Nie ulega wątpliwości, że aby zostać astronautą trzeba być w doskonałej kondycji fizycznej. Ale czy można utrzymać formę będąc w kosmosie, na przykład na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Okazuje się, że tak! 

 

Niektórzy sądzą, że przebywanie w przestrzeni kosmicznej przy zerowej grawitacji oznacza, że ​​nie trzeba dbać o kondycję. Jest wręcz odwrotnie, ponieważ mięśnie mogą ulec osłabieniu. Regularna aktywność fizyczna w przestrzeni kosmicznej jest więc niezwykle istotna. Na szczęście Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest wyposażona w niekonwencjonalną salę treningową dla astronautów. NASA opublikowała ciekawe wideo, na którym możemy zobaczyć w jaki sposób ćwiczą kosmonauci.

Oczywiście trening różni się od tego, który wykonujemy w siłowni czy w domu, ale możemy znaleźć też w nim pewne podobieństwa. Astronauci trenują na maszynie, która pozwala im wykonywać przysiady i wyciskanie na nogi. Mogą także biegać na bieżni i jeździć na rowerku stacjonarnym. Aby nie “odlecieć w kosmos” muszą być po prostu przymocowani do maszyny. Kto wie, może za kilkadziesiąt lat będą możliwe podróże kosmiczne, podczas których będziemy mogli zrobić nieziemski trening :)

https://youtu.be/FFMozMtSL3E

Komentarze (2)
rarytas1

A gdzie górna połowa ciała. Powinni wydzielić jedno stanowisko do treningu na gumach. Przy odrobinie pomysłu można by zorganizować pełen trening siłowy pod każdą grupę mięśniową

0
ziomus123

hm.... w kosmosie można by bić rekordy świata. Powinny być porobione kategorie. Rekord Ziemi w martwym ciągu, Rekord Marsa itp...

0