkolwiek treningiem. Musimy być konsekwetni, jeżeli chcemy coś osiągnąć.
Jason "Pitbull" Pasquale mówi, że jego rekord wytzrymałościowy wynosił 1176 kolejnych dni, a więc w sumie ponad 3 lata! MOwi równierz, że miał pewną obsesję na tym punkcie ale teraz jego obwód ramienia wynosi 40cm. Jest to więcej niż obwód niejednego, dobrze wytrenowanego, bicepsa.
Jeżeli jest ktoś ambitny może wykonywać ćwiczenie dwa razy dziennie - raz rano i drugi wieczore. Doskonałe rezultaty można zaobserwować już po miesiącu, najpójniej po dwóch.
Ćwiczenie w wiadrze z piaskiem doskonale wpływa na siłe chwytu, o czym marzą nie tylko kulturyści, ale również strongmani.
Życzę powodzenia!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
ciekawe

poza tym - fan Barcy, sog wędruje na Twoje konto
1

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Ciekawe.

jednak nie można zapominać o podstawowych cwiczeniach tj prostowanie i uginanie nadgarstków ze sztangą.

Ja ostatnio na przedramiona preferowałem takie ćwiczenie:

prostowanie i uginanie nadgarstków stojąc trzymając sztange przed sobą.
Pobudzasz jednocześnie prostowniki i zginacze nadgarstków.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33055
ale teraz jego obwód ramienia wynosi 40cm

A to słabiak mniej ode mnie ma.

Chyba chodziło Ci o przedramie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
kozik---dzieki za soga
yakuza---tak chodzi o przedramie
don garcia---kazdy woli co innego boi przecierz np. na mnie dziala uginanie mlotkowe a na ciebie uginanie z supinacja nadgarstka czyla ja wole to a ty to :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
wiem ale warto przypomnieć te najczęsciej spotykane ćwiczenia

jaki polecacie zakres powtórzen ??

bo ja ok 20-25 aż do palenia +5 powt na paleniu.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 2922 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39867
Trenuję HST, wiec tylko na czas przejść na plan dzielony katuję przedramię.
Ale jeśli już to robię to jak wyżej - 20-25powt. aż zacznie palić + kilka na max pożarze

baczny obserwator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2411
Zawsze to coś nowego,spróbować można.Tylko skąd ja teraz piasek wezme:/Ja tam na przedramię robie takie ćwiczenia i w zupełności wystarcza.
prostowanie-uginanie nadragrsta nachwytem 4X20
prostowanie-uginanie nadragrsta podwchytem 4X20
młotkowe hantelkami 3X20
i na koniec zwijanie drążka z przywiązanym ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
Bardzo ciekawe ćwizcenie... Można je wykonywać poza treningiem powiedzmy z rana albo z południa ? czy tylko w czasie trainu ?!

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Ćwiczenie te można wykonywać oglądając telewizje :D
niepowinno zajmowac duzo czasu :D
nspiscie mi jakie macie efekty po miesiacu ćwiczenia :D
ja sam zamierzam sprubować tego tylko piasek potrzebuje :D
ale dla morsów mam też ćwiczenie to samo tylko zamiastg piasku to śnieg zobaczymy jak długo wytrzymają :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 210 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1862
Murzynaldo ile razy w tyg robisz ten trening?
Thiago świetny art, trzeba to wypróbować-koniecznie!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy :(

Następny temat

Siłą mięśnia!!

WHEY premium