SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 2x w tyg pod MMA Dynamika + siła ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4779

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

19

Waga

60

Wzrost

170

Cel treningowy

Siła + Dynamika

Staż treningowy na siłowni

2lata
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Witam
Słyszałem od jednej osoby żeby robić taki trening pod mma żeby np. na jedną partie mięsniową robić 2 serie typowo siłowe i 3 serie dynamiczne wiec taki plan ułożyłem:
-Wypychanie nóg na suwnicy 2x 6-8 , 3x10-15
-Podciąganie na drązku 5x8 (tutaj robie w miare szybko nie rozkładam na dynamike i siłę)
-Wyciskanie sztangi na płaskiej ławce 2x 6-8 serii (siła) 3x ok 10-15s(dynamika)
-podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 2x 6-8 serii (siła) 2x ok 10-15s(dynamika)
-uginanie ramion ze sztangą 2x 6-8 serii (siła) 3x ok 10-15s(dynamika)
- prostowanie ramion na wyciagu 2x 6-8 serii (siła) 3x ok 10-15s(dynamika) albo pompki na poręczach (4x15)

Prosze o opinie kogoś kto ma pojęcie o treningu na siłowni z połączeniem z mma i prosze nie wysylac mi tego linku http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Trening Dynamiczny do oceny... (stosowany 1x w tyg)

1.Rozgrzewka+Stretching min. 15 minut (Bardzo ważny punkt treningu)
2.Thrusters 3s. 15-8
3.Push pull bar 3s. 12-10
4.WIOSŁOWANIE sztangą oburącz 3s X 15 (wykonywane dynamicznie)
5.Zarzut sztangi na klatkę 3s. 10-8
6.Rwanie hantla 2s. 12-10
7.Coś na biceps i triceps 3s 12-10 (wykonywane dynamicznie)
Przerwy między seriami krótkie (40sek./1.30min.). Trening wykonywany intensywnie oraz dynamicznie.

i czy ktoś wytłumaczy mi co to jest push pull bar? kumpel mówił ze to takie machanie gryfem przed siebie stojąc (podobnie jak Walduś z Kiepskich hantlami robił :D )

stąd brałem trening ale troszke przerobiłem http://forum.fight-club.pl/topics8/trening-dynamiczny-modyfikacja-crossfit-vt4136.htm

Czy mogę dodać lub zamienić za jakies inne cwiczenie unoszenie sztangi wzdłuż tułowia ?

Prosze o ocene/poprawe

Zmieniony przez - Czubek02 w dniu 2012-03-14 20:53:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
Hmm albo mi się zdawało albo gdzieś słyszałem żeby do treningów na siłe maksymalną robić ćwiczenia tylko wielostawowe np Przysiady ze sztangą , Martwy ciąg , wyciskanie na ławeczce , itp itp . może trening w stylu 5,3,1 ? i ten trening pratyjiny to jest kulturystyczny a nie siłę . Do mma polecam ci to : Ross training - jego książki - infinite intensity , never gymless , i full throthle conditioning , Dwie pierwsze dostępne w internecie w formacie pdf . Building the gimnastic body , Nagi wojownik można pobrać w pdf na necie . ogólnie mógłbyś robić coś takiego pon Siła maksymalna wt kondycja iwytrzymałość środa Siła eksplozywna ( rwania itp) , czwartek kondycja i wytrzmałość piątek siła maksymalna i dwa dni wolne . Siłe maksymalną mógłbyś robić treningami typu 5,3,1 , 5x5 , i może starting strenght , albo z książki rossa , jak chcesz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Czubek02

Staż treningowy na siłowni: 2lata

napisz no chlopak jakies info,bo nic nie wiadomo.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Czubek02

dokładnie j/w

trenujesz MMA ile razy w tygodniu ?? z czym masz problem ?? startujesz w zawodach ?? staż ? komu mamy pomagać ??

Plan który przedstawiasz jednym słowem porażka .

Mardox1

nagi wojownik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
Tomasz1405
Czubek02

dokładnie j/w

trenujesz MMA ile razy w tygodniu ?? z czym masz problem ?? startujesz w zawodach ?? staż ? komu mamy pomagać ??

Plan który przedstawiasz jednym słowem porażka .

Mardox1

nagi wojownik


Jest taka książka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Treningi MMA : wtorek , sroda , piątek
Siłka : poniedziałek , czwartek
i do tego czasem w weekend sauna (max 15min) i basenik

MMA trenuje jakies pół roku.W zawodach juz startuje ale to takie początki , ogólnie siła na + tylko wytrzymałość kiepska bo wystarczą 3 min walki a parterze i łapy wysiadają... więc ogólnie chciałem poprawić wytrzymałość siłę i dynamikę



Zmieniony przez - Czubek02 w dniu 2012-03-05 14:57:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Czubek02

wszystkie naraz nie poprawisz , to wszystko się zamyka w pełnym cyklu , naraz do można sobie gruszkę z... dokończ sobie sam .

masz jakieś zawody w planie teraz ?? najbliższe na które macie zamiar jechać ??

i wypełnij w końcu pełną ankietę w dziale traktor prosi ja proszę , to trzeba się prosić by ci pomóc ??

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-03-05 17:47:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 19
Waga : 60
Wzrost : 170
Cel treningowy : Siła + Dynamika
Staż treningowy na siłowni : 2 lata
Uprawiane inne sporty : Sztuki Walki
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): FULL
Dieta : -
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje) : -
Zażywane suplementy : BCAA
Ostatnio przerabiany plan : FBW
Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc) : 80kg płaska , 20 podciągnięć na drążku , pompki na poręczach 30




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Chłopie, to że zrobisz "szybko" wyciskanie NIE zwiększy w żaden sposób dynamiki. Nic nie skorzystałeś z lektury, szkoda.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Po co ty mi zdjęcia wklejasz mnie twoje sylwetka nie obchodzi

"Prosze o opinie kogoś kto ma pojęcie o treningu na siłowni z połączeniem z mma i prosze nie wysylac mi tego linku http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 ."

wytłumacz , o co chodzi ?? masz świetny elementarz i nawet napisany czytelnie ??

Pytałem o zawody bo przeciesz nie będziesz 1-2 miesiące pracował na ciężkich bojach złożonych bo zwłoki na mate wejdą ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 146
Dziękuję za taką pomoc jak wysyłanie linku który widziałem 500 razy.
Niech sie ktos wypowie doświadczony czy mozna łączyć w jednym treningu cwiczenia na siłe i dynamike? (chodzi mi o takie połączenie jak pisałem wyżej)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening dla brata

Następny temat

Plan treningu dla początkującego wiek 21 lat

WHEY premium