SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW redukcja + siła (jeśli to możliwe) - prośba o poprawę planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1305

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
Witam

Skończyłem trening FBW: 6 tyg, ćwiczyłem po 2-3 dni (w zależności od pracy), wszędzie 2 serie rozgrzewkowe i 3 serie po 10-12 powtórzeń.
1. Przysiad
2. Rumuński martwy ciąg
3. Wyciskanie na ławce
4. Wiosłowanie sztangą
5. Wyciskanie żołnierskie
6. Podciąganie na drążku podchwytem
7. czasem, jak starczyło czasu robiłem jeszcze 2 serie pompek na poręczach i łydki.

Trening całkiem niezły, choć 12 przysiadów strasznie męczy i to nawet psychicznie. na początku miałem problemy z bólem kręgosłupa, ale ostatnio już nic a nic. Trening trwał około 1,5h.

Teraz ciężary ćwiczyłem na ostatnim treningu
1. Przysiad - 65 kilo 3 serie po 12
2. Rumuński martwy - 62 kilo 3 serie po 12
3. Wyciskanie na ławce - 57 kilo 1 seria po 12, druga 10, trzecia już 7 ;/
4. Wiosłowanie sztangą - 50 kilo 3 serie po 10
5. Wyciskanie żołnierskie - 35 kilo 3 serie po 10
6. Podciąganie na drążku + 5 kilo na 12 ruchów bez problemów
7. pompki na poręczach + 5 kilo 12 ruchów, też bez większych problemów
Nie znam swoich maksów na 1 raz, w listopadzie na przysiad do skrzyni, brałem 102 kg na 3 ruchy. Na klatkę to może z 80 wezmę.

Był to trening na powrót po 3 miesiącach bez siłowni (wcześniej jakieś 2 lata ćwiczeń, ale też z różnymi przerwami). Waga z 64 poszła na 71 kg (wzrost 173cm, należę do osób trudno łapiących masę, dietę trzymam w 90% i jem jak smok). Więc w sumie całkiem ładny wynik, choć w lustrze to już tak dobrze nie wygląda (najwięcej chyba plecy i barki urosły, no i brzuch…). Czytałem, że otłuszczenie może być przyczyną słabo rosnących mięsni. Dlatego chciałbym zrobić redukcje tłuszczu przy jak najmniejszej stracie mięśni/wagi, a później ruszyć z jakimś ciężkim planem 5x5 (może Bill Starr, wszyscy chwalą i ponoć niezłe efekty są) tak przez pół roku by systematycznie poprawiać siłę i masę.

Myślałem o takim planie:

A.
1. Przysiad
2. Unoszenie z opadu
3. Wyciskanie sztangi płasko
4. Wiosłowanie sztangą
5. Wyciskanie żołnierskie
6. pompki na poręczach
7. brzuch + łydki

B.
1. Martwy ciąg
2. Prostowanie nóg w siadzie
3. Wyciskanie sztangi skos
4. Podciąganie nachwytem
5. Wyciskanie hantli / lub wyciskanie na głowy
6. Podciąganie podchwytem
7. Brzuch + łydki

3 serie po 6-4 powtórzenia, 2 serie rozgrzewkowe po 8 powtórzeń 50% i 75% docelowego ciężaru. Ćwiczone 3 razy w tyg (czasami 2 razy, praca…). Do tego aeroby 3 raz w tyg, i 10 min rowerka po ćwiczeniach. Dlaczego tylko 6-4 powtórzenia, ponieważ dobrze mi się ćwiczy na takiej ilości, trening jest krótszy i teoretycznie nie powinienem tak dużo mięśni spalić oraz będzie to odmiana dla organizmu i przyzwyczajenie do większych ciężarów przed 5x5.

Jako że mniejsza ilość ruchów to może i siła podskoczy? W ogóle jest możliwe robienie redukcji tkanki tłuszczowej wraz z siłą?

Bilans kaloryczny na 0 lub malutki plus. Dlatego tak, że ja bardzo łatwo tracę kilogramy i obcięcie z 500 kalorii znów zrobi ze mnie anoreksje. Do tego z odżywek kreatyna by zabezpieczyć mięśnie i myślę o spalaczu tłuszczu, ale to pytanie zadam w innym dziale.

Bardzo proszę o opinię i poprawę treningu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 538 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12358
e_cartman nakombinowałeś tylko sobie ćwicz normalnie FBW 3,4xw tygodniu a w diecie obetnij węgle obserwuj organizm i będziesz się rzeźbił :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
aż tak chyba nie nakombinowałem :P fbw podzielone na A B jest :) tylko cały czas zastanawiam się ile powtórzeń w serii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 538 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12358
zalezy od Ciebie kombinuj ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na ? prosze o pomoc ;D

Następny temat

Pomoc w FBW

WHEY premium